Praktyki w programie Erasmus+

Wyższa Szkoła Bankowa działa aktywnie na rynku międzynarodowym. W ramach programu Erasmus+ nasi studenci mogą realizować 2-miesięczne praktyki za granicą zdobywając tym samym doświadczenie w globalnym środowisku.

Bez wątpienia wyjazd w ramach projektu Erasmus jest wspaniałą okazja do udoskonalenia języka obcego, przełamania wielu barier i poznania niesamowitych ludzi, często z różnych stron świata. Ale przede wszystkim jest to inwestycja w siebie, w swój rozwój i możliwość innego, szerszego spojrzenie na życie. Myślę że Erasmus to drzwi ku lepszej przyszłości.

Joanna Chyła,

Absolwentka Stosunków Międzynarodowych, WSB Gdańsk

Praktyki zagraniczne są niewątpliwym atutem w CV. Przyszłemu pracodawcy dają informację o tym, że kandydat na stanowisko pracy:  

 • potrafi zastosować wiedzę w praktyce 
 • zdobył już doświadczenie zawodowe, nie tylko w warunkach polskich ale też na rynku międzynarodowym
 • ma rozwinięte umiejętności językowe.
   

Dla Ciebie na pewno będzie to też szansa na:

 • niepowtarzalną przygodę
 • nawiązanie międzynarodowych kontaktów i przyjaźni
 • nabycie pewności siebie i umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji
 • lepszę pracę.
   

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Jak aplikować na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+?
Praktyki zagraniczne trwają minimum 2 miesiące, ale możesz przedłużyć je do 3 miesięcy i na taki okres ubiegać się o dofinansowanie wyjazdu.

 

WSZYSTKICH STUDENTÓW ZAINTERESOWANYCH WYJAZDEM NA PRAKTYKĘ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI:
 

1. Nie ma rekrutacji na wyjazdy na PRAKTYKĘ w ramach programu Erasmus+.


2. Należy SAMODZIELNIE nawiązać kontakt z jednostką, w której ma się odbywać praktyka – na terenie UE.


3. Program praktyki może być obowiązkowy lub dobrowolny- jednak związany z tematyką studiów


4. Żeby skorzystać z możliwości wyjazdu na praktyki należy złożyć w Dziale Współpracy z Zagranicą komplet dokumentów – uzupełniony i podpisany przez obydwie strony “Learning Agreement for Traineeship” oraz Formularz zgłoszeniowy wraz z potwierdzeniem przyjęcia na praktyki.


5. Czas wyjazdu to min. 2 miesiące (min. 60 dni), maksymalny okres na jaki możesz otrzymać stypendium to 3 miesiące.


6. Na praktykę można wyjeżdżać wielokrotnie. Każdy student ma do wykorzystania w swojej studenckiej karierze 12 miesięcy na każdym cyklu studiów, łącznie na studia i praktyki.


7. Z możliwości wyjazdu na praktyki mogą również korzystać absolwenci uczelni.

 

8. Wyjechać może każdy student, bez względu na rok i tryb studiów.

 

9. Liczba miejsc jest ograniczona, więc im szybciej złożysz komplet dokumentów, tym większa szansa na otrzymanie miejsca i grantu na wyjazd.


Więcej informacji w Extranecie.
 

Stypendium

Na czas praktyk otrzymasz stypendium finansowane ze środków Programu Erasmus +. Ta kwota przeznaczona jest na pokrycie zwiększonych, a nie całkowitych, kosztów utrzymania za granicą i jest różna w zależności od kraju, do którego się udajesz. Stypendium wypłacane jest w jednej racie, przelewem na konto wskazane w podpisanym przez Ciebie oświadczeniu, które składać będziesz w procesie ubiegania się o grant.