Organizacje studenckie i koła naukowe

Jako uczelnia staramy się wspierać Wasze pasje i pomagamy Wam się realizować. Zobaczcie jakie koła naukowe, stowarzyszenia i organizacje działają u nas. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Grupa projektowa

Grupa Projektowa to organizacja studencka, której członkowie organizują szkolenia, seminaria i wydarzenia kulturalne i eventy rozrywkowe. Do najważniejszych projektów GP należą: Akademia Zarządzania oraz Akademia Inwestycji, które, dzięki obecności interesujących prelegentów, jak silny magnes co roku przyciągają setki zainteresowanych uczestników. Grupa Projektowa cyklicznie organizuje także nowatorskie szkolenia np. z wystąpień publicznych czy pracy w grupie, a okazjonalnie imprezy takie jak: dni Europy i Dni Walki Ze Stresem. Jeśli chcesz sprawdzić się jako Event Manager, masz oryginalne pomysły i chcesz wcielić je w życie, do chętnie widzielibyśmy Cię w naszym zespole. Twoja pasja to siła napędowa Grupy Projektowej.  

 

Zapraszamy! Skontaktuj się z nami wysyłając maila na adres: gp@wsb.wroclaw.pl

Koło Naukowe Ekonomii Eksperymentalnej „KEX”

Koło Ekonomii Eksperymentalnej powstało w 2005 roku. Członkowie koła weryfikują teorię ekonomiczną w formie oryginalnych eksperymentów, inspirujących gier i ciekawych symulacji finansowych. Do naszego koła zapraszamy wszystkich studentów, którzy interesują się ekonomią i chcą w nieszablonowy sposób poszerzyć wiedzę oraz zdobyć nowe, praktyczne umiejętności.

 

Studenckie Koło Logistyczne (SKL)

Studenckie Koło Logistyczne to grupa pasjonatów, którzy skutecznie popularyzują wiedzę w dziedzinie logistyki. Studenci należący do koła:

 • przeprowadzają na terenie Dolnego Śląska warsztaty logistyczne w szkołach ponadgimnazjalnych i uczą swoich młodszych kolegów, m.in.: jak zapisać swoje imię jako kod kreskowy lub jak przedstawić graficznie proces produkcji
 • przekazują wiedzę logistyczną poprzez organizację ciekawych wydarzeń. Na przykład podczas Dnia z Logistyką zorganizowali debatę z pracodawcami „Jak zarobić pierwszy milion w logistyce?”, zaprezentowali symulator lotów i zorganizowali konkurs ile osób zmieści się w maluchu
 • organizują dla studentów wizyty studyjne w firmach logistycznych
 • opracowują artykuły naukowe
 • biorą udział w konferencjach naukowych, szkoleniach i targach branżowych

Koło powstało w 2009 r., a autorem idei jest prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzej Bujak. Studenckie Koło Logistyczne działające w WSB we Wrocławiu umożliwia bezpłatny dostęp do najnowszych, informatycznych rozwiązań logistycznych, takich jak: iScala i SAP. Jako członek koła będziesz brał udział w konferencjach, seminariach i wielu ciekawych szkoleniach.  Zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych logistyką. Niepowtarzalna atmosfera gwarantowana.
 

Koło Naukowe Rynków Kapitałowych „KoNaRK”

Koło Naukowe Rynków Kapitałowych powstało w roku 2002r. Nasza organizacja skupia osoby zainteresowane zagadnieniami teoretycznymi i przede wszystkim praktycznymi, związanymi z inwestowaniem na rynkach kapitałowych. Zajmujemy się szerzeniem wiedzy o rynku kapitałowym oraz promowaniem czynnego inwestowania na giełdzie papierów wartościowych. Interesuje nas zarówno analiza techniczna jak i analiza fundamentalna. Spotykamy się z ludźmi, którzy mają doświadczenie związane z giełdą. Bierzemy udział w konferencjach naukowych. Sami również organizujemy debaty i konferencje. Zapraszamy do zwiedzania naszej strony i kontaktu z nami.
 

Koło naukowo-biznesowe KIWI (Key Visual Business and Research Group)

Koło naukowo-biznesowe KIWI założone przez studentów I roku II stopnia kierunku Zarządzanie, Innowacyjny Marketing. Koło działa we współpracy z wieloma przedsiębiorstwami i instytucjami, organizuje warsztaty m.in.z design thinking, z technologii druku 3D oraz szkolenia z obsługi programów graficznych. Koło zajmuje się analizą trendów w marketingu, działań oraz kampanii reklamowych różnych firm.

 

 • opiekun naukowy: Sonia Gruca
 • współopiekun: Małgorzata Iwańska
 • opiekun biznesowy: Partner Biznesowy, firma Me& My Friends
 • przewodnicząca koła: Daria Holota
 • adres e-mail: s.m.gruca@gmail.com

Koło Naukowe Zarządzania i Marketingu

Koło Naukowe Zarządzania i Marketingu powstało w 2011r. Podczas spotkań „bierzemy na warsztat” teorię zarządzania oraz marketingu i przekładamy ją na język praktyki. Nasze koło współorganizuje konferencję WSB „Gospodarstwo domowe jako podmiot badań ekonomicznych”, podczas której członkowie koła prezentują w oryginalny sposób napisane przez siebie artykuły.  Studenci uczestniczą także w ogólnoświatowym konkursie The Google Online Marketing Challenge i nawiązują ciekawe kontakty biznesowe. Zapraszamy wszystkich pasjonatów zarządzania i marketingu na spotkania „w trybie” rzeczywistym lub wirtualnym (za pośrednictwem grupy dyskusyjnej).

 

Koło naukowe SAP-port

Koło naukowe SAP-PORT działające przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu powstało w maju 2015 roku z inicjatywy mgr. inż. Sebastiana Sobczyka i mgr. inż. Pawła Woźniaka (konsultantów SAP z zakresu modułów logistycznych i wykładowców na studiach podyplomowych z zakresu SAP w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.).

KN SAP-PORT to coraz większa grupa, która zdobywa wiedzę z zakresu obsługi różnych modułów SAP zarówno z obszaru logistyki (MM, SD, PP, WM, QM) jak również finansów oraz controllingu (FI, CO). Celem działalności koła jest przede wszystkim swobodne poruszanie się studentów w wybranych modułach.

 

Zajęcia dzielimy na 3 typy: spotkania tematyczne prowadzone przez opiekunów koła, prowadzone przez członków koła i certyfikowane warsztaty/szkolenia prowadzone przez konsultantów z partnerskich firm zewnętrznych. Firmy partnerskie koła to Hicron i SI Consulting, firmy konsultingowe z wrocławskim rodowodem,  czołowi przedstawiciele konsultingu systemów SAP na rynku. W planach jest także nawiązanie współpracy z kolejnymi firmami konsultingowymi.

 

Studenci biorą aktywny udział w konferencjach naukowych, a zamysłem opiekunów i zarządu są także wyjazdy studyjne do firm z całej Europy pracujących na systemie SAP.

Koło naukowe SAP-PORT jest wyjątkowe dlatego, że skupia studentów z różnych kierunków, stopni i trybów studiów – jest to możliwe ze względu na zróżnicowany poziom warsztatów i szkoleń organizowanych przez koło, a także różnorodną tematykę tych szkoleń i warsztatów, obejmującą wiele różnych modułów systemu SAP.

 

 

Więcej informacji:

Klub Uczelniany AZS Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

Do klubu mogą należeć wszyscy studenci i pracownicy uczelni. Obecnie w klubie funkcjonują następujące sekcje: piłka koszykowa mężczyzn, piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, lekkoatletyka, tenis stołowy. Prezesem klubu, niezmiennie od jego powstania w 1998 roku,  jest dr Marek Natalli, Kanclerz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

 

 

Więcej informacji:

Koło Naukowe „HUMANUS”

Misją Koła Naukowego „HUMANUS” jest rozbudzanie wrażliwości na tematykę związaną z zarządzaniem ludźmi, a także umożliwienie rozwoju i samorealizacji studentom, którzy poprzez praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy teoretycznej chcą poszerzyć swoje horyzonty myślowe. Jeśli Twoje zainteresowania związane są z problematyką ZZL - dołącz do nas!

 

Więcej informacji:

Koło SafeITNet

Koło Naukowe sieci, systemów i bezpieczeństwa IT SafeITNet to grupa pasjonatów administrowania infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstw. Spotkania koła odbywają się w nowocześnie wyposażonym laboratorium Cisco Networking Academy, gdzie ich uczestnicy, pod okiem praktyków, realizują ćwiczenia z zakresu sieci i systemów IT.

 

 

Więcej informacji:

Koło Naukowe Prawa WSB Wrocław

Misja Koła - „Non scholae sed vitae discimus” Seneka M. - (łac. - nie 
uczymy się dla szkoły, ale dla życia) - Praktycznie o prawie w Kole 
Naukowym Prawa WSB

 

Koło Naukowe Prawa skupia studentów kierunku Prawo w biznesie oraz Prawo 
jednolite studia magisterskie - jest także otwarte na każdego studenta 
WSB, który interesuje się praktycznym zastosowaniem regulacji prawa 
administracyjnego, cywilnego i karnego. Podczas warsztatów, seminariów i 
wykładów otwartych uczestnicy Koła Naukowego poznają praktykę stosowania 
prawa w wymiarze sprawiedliwości,  w kontaktach z administracją 
publiczną (stopnia samorządowego i rządowego) oraz w biznesie. Aktywna 
forma uczestnictwa umożliwi każdemu studentowi transparentne 
wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce rzeczywistych casusów. 
Misją Koła i jej opiekuna jest współpraca ze studentami dla osiągnięcie 
praktycznej wiedzy o prawie.

Nowoczesne technologie komunikacyjne

Koło naukowe Nowoczesne technologie komunikacyjne - powstało w 2019 r. jako odpowiedź na najnowsze trendy w informatyce i telekomunikacji. Na bazie zgromadzonego w Lab powered by Nokia sprzętu studenci mogą się poczuć jak w prawdziwym centrum R&D w jednej z wiodących na świecie firm telekomunikacyjnych. We współpracy z NOKIA studenci gromadzą praktyczną wiedzę z programowania wysoko i niskopoziomowego, uczą się programowania szybkiej transmisji danych, konfiguracji środowiska, a także automatyzacji testowania za pomocą ROBOT Framework.

 

Koło naukowe poszerza wiedzę w takim zakresie jak:

 • algorytmika
 • przetwarzanie sygnałów
 • programowanie w C++, Python, bash
 • testowanie - wszystkiego, co może przydać się absolwentowi podczas rozmowy rekrutacyjnej do centrum badawczego.

 

Więcej informacji:

Akademia Cisco - Student Scientific Circle of Computer Networks

Koło naukowe:  Akademia Cisco -  Student Scientific Circle of Computer Networks - skupia pasjonatów z zakresu zarówno sieci, jak i systemów komputerowych. Aby podołać wyzwaniom, jakie stawiane są administratorom, niezbędne jest ich kompleksowe kształcenia i doskonalenie. Jedną z oczekiwanych kompetencji jest posiadanie wiedzy potwierdzonej posiadaniem niezbędnych certyfikatów z obszaru CCNA.