Spotkajmy się w bibliotece!

To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór liczący blisko 37 000 książek, ponad 100 prenumerowanych czasopism oraz dostęp do wielu baz danych, zawierających m.in. książki elektroniczne, aktualne ustawy i rozporządzenia oraz archiwa kilkudziesięciu tysięcy renomowanych czasopism naukowych z całego świata. 

 

Nasze zbiory nieustannie aktualizujemy, śledzimy najnowsze wydawnictwa, kupujemy ciekawe pozycje. Nasz księgozbiór dostosowujemy do Twoich potrzeb. Jako student masz możliwość zgłaszania propozycji zakupu nowych tytułów. 
 

W bibliotece stawiamy na nowoczesność - jest ona w pełni skomputeryzowana. Całość zbiorów jest opracowana elektronicznie, a czytelnicy mogą korzystać z bogatych e-zbiorów, w tym z baz abstraktowych, czasopism pełnotekstowych czy zasobów  Biblioteki Cyfrowej. 
 

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

  • nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak  czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów na miejscu – w czytelni.
  • udostępniamy książki, czasopisma i podręczniki niezbędne do pracy i nauki - zamówienia potrzebnych pozycji można składać przez Internet.
  • czytelnicy mają możliwość sprawdzania stanu konta bibliotecznego online (w tym, m.in.: historia i data zamawianych pozycji, rezerwacje, prolongaty)
  • każdy użytkownik może skorzystać z nowoczesnej i wygodnej czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
  • biblioteka umożliwia studentom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek poprzez system wypożyczania międzybibliotecznego.
     

Twórz z nami zbiory biblioteki

Nasza biblioteka realizuje, w miarę możliwości, wszystkie uzasadnione propozycje zakupu książek.

 

Jeśli uznasz, że warto wzbogacić zasoby o dodatkową pozycję książkową, napisz do nas biblioteka@wsb.gda.pl


Zapraszamy do współtworzenia zbiorów.