Co zyskujesz, studiując logistykę w WSB?

Forma studiów

Studia na tym kierunku zrealizujesz w formie niestacjonarnej - Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre piątki wieczorem, online), średnio raz na dwa tygodnie.

Sposób realizacji

Studia na tym kierunku zrealizujesz w sposób:

  • hybrydowy - studia realizowane w formie niestacjonarnej. Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz zarówno na zajęciach odbywających się online, jak i tych w murach uczelni. Jak wygląda taki hybrydowy układ zajęć? Przykładowo, w sobotę uczysz się online z domu, a na uczelnię przyjeżdżasz w niedzielę.

Dzięki grze REVAS, symulującej firmę transportową, zdobędziesz więdzę i umiejętności do zarządzania własnym przedsiębiorstwem. Będziesz podejmował realne decyzje, które doprowadzą do sukcesu lub porażki. Sprawdzisz się w świecie online, zanim zainwestujesz własne pieniądze.

 

Atrakcyjna forma wizualna, dostępności platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

Dowiesz się, jak działają programy do zarządzania zasobami – Comarch ERP XL oraz Else, które służą do obsługi magazynów i planowania produkcji. Poznasz też wiele innych specjalistycznych programów m.in.

  • Adonis, który pomoże Ci zaprojektować procesy logistyczne,
  • 4Trans pokaże, jak można kontrolować i rozliczać pracę kierowców oraz zweryfikować potencjalne manipulacje tachografów cyfrowych,
  • Any Logic, który pozwala na symulowanie transportu i testowanie scenariuszy „co jeśli”. Możesz tworzyć potrzebne Ci animacje 2D i 3D oraz wizualizacje i uczyć się podejmować strategiczne decyzje.

Wyobraź sobie sytuację, gdy robisz zakupy, a zawartość Twojego koszyka jest skanowana przez specjalne bramki. Nie musisz wyciągać produktów przy kasie i natychmiast otrzymujesz rachunek. Tak właśnie działa technologia, która za pomocą fal radiowych dokonuje odczytu i zapisu danych. Podczas zajęć w laboratorium RFID nauczysz się, jak technologie radiowych identyfikatorów działają w logistyce oraz jak samodzielnie kodować i wydrukować tagi.

 

To jednak nie wszystkie laboratoria, w których będziesz zdobywać wiedzę. Zajęcia z przedmiotów technicznych będziesz realizować m.in. w laboratorium SAP Next-Gen oraz Giant Lazer XR LAB, w którym będziesz mógł wejść do wirtualnego świata, gdzie zaprojektujesz magazyn lub przeprowadzisz inspekcję ciężarówki. A to wszystko w okularach oculus quest.

 

POZNAJ NASZE LABORATORIA

Wizyta studyjna w MPK

Zdobędziesz praktyczne umiejętności, uczestnicząc w wizytach studyjnych, czyli w zajęciach poza murami uczelni w przedsiębiorstwach i organizacjach. Dzięki temu dowiesz się, jak wygląda na co dzień praca w największych przedsiębiorstwach logistycznych w regionie, na własne oczy zobaczysz, jak wyglądają np. innowacyjne wnętrza firm produkcyjnych lub jak funkcjonują kluczowe w branży podmioty.

 

Zobacz relację z wizyty studyjnej logistyków w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK).
 

WIZYTA STUDYJNA MPK

Przygotujemy Cię do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, projektowych i doradczych, a także jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Studiując na naszej uczelni spotkasz na zajęciach przedstawicieli naszych partnerów biznesowych, do których należą m.in.: TransEdu, CDN, E&S Industry, Centrostal, Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych i inni.

Inżynier 2

Po ukończeniu wybranych specjalności uzyskasz tytuł inżyniera i zdobywasz jeden z bardziej poszukiwanych na rynku zawodów. Coraz więcej dużych firm ma dział, który zajmuje się wszystkimi obszarami związanymi z logistyką - od zakupów, przez magazynowanie, aż po dystrybucję. Logistyk jest potrzebny w firmach reprezentujących niemal każdą branżę.

 

Kluczowe cechy kierunku:

Laptop
specjalistyczne oprogramowanie
nowoczesne laboratoria
Medal
certyfikaty cenione przez pracodawców
symulacje biznesowej firmy transportowej

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia. 

do 9 lutego
czesne już od
442 zł
392 zł
miesięcznie

Zapisując się do 9 lutego, zyskujesz:

  • 600 zł dzięki zniżce w czesnym, która jest rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego.
  • dodatkowo jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem(-tką), zyskasz jeszcze więcej.

Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1000 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego.

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.

Poprzez optymalizację procesów i innowacyjne rozwiązania logistyka pozwala rozwiązać każdy napotkany w firmie problem. Dobra organizacja studiów w WSB sprawia, że mam dużo czasu wolnego. Często poświęcam  go na aktywny udział w naukowym kole logistycznym. Dzięki niemu stale się rozwijam i mam kontakt z osobami o podobnych celach oraz zainteresowaniach. Tworzymy wspaniałą samonapędzającą się „maszynę” złożoną z idei i pomysłów. Dodatkowym atutem studiowania w WSB jest możliwość zetknięcia się z praktykami logistyki, którzy chętnie nawiązują bliską współpracę ze studentami.

Bartosz Szyrwiel

Absolwent WSB we Wrocławiu

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Nauczysz się zarządzać łańcuchem logistycznym.
Dowiesz się, jak opracowywać projekty grafiki inżynierskiej.
WSB Wrocław, dwóch mężczyzn, spotkanie biznesowe, uścisk dłoni
Poznasz metody zarządzania, tj.: Lean Management, Kaizen, 5S, Kanban czy TQM.
Będziesz wiedział, jak projektować przestrzeń magazynową.
Nauczysz się obsługiwać program klasy ERP – COMARCH XL.
WSB Wrocław, uśmiechnięta dziewczyna, w tle dwie osoby z laptopem
Nauczysz się mapować procesy logistyczne.
Będziesz umiał zarządzać projektem logistycznym i flotą transportową.
Poznasz metody sporządzania prognozy popytu i sprzedaży.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Inżynieria procesów transportowych
Stacjonarne Tradycyjne Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 504 zł
Inżynieria procesów transportowych
Niestacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 489 zł 539 zł
Inżynieria systemów logistycznych
Stacjonarne Tradycyjne Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 504 zł
Inżynieria systemów logistycznych
Niestacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 504 zł
Logistyka międzynarodowa
Stacjonarne Tradycyjne Rekrutacja zakończona
od 486 zł
Logistyka międzynarodowa
Niestacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 486 zł
Logistyka produkcji
Niestacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 486 zł
Logistyka transportu
Stacjonarne Tradycyjne Rekrutacja zakończona
od 486 zł
Logistyka transportu
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 472 zł 522 zł
Menedżer inżynierii procesów logistycznych
Niestacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 489 zł 539 zł
Menedżer inżynierii procesów logistycznych
Stacjonarne Tradycyjne Studia inżynierskie Rekrutacja zakończona
od 504 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

  • logistykę  produkcji, zapotrzebowania, dystrybucji,
  • transport i spedycję,
  • zarządzanie łańcuchem dostaw.
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Damian Ostrowski
dr Anna Orzeł
Tomasz Smal
dr inż. Justyna Świeboda
WSB Wrocław. Mężczyzna w niebieskiej koszuli siedzący przy laptopie.
Alicja Gębczyńska
dr Joanna Wieprow
dr inż. Katarzyna Topolska
Jarosław Kłosowski
dr inż. Jerzy Dudek
dr inż. Jacek Jagodziński
dr inż. Mariusz Topolski
dr inż. Aleksander Szlachta
Agata Kobyłt
Marek Dąbrowski
dr Damian Ostrowski

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, kierownik Zespołu Dydaktycznego Logistycznych Studiów Ogólnych i Magisterskich w WSB we Wrocławiu. Menedżer kierunku studiów logistyka. Prowadzi również zajęcia na kierunku zarządzanie, gdzie wykłada w języku angielskim. Rzeczoznawca...

dr Anna Orzeł

Prawnik, ekspert z dziedziny logistyki, specjalizuje się w transporcie drogowym. Kierownik merytoryczny studiów podyplomowych z zakresu logistyki i transportu, prowadzi zajęcia ze studentami na studiach I i II stopnia oraz podyplomowych. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o...

dr hab. inż. Tomasz Smal, prof. WSB

Ekspert z zakresu kreowania kompetencji przywódczych i budowania zespołów oraz zrównoważonego rozwoju w obszarze funkcjonowania systemów logistycznych i bezpieczeństwa. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie pracy w siłach zbrojnych na stanowiskach kierowniczych, szkoleniowych i...

dr inż. Justyna Świeboda

Doktor nauk technicznych w dziedzinie inżynieria mechaniczna. Analityk i menadżer w Polskim Instytucie Transportu Drogowego think tanku polskiej branży TSL (transport, spedycja, logistyka), którego celem jest szerzenie wiedzy o transporcie. Jako menadżer projektów odpowiada za wydawanie...

mgr inż. Marcin Pieleszek

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia różnego rodzaju programów edukacyjnych, na różnych szczeblach kształcenia. Dydaktykę zawsze łączył z praktyką. Z technologiami IT związał swoją drogę zawodową: prowadząc firmę...

mgr inż. Sebastian Sobczyk

Menedżer kierunku studiów informatyka w WSB we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener systemu SAP ERP oraz SAP S/4 HANA. Konsultant wdrożeń i wsparcia rozwiązań...

dr inż. Alicja Gębczyńska

Specjalista w zakresie zarządzania procesami w sektorze biznesowym i publicznym, posiada doktorat z ekonomii z zakresu zarządzania procesami i zarządzania jakością. Menedżer kierunku studiów inżynieria zarządzania w WSB we Wrocławiu, wykładowca kierunku logistyka na studiach...

dr Joanna Wieprow

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik badawczo-dydaktyczny w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Trener biznesu, specjalista z zakresu zarządzania finansami, inwestycji alternatywnych oraz analizy finansowej. Wykładowca akademicki z wieloletnim doświadczeniem. Autorka licznych publikacji...

dr inż. Katarzyna Topolska

Doktor nauk technicznych, Kierownik Zakładu Dydaktycznego Inżynierskich Studiów Logistycznych w WSB we Wrocławiu. Prowadzi badania naukowe we współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i transportowymi. Posiada doświadczenie w tworzeniu, zarządzaniu i utrzymaniu informatycznych...

Jarosław Kłosowski

Prowadzi zajęcia z zakresu dobrych praktyk w logistyce, logistyki w gospodarce światowej i nowoczesnych systemów magazynowania. Przez wiele lat pełnił kluczowe role przy realizacji nowatorskich projektów w zakresie logistyki. Wdrażał unikalne rozwiązania w rozległych systemach...

dr inż. Julita Markiewicz-Patkowska

Doktor nauk technicznych, wykładowca akademicki, praktyk zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Zajmuje się wspieraniem przedsiębiorczości, tworzeniem i zarządzaniem projektami finansowanymi ze środków UE. W ostatnich latach autorka opracowań dotyczących zagadnień...

dr inż. Jerzy Dudek

Prowadzi zajęcia z organizacji i funkcjonowania centrów logistycznych oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Wykłada na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Aktywnie reprezentuje uczelnię na arenie międzynarodowej współpracując z zagranicznymi uczelniami, środowiskiem...

dr inż. Jacek Jagodziński

Ukończył politechnikę Wrocławską na specjalności automatyka i robotyka, jest ekspertem w zakresie teorii sterowania, modelowania systemów oraz ich optymalizacji. Autor artykułów z zakresu innowacji i problemów decyzyjnych w logistyce.

dr inż. Mariusz Topolski

Doktor nauk technicznych nadany w 2008r. Zatrudniony w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na stanowisku Adiunkt w Instytucie Logistyki. Prowadzone badania zastosowania miękkich metod obliczeniowych w procesach wspomagających logistykę zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji. Główny...

dr inż. Aleksander Szlachta

Doktorat w specjalności logistyka obronił na Akademii Obrony Narodowej. Praktyk, zawodowo związany z logistyką, przez wiele lat pracował na stanowiskach kierowniczych w logistyce wojska.  Posiada świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów dla osób prowadzących usługowo księgi...

Agata Kobyłt

Asystentka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, w Instytucie Logistyki od roku 2011, przewód doktorski otworzyła w 2014 r. Koordynator w projekcie finansowanym a Erasmus +. Pracowała jako dyrektor ds. finansów i logistyki w firmie usługowej w branży budowlanej. Autorka książek i...

Marek Dąbrowski

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doświadczony menedżer w zakresie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy, doradca, trener. Przez 8 lat Dyrektor Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych „Dolny Śląsk”. Uczestnik wielu Komisji Międzynarodowych jako reprezentant...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Czy wiesz, że?

Możesz dołączyć do aktywnie działającego Studenckiego Koła Logistycznego oraz Koła Naukowego SAP PORT, gdzie spotykają się prawdziwi pasjonaci, którzy skutecznie popularyzują wiedzę w dziedzinie logistyki oraz finansów i controllingu.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie

W dniu 06.01.2023 biuro będzie nieczynne.

bud. A, p. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl
Tel.: + 48 698 837 061
Infolinia: PL 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF