Wsparcie dla obcokrajowców

Wyjazd na studia do innego kraju to nie lada wyzwanie. Czeka Cię wiele niespodzianek, nowych sytuacji, w których będziesz musiał/a się odnaleźć. 
Ale z nami nie musisz się martwić, pomożemy Ci.

 

Zobacz nasz przewodnik po uczelni.

Tydzień adaptacyjny

Dział Współpracy z Zagranicą  Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, przygotował dla Ciebie Tydzień Adaptacyjny, podczas którego pomożemy Ci w takich kwestiach jak:

 • Studia w Polsce- pomożemy Ci zrozumieć jak wygląda studiowanie w Polsce, czym jest wykład, a czym lektorat czy ćwiczenia, co to jest kolokwium, a co to “wejściówka”, itp.
 • Legalizacja pobytu w Polsce- zaprosimy na spotkanie przedstawiciela Biura ds.cudzoziemców, który dokładnie powie Ci jakie są obowiązki związane z legalizacją Twojego pobytu w Polsce oraz jakie masz prawa jako student uczelni wyższej,
 • Bezpieczeństwo- zorganizujemy spotkanie z funkcjonariuszem Policji, który przedstawi Ci co należy zrobić, gdy grozi Ci niebezpieczeństwo i jak się przed nim uchronić,
 • Praca, staże podczas studiów-  Biuro Karier WSB wszystko Ci wytłumaczy: czy możesz pracować podczas studiów, jak można ubiegać się o staż czy pracę, pomoże Ci napisać CV oraz list motywacyjny oraz przedstawi Ci naszych partnerów biznesowych,
 • Ubezpieczenie i konto bankowe- wszystko przygotujemy, nie będziesz musiał/a nic szukać. 
 • Kampus- oprowadzimy Cię po wszystkich działach, powiemy co i gdzie możesz załatwić, opowiemy jak funkcjonuje nasza uczelnia i kto jest kim,
 • Koła studenckie- zapoznamy Cię z naszymi kołami studenckimi, w których będziesz mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania. 
   

Ale czas studiów to nie tylko nauka :) 
Zabierzemy Cię na wycieczkę po naszym regionie. Poznasz Gdańsk, Sopot i Gdynię, podczas wycieczki z przewodnikiem. Wieczorem nasi studenci pokażą Ci studenckie życie od innej strony.
 

Oferta konta bankowego dla cudzoziemców

Przez kilka kolejnych lat będziesz żyć w Polsce. Będziesz tu nie tylko studiować, ale także spędzisz swój wolny czas. Pomyśleliśmy o tym, aby ułatwić Ci także kwestie finansowe. Partnerski bank, Bank Pekao SA, przygotował dla Ciebie optymalną ofertę konta bankowego. Zapoznaj się z nią, napisz do nas jeśli masz jakieś pytania dotyczącej tej oferty, a z pewnością Ci pomożemy.
Studenci 1 roku ( i nie tylko ) będą mieli okazję porozmawiać z pracownikiem Bank Pekao SA,  a także otworzyć konto podczas Tygodnia Adaptacyjnego, które odbędzie się we wrześniu.
 

Ubezpieczenie dla cudzoziemców

Ubezpieczenie zdrowotne jest warunkiem koniecznym dla podjęcia studiów na naszej uczelni a także istotnym dokumentem przy staraniu się o wizę studencką. Polisa ubezpieczenia zdrowotnego pokrywać powinna okres kształcenia w Polsce i pozwoli Ci na bezpieczny pobyt na terenie naszego kraju.
Jakie masz opcje?

 • Wykupić prywatną polisę ubezpieczenia zdrowotnego w swoim kraju- upewnij się, że polisa ta będzie ważna w Polsce i jest najbardziej optymalną polisą dla Ciebie.  
 • Skorzystać z polisy ubezpieczenia zdrowotnego oferowanej przez zaufanego ubezpieczyciela współpracującego z WSB w Gdańsku- oferta ta przygotowana jest z troską o studenta zagranicznego i pokrywa koszty leczenia na terenie RP, NNW oraz OC w życiu prywatnym
 • Zawrzeć umowę dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ) – informacje szczegółowe zawarte są na stronie internetowej NFZ

Studenci nieposiadający ubezpieczenia zdrowotnego w okresie kształcenia będą pokrywać koszty leczenia na terytorium Polski we własnym zakresie.


Jeśli chcesz skorzystać z przygotowanej przez nas oferty ubezpieczenia zdrowotnego, skontaktuj się z Działem Współpracy z Zagranicą.
Mail: international@wsb.gda.pl
Tel: 0048 58 522 77 80
 

Zakwaterowanie

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku nie posiada własnych akademików. W ramach systemu Adaptacji Studentów Zagranicznych, Dział Współpracy Zagranicznej pomaga nowym studentom w kwestiach zakwaterowania. Masz do wyboru różne opcje:


1. Akademiki uczelni gdańskich

 • Politechnika Gdańska – 12 domów studenckich na terenie Sopotu i Gdańska
 • Uniwersytet Gdański - 9 domów studenckich na terenie miasta Sopotu i Gdańska o łącznej ilości 1716 miejsc.
 • Akademia Sztuk Pięknych – Dom Studenta
 • Gdański Uniwersytet Medyczny – Dom Studencki
 • Akademia Morska w Gdyni – 3 akademiki oraz Hostel Mały Żagiel

Pierwszeństwo zakwaterowania mają studenci danych uczelni, dopiero później studenci innych uczelni. Zazwyczaj informację o dostępnych pokojach, można uzyskać po 1 października. Wówczas należy odebrać z Działu Współpracy z Zagranicą ( w przypadku studentów Erasmusa +) bądź z Dziekanatu ( w przypadku innych studentów cudzoziemców) zaświadczenie o statusie studenta WSB w Gdańsku i udać się do Biura Administracji danej uczelni w celu aplikowania o miejsce w akademiku. 
Cena za miejsce w akademiku zależy od standardu zakwaterowanie i wynosi od 390 zł/ za pokój jednoosobowy do 780 zł. 

 

2. Wynajem prywatnych zakwaterowań
A. Możesz skorzystać z popularnych portali ogłoszeniowych:

B. Możesz skorzystać z profesjonalnej oferty biur nieruchomości:

C. Możesz skontaktować się z DWZ mailowo lub osobiście, a pracownicy działu udostępnią studentom listę naszych zaufanych miejsc (hosteli, prywatnych zakwaterowań), z którymi współpracujemy.
 

Projekty NAWA

 

W ramach Programów Narodowej Agencji wymiany Akademickiej, WSB w Gdańsku realizuje 2 projekty:

 • Welcome to Poland: "Welcome to WSB- wsparcie zdolności instytucjonalnej WSB w Gdańsku w przyjmowaniu osób z zagranicy".  
 • Nowoczesna Promocja Zagraniczna: "Nowoczesna, skuteczna promocja na Ukrainie- interaktywna platforma multimedialna i cykl spotkań bezpośrednią szansą na umiędzynarodowienie WSB w Gdańsku".
  W ramach Programu NOWOCZESNA PROMOCJA ZAGRANICZNA.pdf