Dobre studia, niesamowity czas, najlepsze wspomnienia

Studia to niesamowity okres. Czas nauki, świetnej zabawy, samodzielności i pierwszych poważnych obowiązków. W czasie studiów możesz rozwinąć skrzydła i świadomie kształtować swoją osobowość. W WSB zrobisz to z łatwością i skupisz się na tym co naprawdę ważne.

Na uczelni:

 • połączysz się z siecią Wi-Fi
 • w czasie przerw i okienek zrelaksujesz się w specjalnie zaaranżowanych do wypoczynku strefach, a w cieplejszych porach roku – w zielonej części kampusu
 • znajdziesz sklepiki, automaty z przekąskami i kawą oraz bistro, w którym zjesz ciepły i smaczny posiłek w dobrej cenie
 • zrobisz kopię ważnych notatek lub zeskanujesz je w punkcie ksero.

Program rabatowy

"Wiele Studenckich Bonusów" to innowacyjny program rabatowy, który powstał specjalnie dla studentów i słuchaczy WSB, aby uatrakcyjnić im życie studenckie we Wrocławiu. 

 

Wystarczy, że u naszych partnerów okażesz ważną legitymację studencką WSB (dotyczy studentów) lub specjalną kartę rabatową (dotyczy słuchaczy),
a otrzymasz obowiązujący w danych okresie rabat.

 

Sprawdź z jakich zniżek możesz skorzystać!

Bez barier

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnościami i chcesz rozpocząć studia, możesz skorzystać z wielu ułatwień:

 • indywidualnego toku studiów, zmiany warunków uczestniczenia w zajęciach oraz ich zaliczania
 • możliwości nagrywania zajęć
 • możliwości wykorzystania posiadanych przez uczelnię dodatkowych urządzeń lub wykorzystania urządzeń własnych, np. powiększalnika, dyktafonu
 • stypendium dla osób z niepełnosprawnościami
 • indywidualnych warunków korzystania z zasobów biblioteki.

Ponadto możesz korzystać z: 

 • przystosowanych dla osób niedowidzących stanowisk komputerowych w bibliotece i czytelni
 • specjalnego sprzętu: laptopów, tabletów, dyktafonów, czytników e-booków, notebooków, lupy elektronicznej
 • infrastruktury budynku WSB przyjaznego studentom z niepełnosprawnościami
 • wsparcia w aktywizacji zawodowej.

Nasza uczelnia mieści się w 6 budynkach dostosowanych do Twoich potrzeb. 5 z nich zlokalizowanych jest w kampusie przy ul. Fabrycznej. W pobliżu znajduje się wiele fabryk i budynków parków technologicznych i biznesu, obejmujących obszar Wrocławskiego Parku Technologicznego (siedziba aż 166 firm!) i Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Dodatkowo teren ten położony jest w pobliżu dworca Wrocław Mikołajów i Wrocław Muchobór. Szósty z budynków należących do WSB znajduje się w centrum miasta, w pobliżu Rynku. 

 

Skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl i sprawdź, jak dojechać lub dojść na piechotę z miejsca, w którym się znajdujesz.

WSB Wrocław, budynek uczelni

Jako uczelnia mamy wiele do zaoferowania i wspieramy nawet najbardziej szalone, studenckie inicjatywy. Nasi studenci spędzają czas aktywnie - zajęcia sportowe, imprezy, wycieczki, warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach kół naukowych, praktyki zagraniczne, kursy językowe to tylko niektóre z atrakcji, w które możesz się zaangażować po zajęciach. 


Pamiętaj, aby często sprawdzać aktualności na www i w intranecie – dzięki temu nie ominie Cię nic ciekawego!

Zobacz co dla Ciebie mamy:

Monitor
Extranet to wewnętrzny system komunikacji z uczelnią. Sprawdzisz tutaj wszystkie stany swoich płatności, odpowiedzi na podania, plany zajęć, oceny, programy studiów, informacje dotyczące praktyk i stypendiów, godziny dyżurów władz oraz działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
Na platformie e-learningowej Moodle zamieszczamy materiały zarówno te niezbędne na zajęciach, jak i te, które dodatkowo rozwiną Twoje kompetencje. Ponieważ masz do nich nieprzerwany dostęp, pomogą Ci w zdobywaniu wiedzy i rozwoju umiejętności, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz.
Laptop
VDI (ang. Virtual Desktop Infrastructure) czyli wirtualna infrastruktura desktopowa daje możliwość naszym studentom uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych online i realizować program kształcenia zgodnie z wybranym przez siebie kierunkiem studiów.
Książki
Już podczas pierwszej sesji zrozumiesz, jak ważne w życiu każdego studenta są doskonale wyposażone i dobrze zorganizowane biblioteka oraz czytelnia!
Krawat
W Biurze Karier pomożemy Ci w wyborze ścieżki zawodowej, umożliwimy odbycie praktyki lub stażu w firmach współpracujących z Wyższą Szkołą Bankową, oraz wesprzemy w poszukiwaniach stałej pracy.
Dziekanat to niezwykle ważne dla studenta miejsce. To tutaj np. otrzymasz legitymację studencką.
Chcesz na bieżąco wiedzieć o tym jak wygląda życie studenckie, śledzić ciekawe inicjatywy kolegów i wykładowców, złożyć życzenia urodzinowe ulubionemu portierowi, przeczytać artykuły, zobaczyć stream z absolutorium?
Jeśli marzysz o studiach w innym kraju, znasz języki obce i kochasz podróżować przyjdź do nas, do Centrum Współpracy Międzynarodowej, postaramy się znaleźć najlepszą propozycję dla Ciebie.
Organizacja
Organizacje studenckie są dużą szansą na zdobycie nowego doświadczenia i realizację dodatkowych, często bardzo dużych, projektów. Chcesz się dodatkowo rozwijać w przyjaznym gronie kolegów? Zobacz, jakie koła naukowe i inne organizacje działają w WSB!
Stowarzyszenie Absolwentów to inicjatywa, dzięki której nasi byli studenci integrują się i wspierają wzajemnie swój rozwój zawodowy.
Hantel
Studenci WSB lubią aktywne życie! Zadbaj o kondycję fizyczną, uczestnicząc w zajęciach sportowych. Na pewno znajdziesz dyscyplinę, która Cię zainteresuje.
WSB Wrocław, stojąca kobieta w okularach i marynarce.
Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu z dnia 12 października Rektor powołał Panią Inez Pomorską-Jarząb na funkcję Rzecznika Praw Studenta na rok akademicki 2020/2021.
Microsoft
Studenci I i II stopnia wszystkich trybów mają możliwość bezpłatnego pobrania najnowszej wersji pakietu biurowego Office 2016 w ramach usługi Office 365 ProPlus.