Co zyskujesz, studiując prawo w WSB?

Forma studiów

Rekrutacja zakończona!
Interesuje Cię ten kierunek? Zapisz się na listę rezerwową.

 

Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z dwóch form: niestacjonarnej lub stacjonarnej.

 • Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre piątki wieczorem, online), średnio raz na dwa tygodnie.
 • Na studiach stacjonarnych będziesz miał zajęcia w dni powszednie. Staramy się tak ułożyć plany zajęć, abyś mógł wszystkie obowiązkowe zajęcia odbyć w 3-4 dni w tygodniu.
Sposób realizacji

Studia na tym kierunku będziesz realizować w sposób tradycyjny - spotykasz się z wykładowcami i pozostałymi uczestnikami z grupy w salach wykładowych.

Zweryfikujesz swoją wiedzę i umiejętności w praktyce, dzięki udziałowi w licznych zajęciach warsztatowych tj. symulacje przesłuchania podejrzanego czy rozpraw, warsztaty sądowe oraz możliwość uczestniczenia w rzeczywistych rozprawach sądowych. Niedawno otworzyliśmy salę dydaktyczną umeblowaną i wyposażoną na wzór sali sądowej, w której studenci prawa mogą zdobyć praktyczne umiejętności podczas symulacji procesów sądowych.


SALA ROZPRAW W WSB

Praktycznie o prawie2

Będziesz mógł wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z adwokatami z dużym doświadczeniem zawodowym, na których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z obszaru prawa i prawa w biznesie.

 

OBEJRZYJ NAGRANIA

prawo

W trakcie studiów przygotujesz się do egzaminu na wybraną aplikację prawniczą np. sędziowską, adwokacką, radcowską, prokuratorską, notarialną, komorniczą lub kuratorską.

 

Pomogą ci w tym między innymi opracowania z pytaniami testowymi na aplikacje prawnicze z poprzednich lat, które znajdziesz w zasobach naszej biblioteki.

Zrealizujesz praktyki zawodowe, m.in. w oparciu o porozumienia zawarte przez WSB z sądami, prokuraturą, policją i prawniczymi korporacjami zawodowymi.

Już na pierwszym roku studiów będziesz mieć laboratoria komputerowe z obsługi programów prawniczych Lex i Legalis. Są to programy, na których pracują polskie sądy i prokuratura, kancelarie prawne, administracja publiczna, firmy windykacyjne i każdy dział prawny firmy.

 

W trakcie zajęć nauczysz się wyszukiwać akty prawne i orzeczenia sądowe oraz wzory pism procesowych.

Podczas warsztatów specjalizacyjnych z prawa administracyjnego, cywilnego i karnego nauczysz się pisać decyzje, pozwy, apelacje, odwołania i skargi oraz rozwiążesz wiele ciekawych kazusów. A to wszystko ze wsparciem doświadczonych praktyków m.in. sędziów wydziałów cywilnych i karnych, radców prawnych, rzeczników patentowych czy notariuszy.

 

Możesz dołączyć do prężnie działającego Koła Naukowego Prawa WSB we Wrocławiu. Uczestnicy koła skupiają się wokół pogłębiania wiedzy nt. praktycznego zastosowania regulacji prawa administracyjnego, cywilnego i karnego.

 

Razem z wykładowcami i partnerami kierunku w ciągu roku organizują liczne dodatkowe warsztaty, szkolenia czy konferencje, dzięki którym możesz poszerzyć swoje zainteresowanie oraz zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Lista przeszłych i aktualnych spotkań znajduje się na dole strony. 

Jeśli bycie prawnikiem nie jest Twoim marzeniem, ale wiedza prawnicza ciągle jest Ci potrzebna do pracy w kancelariach prawnych, działach prawnych czy administracji publicznej wybierz studia licencjackie (3-letnie) na kierunku prawo w biznesie. 

 

PRAWO W BIZNESIE
 

Czym tak naprawdę różni się prawo od prawa w biznesie? Sprawdź!

Kluczowe cechy kierunku:

Waga
zajęcia prowadzą praktycy: radcy prawni, adwokaci itd.
Medal
warsztaty sądowe, symulacje przesłuchań podejrzanych
Koło Naukowe Prawa WSB we Wrocławiu
Organizacja
warsztaty specjalizacyjne z prawa administracyjnego, cywilnego i karnego

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Zdobędziesz wiedzę i warsztat prawniczy koncentrujący się na znajomości regulacji prawnych ze sfery prawa publicznego i prywatnego.
Wypracujesz umiejętność logicznego rozumowania, interpretowania tekstów prawnych oraz praktyczną umiejętność posługiwania się nimi.
Nauczysz się prowadzić analizy aktów prawnych z uwzględnieniem ich wpływu na gospodarkę, przedsiębiorczość oraz wymianę handlową.
Nauczysz się wspierać przedsiębiorstwo lub inny podmiot w prowadzeniu skutecznych negocjacji.

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

 • prawo cywilne,
 • prawo administracyjne,

 • prawo karne i prawo wykroczeń.

   

Zobacz program studiów

Wykładowcy

prof. dr hab. Marian Noga
Dariusz Wakasiak
WSB Wrocław, wykładowca, stojący mężczyzna w garniturze.
prof. zw. dr hab. Zdzisław Kędzia
prof.dr hab. Andrzej Śmieja
prof. zw. dr hab. Wiesław Bokajło
mec. dr Jakub Szynkarek
dr Dagmara Milewicz-Bednarska
dr Joanna Filaber

Doktor nauk prawnych, autorka ponad 50 publikacji naukowych, absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada 12 letnie doświadczenie dydaktyczne w obszarze prawa administracyjnego – ustrojowego, materialnego, procesowego, egzekucji administracyjnej,...

prof. dr hab. Marian Noga

Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, wykładowca akademicki, ekspert w Narodowym Centrum Nauki. Komentator ekonomiczny TVN. Senator IV i V kadencji, w latach 2004-2010 członek Rady Polityki Pieniężnej. Członek Team Europe - zespołu ekspertów...

dr Dariusz Wasiak

Wykładowca WSB, doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w bezpieczeństwie informacji, w tym ochronie danych osobowych oraz dostępie do informacji publicznej i prawie do prywatności. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa, w tym wykorzystywania klauzul limitacyjnych oraz bezpieczeństwa...

mec. dr Tomasz Gaweł

Radca prawny. Od 2007 adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, w latach 2007-2010 dziekan Zamiejscowego Wydziału Ekonomicznego w Opolu WSB, wcześniej adiunkt na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), kierownik studiów podyplomowych WSB we Wrocławiu...

prof. zw. dr hab. Zdzisław Kędzia

Profesor prawaJego zainteresowania badawcze obejmują przede wszystkim międzynarodową i krajową ochronę praw człowieka oraz prawo konstytucyjne. Wieloletni pracownik naukowy i dydaktyczny. W przeszłości pracownik Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu AM, kierownik Katedry Prawa...

prof.dr hab. Andrzej Śmieja

Jest prawnikiem specjalizującym się w dziedzinie prawa cywilnego. Ma w swoim dorobku ponad 70 publikacji, w tym dwie monografie oraz obszerne (ok. 400 stron) opracowanie  w tomie 6 prestiżowego Systemu prawa prywatnego. Przez ponad czterdzieści lat  pracował również w Uniwersytecie...

prof. zw. dr hab. Wiesław Bokajło

Historyk, politolog, europeista – wypromował 19 doktorów. Specjalista z zakresu historii myśli politycznej, prawnej i ekonomicznej, filozofii politycznej, teorii demokracji, federalizmu i polityki regionalnej, integracji gospodarczej UE, psychologii politycznej, międzynarodowych stosunków...

mec. dr Jakub Szynkarek

Adwokat, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył kierunki Prawo oraz Administracja na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii. Prawo ukończył z wyróżnieniem zajmując III miejsce w konkursie na najlepszą pracę magisterską. Tematy prac magisterskich: „Tymczasowa ochrona praw...

dr Dagmara Milewicz-Bednarska

Adwokat, doktor nauk prawnych. Ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Autorka publikacji naukowych z zakresu prawa karnego i nieuczciwej konkurencji. Prowadzi Kancelarię Adwokacką we Wrocławiu.

Poznaj innych wykładowców

Warsztaty, szkolenia, konferencje:

 • Szkolenia "Obsługa programu prawnego LEX" | 18.11.2020 oraz 10.12.2020 | Szczegóły

 • Konferencja "Mediacje – podstawy prawne i praktyka stosowania" | 29.05.2019 | Szczegóły

 • Szkolenie "Poznaj swoje prawa w praktyce!" | 20.05.2019 | Szczegóły

 • Seminarium naukowe pt. "RODO w przedsiębiorstwie i kancelarii prawnej" | 30.03.2019 | Szczegóły

 • Konferencja "Mediacje w postępowaniu administracyjnym i sądowym" | 14.12.2018  | Szczegóły

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie

W dniu 06.01.2023 biuro będzie nieczynne.

bud. A, p. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl
Tel.: + 48 698 837 061
Infolinia: PL 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF