dr Damian Ostrowski
dr Damian Ostrowski

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, kierownik Zespołu Dydaktycznego Logistycznych Studiów Ogólnych i Magisterskich na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Menedżer kierunku studiów Logistyka. Prowadzi również zajęcia na kierunku zarządzanie, gdzie wykłada w języku angielskim. Rzeczoznawca zawodowy w Ministerstwie Edukacji i Nauki w zakresie zawodów: technik logistyki oraz technik eksploatacji portów i terminali. Posiada certyfikat European Junior Logistican. Ekspert w zakresie logistyki i logistyki produkcji. Specjalizuje się w koncepcji Lean Management, którą bada jako naukowiec i stosuje w praktyce pracując na co dzień, jako doradca w organizacjach wdrażających lean. Zafascynowany japońskim stylem zarządzania opartym o funkcjonowanie przedsiębiorstwa Toyota. W obszarze jego zainteresowań naukowych i badawczych znajduje się również optymalizacja i strategia działalności linii lotniczych. Autor artykułów z zakresu zarządzania i logistyki.

 

Dr Damian Ostrowski jest również ekspertem WSB Merito w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez niego udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB.

dr Anna Orzeł
dr Anna Orzeł

Prawnik, ekspert z dziedziny logistyki, specjalizuje się w transporcie drogowym. Prodziekan ds. organizacyjnych i rozwoju na Wydziale Finansów i Zarządzania we Wrocławiu. Kierownik merytoryczny studiów podyplomowych z zakresu logistyki i transportu, prowadzi zajęcia ze studentami na studiach I i II stopnia oraz podyplomowych. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Absolwentka kierunków prawo oraz administracja na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada certyfikat European Senior Logistician ESLog. Biznesowo szkoleniowiec i doradca w zakresie prawa w transporcie. Od 2006 r. sędzia arbitrażowy w sprawach gospodarczych. Z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito) związana od 2010 r. Autorka wielu artykułów w tematyce TSL. Interesuje się zastosowaniem nowych technologii w branży logistycznej ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień transportowych i smart city. Prywatnie pasjonatka gór i podróży z plecakiem.

 

Dr Anna Orzeł jest również ekspertem WSB w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez nią udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB.

Tomasz Smal
płk (rez.) dr hab. inż. Tomasz Smal, prof. UWSB Merito

Ekspert z zakresu kreowania kompetencji przywódczych i budowania zespołów oraz zrównoważonego rozwoju w obszarze funkcjonowania systemów logistycznych i bezpieczeństwa. Kierownik merytoryczny studiów podyplmowych neurolider - przywództwo ekstremalne. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie pracy w siłach zbrojnych na stanowiskach kierowniczych, szkoleniowych i logistycznych. Uczestniczył w operacjach międzynarodowych poza granicami kraju oraz w strukturach NATO. Pełnił funkcje menedżerskie na uczelni wojskowej jako Dyrektor Instytutu i Dziekan. Obecnie trener liderów i wykładowca akademicki przedmiotów m.in.: systemy logistyczne i transport, utrzymanie systemów technicznych, zarządzanie zespołem, przywództwo. Angażuje się w międzynarodowe projekty naukowe z zakresu logistyki, bezpieczeństwa i edukacji liderów w tym projekty edukacyjne wzmacniające kompetencje przywódcze kandydatów na oficerów i oficerów młodszych.


Tomasz Smal jest również ekspertem WSB Merito w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez niego udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB.

dr inż. Justyna Świeboda
dr inż. Justyna Świeboda

Doktor nauk technicznych w dziedzinie inżynieria mechaniczna. Analityk i menadżer w Polskim Instytucie Transportu Drogowego think tanku polskiej branży TSL (transport, spedycja, logistyka), którego celem jest szerzenie wiedzy o transporcie. Jako menadżer projektów odpowiada za wydawanie publikacji nt. transportu (np. transportu intermodalnego), zarobkach kierowców czy bieżących wydarzeń. Absolwentka Wydziału Mechanicznego kierunku Transport na Politechnice Wrocławskiej. Od kilku lat wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito) na kierunkach logistyka i inżynieria zarządzania.

 


Dr inż. Justyna Świeboda jest również ekspertem WSB Merito w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez nią udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB.

Marcin Pieleszek wykładowca
mgr inż. Marcin Pieleszek

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia różnego rodzaju programów edukacyjnych, na różnych szczeblach kształcenia. Dydaktykę zawsze łączył z praktyką. Z technologiami IT związał swoją drogę zawodową: prowadząc firmę wdrożeniową, pracując jako informatyk, a następnie administrator systemów informatycznych. Jest autoryzowanym inżynierem systemowym i trenerem technologii Microsoft (Microsoft Certified Trainer, MCSE, Microsoft Certified IT Professional, Microsoft Certified Solutions Associate). Prowadzi zajęcia na uczelniach biznesowych oraz doradza w zakresie infrastruktury, narzędzi i bezpieczeństwa IT w firmach. Współautor "Biblii e-biznesu 2" (red. Maciej Dutko, wyd. grupa Helion, 2016), twórca i kreator nowego projektu easyITsecurity.pl, przybliżającego w sposób przystępny wiedzę z dziedziny bezpieczeństwa technologii IT.



Marcin Pieleszek jest również ekspertem WSB Merito w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez niego udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB.

WSB Wrocław. Mężczyzna w niebieskiej koszuli siedzący przy laptopie.
mgr inż. Sebastian Sobczyk

Menedżer kierunku studiów informatyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener systemu SAP ERP oraz SAP S/4 HANA. Konsultant wdrożeń i wsparcia rozwiązań informatycznych w firmach. Od lat prowadzi z sukcesem własną działalność gospodarczą, jest doradcą biznesowym w zakresie technologii nowoczesnych rozwiązań informatycznych w sieci. Wspiera i pogłębia wiedzę użytkowników w obszarze fachowego wykorzystania systemu SAP w procesach zachodzących w organizacji. Bierze udział w transferach wiedzy dotyczącej procesów logistycznych u klienta. Posiada również duże doświadczenie praktyczne jako administrator sieci komputerowych i analityk hurtowni danych. Absolwent Politechniki Wrocławskiej.

Alicja Gębczyńska
dr inż. Alicja Gębczyńska

Specjalista w zakresie zarządzania procesami w sektorze biznesowym i publicznym, posiada doktorat z ekonomii z zakresu zarządzania procesami i zarządzania jakością. Menedżer kierunku studiów inżynieria zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca kierunku logistyka na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich, gdzie prowadzi zajęcia m.in.: Projektowanie strategii w ujęciu procesowym, Projektowanie procesów logistycznych, Normalizacja i zarządzanie jakością oraz Inżynieria jakości. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy akademickiej zdobyte w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito), na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Politechnice Śląskiej, w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu oraz w Międzynawowym Instytucie Zarządzania Logistyką (IML) w Paryżu. Autor i współautor licznych artykułów naukowych oraz monografii wydawanych w Polsce i za granicą, laureat konkursów grantowych i staży badawczych. Członek Federacji Naukowej WSB-DSW. Przez wiele lat prowadziła własną firmę szkoleniową, dziś aktywnie współpracuje z biznesem i sektorem publicznym. Jest certyfikowanym wykładowcą programu ADONIS wykorzystywanego do zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych, biegle posługuje się programem ADOscore umożliwiającym implementację strategicznej karty wyników. W wolnych chwilach uprawia sport - pilates, narciarstwo oraz jogę. 

dr Joanna Wieprow
dr Joanna Wieprow

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik badawczo-dydaktyczny na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Trener biznesu, specjalista z zakresu zarządzania finansami, inwestycji alternatywnych oraz analizy finansowej. Wykładowca akademicki z wieloletnim doświadczeniem. Autorka licznych publikacji naukowych w dyscyplinie ekonomii i finansów, w tym monografii dotyczących podejmowania decyzji finansowych.  

 

Dr Joanna Wieprow jest również ekspertem WSB Merito w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez nią udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB

 


Ciekawe artykuły dr Joanny Wieprow poświęcone tematyce ekonomii i finansów przeczytasz na blogu Uczelni WSB Merito Okiem Praktyków

dr inż. Katarzyna Topolska
dr inż. Katarzyna Topolska

Doktor nauk technicznych, Kierownik Zakładu Dydaktycznego Inżynierskich Studiów Logistycznych na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Prowadzi badania naukowe we współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i transportowymi. Posiada doświadczenie w tworzeniu, zarządzaniu i utrzymaniu informatycznych systemów logistycznych. Jest konsultantem z zakresu zarządzania logistycznego, procesów logistycznych, badań i optymalizacji w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.

Jarosław Kłosowski
Jarosław Kłosowski

Prowadzi zajęcia z zakresu dobrych praktyk w logistyce, logistyki w gospodarce światowej i nowoczesnych systemów magazynowania. Przez wiele lat pełnił kluczowe role przy realizacji nowatorskich projektów w zakresie logistyki. Wdrażał unikalne rozwiązania w rozległych systemach dystrybucji, zajmował się optymalizacją łańcucha dostaw i gospodarką magazynowa. Kierował największymi operacjami i firmami logistycznymi w Polsce. Kierował operacjami magazynowymi w Szwecji i na Węgrzech, w Anglii wdrażał projekt zaopatrzenia dla Nissan i Rover, pracował przy dużych projektach logistycznych w Holandii. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

dr inż. Julita Markiewicz-Patkowska

Doktor nauk technicznych, wykładowca akademicki, praktyk zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Zajmuje się wspieraniem przedsiębiorczości, tworzeniem i zarządzaniem projektami finansowanymi ze środków UE. W ostatnich latach autorka opracowań dotyczących zagadnień związanych z programami Unii Europejskiej, wydarzeniami polityczno-gospodarczymi i zarządzaniem edukacją w strategicznych branżach na Dolnym Śląsku. Współautor patentu technologii oczyszczania wody. Promotor kilkuset prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich. Założycielka kierunku studiów inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito), którego w latach 2016-2019 była Menadżerem i pełniła funkcję Kierownika Zespołu Dydaktycznego. Uczestniczyła w grupach roboczych Regionalnej Strategii Innowacji Dolnego Śląska na lata 2014-2020, Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2007-2013 oraz Komisji Oceniającej Projekty przy Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w latach 2005-2007. W latach 2015-2016 pełniła funkcję Dyrektora ds. Innowacji i Funduszy Międzynarodowych w Zachodniej Izbie Gospodarczej, w latach 2004-2015 Wicedyrektora Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, w latach 2005-2008 związana z Krajową Izbą Gospodarczą w Warszawie. Członek komisji egzaminacyjnej nauczycieli zawodu w branży hotelarskiej i gastronomicznej na Dolnym Śląsku. Współorganizatorka i uczestniczka ponad 200 konferencji, seminariów i szkoleń w Polsce i za granicą, w których brali udział przedstawiciele nauki, biznesu i polityki. Uczestniczyła w kilku pobytach naukowo-badawczych na uniwersytetach w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach. Prelegent i członek komitetów naukowych kilkudziesięciu międzynarodowych konferencji w Polsce i za granicą m.in.: Japonii, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Republice Południowej Afryki.  Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym kilkunastu artykułów z tzw. Listy Filadelfijskiej, które dotyczą zagadnień związanych z ochroną środowiska, energią odnawialną, ekologistyką, zarządzaniem, ekonomicznymi aspektami turystyki, turystyką i aktywnością fizyczną - zwłaszcza osób w wieku senioralnym. Publikacje te uzyskały ponad 200 cytowań w literaturze światowej. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, Ecole Centrale Paris, Ecole Centrale de Lyon oraz Ecole Nationale Supérieure des Mines de Saint–Etienne we Francji. Dwukrotna stypendystka Ministra Francuskiej Edukacji Narodowej (stypendium doktoranckie) i laureatka prestiżowej europejskiej nagrody naukowej imienia Marii Curie Skłodowskiej, którą otrzymała jako najmłodsza i jedna z pierwszych osób w Polsce. Wykłada na uczelniach w Polsce, kilka lat pracowała również na uczelniach zagranicznych m.in. Uniwersytecie Sabałdzkim (Université de Savoie) we Francji oraz Uniwersytecie Zachodniej Szkocji w Wielkiej Brytanii (University of the West of Scotland). Prywatnie podróżniczka, pilot i organizator wypraw egzotycznych dla rodziny i przyjaciół. Posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

dr inż. Jerzy Dudek

Prowadzi zajęcia z organizacji i funkcjonowania centrów logistycznych oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Wykłada na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Aktywnie reprezentuje uczelnię na arenie międzynarodowej współpracując z zagranicznymi uczelniami, środowiskiem biznesowym i instytucjami partnerskimi Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Ukończył studia wyższe na wydziale Górniczym Politechniki Wrocławskiej, gdzie następnie pracował w Instytucie Geotechniki a w 1972 r. wyjechał na stypendium rządu francuskiego do Ecole des Mines de Nancy (Akademia Górnicza w Nancy), gdzie przygotował pracę doktorską. Związany z górnictwem przebywał na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Francji, by wreszcie zostać wykładowcą ENIG (Ecole d’Ingenieurs de Gabes) w Tunezji. Następnie przeniósł się do Madrytu, później do Bilbao w Kraju Basków, pracując w prywatnych przedsiębiorstwach i dzieląc się wiedzą praktyczną ze studentami Akademii Górniczej w Madrycie i w Owiedo. W 1998 roku podjął wyzwanie tworzenia nowej firmy konsultingowo-szkoleniowej działającej w dziedzinie logistyki. W latach 2001 -2009 był wykładowcą i prorektorem ds. Ogólnych i Kontaktów z Zagranicą w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.  W latach 2009-2010, jako visiting-profesor prowadził Międzynarodową Katedrę Logistyki w ICN NANCY METZ Business School, jednej z najstarszych uczelni biznesowych we Francji. Był także profesorem wizytującym w Ecole des Mines de Nancy, gdzie prowadził zajęcia z zakresu europejskiej polityki transportowej.

dr inż. Jacek Jagodziński

Ukończył Politechnikę Wrocławską na specjalności automatyka i robotyka, jest ekspertem w zakresie teorii sterowania, modelowania systemów oraz ich optymalizacji. Autor artykułów z zakresu innowacji i problemów decyzyjnych w logistyce.

dr inż. Mariusz Topolski

Doktor nauk technicznych nadany w 2008r. Zatrudniony na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu na stanowisku Adiunkt w Instytucie Logistyki. Prowadzone badania zastosowania miękkich metod obliczeniowych w procesach wspomagających logistykę zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji. Główny specjalista do spraw zarządzania, wdrożenia, prowadzenia projektów programistycznymi w Centrum Informatyki Logistyki i Szkoleń. Wieloletni konsultant w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach z zakresu  analiz statystycznych i modelowania. Specjalista ds. pozyskania klientów strategicznych oraz marketingu firmy.

  • Zadanie optymalizacji produkcji metodą programowania liniowego – algorytm Simplex.
  • Zadanie optymalizacji produkcji metodą programowania liniowego – algorytm sztucznej bazy.
  • Optymalizacja transportu metodą górnego-lewego rogu.
  • Optymalizacja sieci dystrybucji z zastosowaniem algorytmu FordaFulkersona.
  • Optymalizacja zarządzania zapasami w ujęciu łańcucha logistycznego 
dr inż. Aleksander Szlachta

Doktorat w specjalności logistyka obronił na Akademii Obrony Narodowej. Praktyk, zawodowo związany z logistyką, przez wiele lat pracował na stanowiskach kierowniczych w logistyce wojska.  Posiada świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów dla osób prowadzących usługowo księgi rachunkowe. Autor i współautor opracowań i artykułów z zakresu kosztów i efektywności procesów logistycznych, infrastruktury logistycznej i logistyki wojska.

Agata Kobyłt

Asystentka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, w Instytucie Logistyki od roku 2011, przewód doktorski otworzyła w 2014 r. Koordynator w projekcie finansowanym a Erasmus +. Pracowała jako dyrektor ds. finansów i logistyki w firmie usługowej w branży budowlanej. Autorka książek i publikacji. Realizowała projekty i szkolenia dla czołowych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych w zakresie optymalizacji zarządzania zapasami, usprawnianiu procesów i procedur oraz systemach controllingu logistycznego. Trener biznesu i konsultant wielu firm polskich i międzynarodowych. Posiada międzynarodowy certyfikat ESLog – European Senior Logistician – certyfikat na poziomie doradczym. Specjalizuje się w tematach: podstawy logistyki, logistyka zaopatrzenia, controlling logistyczny, zarządzanie produktem w logistyce.

Marek Dąbrowski

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doświadczony menedżer w zakresie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy, doradca, trener. Przez 8 lat Dyrektor Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych „Dolny Śląsk”. Uczestnik wielu Komisji Międzynarodowych jako reprezentant polskiego ministerstwa ds. transportu, dotyczących bilateralnych kontaktów w międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy i osób. Obecnie trener i doradca transportowy.