Co zyskujesz, studiując prawo w biznesie w WSB?

Forma studiów

Rekrutacja zakończona!
Interesuje Cię ten kierunek? Zapisz się na listę rezerwową.

 

Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z dwóch form: niestacjonarnej lub stacjonarnej.

  • Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, Twój plan zajęć będzie zorganizowany w weekendowe zjazdy (i niektóre piątki wieczorem, online), średnio raz na dwa tygodnie.
  • Na studiach stacjonarnych będziesz miał zajęcia w dni powszednie. Staramy się tak ułożyć plany zajęć, abyś mógł wszystkie obowiązkowe zajęcia odbyć w 3-4 dni w tygodniu.
Sposób realizacji

Studia na tym kierunku będziesz realizować w sposób tradycyjny - spotykasz się z wykładowcami i pozostałymi uczestnikami z grupy w salach wykładowych.

Na zajęciach zdobędziesz wiedzę nie tylko o prawie i finansach, ale i o rachunkowości i zarządzaniu. Rozwiniesz również kompetencje miękkie, bardzo przydatne w biznesie, tj.: negocjacje, zarządzanie konfliktem czy psychologia biznesu. Pomoże Ci to w budowaniu relacji biznesowych w przyszłości.

 

Pamiętaj! 60% zajęć na kierunku dotyczy biznesu, a 40% prawa.

Praktycznie o prawie2

Będziesz mógł wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z adwokatami z dużym doświadczeniem zawodowym, na których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z obszaru prawa i prawa w biznesie.

 

OBEJRZYJ NAGRANIA

Zajęcia poprowadzą najwyższej klasy specjaliści ze świata biznesu m.in.: eksperci z zakresu analizy finansowej przedsiębiorstw, specjaliści świadczący usługi prawne dla przedsiębiorstw i ekonomiści. Dodatkowo dzięki analizie kazusów prawnych i przeprowadzaniu symulacji mediacji sądowych – w sprawach gospodarczych, cywilnych i rodzinnych zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z tych obszarów prawa. Wspomniane umiejętności praktyczne będzie mógł zdobyć podczas zajęć w nowej sali dydaktycznej, umeblowanej i wyposażonej na wzór sali sądowej.


SALA ROZPRAW W WSB

Będziesz realizował praktyki, staże zawodowe oraz szkolenia w działach prawnych, organizacyjnych i finansowych w firmach i instytucjach publicznych. Wizyty studyjne u naszych partnerów biznesowych pozwolą Ci, zobaczyć, jak na co dzień wygląda praca ekspertów z tej dziedziny.

Już na pierwszym roku studiów będziesz mieć laboratoria komputerowe z obsługi programów prawniczych Lex i Legalis. Są to programy, na których pracują polskie sądy i prokuratura, kancelarie prawne, administracja publiczna, firmy windykacyjne i każdy dział prawny firmy. W trakcie zajęć nauczysz się wyszukiwać akty prawne i orzeczenia sądowe oraz wzory pism procesowych.

W naszej bibliotece znajdziesz podręczniki z prawa cywilnego, rodzinnego, karnego i administracyjnego i handlowego. Dodatkowo będziesz mieć możliwość korzystania z bezpłatnych elektronicznych komentarzy do kodeksu prawa cywilnego, kodeksu prawa administracyjnego, kodeksu prawa karnego i innych kodeksów oraz ustaw.

Możesz dołączyć do prężnie działającego Koła Naukowego Prawa WSB we Wrocławiu, którego działalność skupia się wokół pogłębiania wiedzy nt. praktycznego zastosowania regulacji prawa administracyjnego, cywilnego i karnego.

 

Dzięki członkostwu w kole możesz brać udział w licznych dodatkowych warsztatach, szkoleniach czy konferencjach.

Jeśli chciałbyś związać swoją przyszłość z prawem i marzy Ci się zawód prawnika, sędziego czy notariusza masz możliwość kontynuowania nauki na jednolitych studiach magisterskich na kierunku prawo (5-letnie).

 

PRAWO

 

Czym tak naprawdę różni się prawo od prawa w biznesie? Sprawdź!

Kluczowe cechy kierunku:

Waga
praca na case studies - kazusach prawnych
Laptop
zajęcia z wykorzystaniem elektronicznych baz informacji prawnej
prawo w biznesie = 60% prawa + 40% biznesu
Medal
symulacje posiedzeń mediacyjnych (sprawy gospodarcze, cywilne i rodzinne)

Studiuję prawo w biznesie, ponieważ chcę poznać podstawy zarówno prawa, jak i prowadzenia biznesu. Moim celem jest rozwijanie rodzinnej firmy. Lubię moje studia, ponieważ wykładowcy są empatyczni, ale również wymagający, co jest dobrym motywatorem do nauki. Wybierając uczelnię, kierowałam się nie tylko jej pozycją w rankingach, ale też lokalizacją. Nie mieszkam we Wrocławiu, więc to, że z Dworca Głównego można w prosty sposób dojechać do siedziby WSB, także miało dla 
mnie znaczenie.

Weronika Uta

Studentka WSB

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Będziesz umiał swobodnie poruszać się po najważniejszych zagadnieniach z obszaru prawa, finansów, rachunkowości oraz zarządzania.
Nauczysz się pracować w zespołach projektowych.
Będziesz umiał samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą lub podjąć pracę w dowolnej branży na stanowiskach związanych z obsługą prawną przedsiębiorstwa oraz w innych pionach, w tym zarządczych.
Zrozumiesz cele biznesowe przedsiębiorcy i otoczenia, w którym funkcjonuje, oraz logikę strategii rozwoju przedsiębiorstwa, projektów i procesów biznesowych, a także sposób zorganizowania przedsiębiorstwa.
Będziesz wiedział, jak właściwie interpretować i stosować w praktyce przepisy prawa z obszarów powiązanych z biznesem, m.in. prawa działalności gospodarczej, prawa spółek handlowych, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego czy też prawa zobowiązań.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Prawo w biznesie nowych technologii
Niestacjonarne Stacjonarne Tradycyjne Rekrutacja zakończona
od 477 zł
Prawo w finansach
Niestacjonarne Stacjonarne Tradycyjne Rekrutacja zakończona
od 477 zł
Prawo w zarządzaniu
Niestacjonarne Stacjonarne Tradycyjne Rekrutacja zakończona
od 477 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in.:

  • prawo pracy i cywilne,
  • rachunkowość w biznesie,
  • procedury pozyskiwania funduszy UE.
Zobacz program studiów

Wykładowcy

prof. dr hab. Marian Noga
dr Joanna Wieprow
dr Tomasz Kopyściański
WSB Wrocław, wykładowca, stojący mężczyzna w garniturze.
prof. zw. dr hab. Wiesław Bokajło
dr Joanna Filaber

Doktor nauk prawnych, autorka ponad 50 publikacji naukowych, absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada 12 letnie doświadczenie dydaktyczne w obszarze prawa administracyjnego – ustrojowego, materialnego, procesowego, egzekucji administracyjnej,...

prof. dr hab. Marian Noga

Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, wykładowca akademicki, ekspert w Narodowym Centrum Nauki. Komentator ekonomiczny TVN. Senator IV i V kadencji, w latach 2004-2010 członek Rady Polityki Pieniężnej. Członek Team Europe - zespołu ekspertów...

dr Joanna Wieprow

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik badawczo-dydaktyczny w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Trener biznesu, specjalista z zakresu zarządzania finansami, inwestycji alternatywnych oraz analizy finansowej. Wykładowca akademicki z wieloletnim doświadczeniem. Autorka licznych publikacji...

dr Tomasz Kopyściański

Doktor nauk ekonomicznych. Specjalista z zakresu analizy finansowej przedsiębiorstwa. Autor i współautor opracowań biznesowych podejmowanych we współpracy z instytucjami finansowymi, przedsiębiorstwami oraz jednostkami sektora finansów publicznych, dotyczącymi przeprowadzenia audytu...

mec. dr Tomasz Gaweł

Radca prawny. Od 2007 adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, w latach 2007-2010 dziekan Zamiejscowego Wydziału Ekonomicznego w Opolu WSB, wcześniej adiunkt na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), kierownik studiów podyplomowych WSB we Wrocławiu...

dr hab. Agnieszka Dejnaka, prof. nadzw. WSB

Prof. nadzw., absolwentka studiów MBA. Obecnie pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Instytutu Zarządzania i Marketingu w WSB we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z zakresu reklamy, e-komunikacji marketingowej, badań i analiz rynku oraz e-marketingu. Praktyk z zakresu marketingu i marketingu...

prof. zw. dr hab. Wiesław Bokajło

Historyk, politolog, europeista – wypromował 19 doktorów. Specjalista z zakresu historii myśli politycznej, prawnej i ekonomicznej, filozofii politycznej, teorii demokracji, federalizmu i polityki regionalnej, integracji gospodarczej UE, psychologii politycznej, międzynarodowych stosunków...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Czy wiesz, że?

W WSB organizujemy różnego rodzaju inicjatywy i szkolenia, w których możesz brać udział i poszerzać swoją wiedzę.

  • Konferencja "Mediacje – podstawy prawne i praktyka stosowania" | 29.05.2019 r. | Szczegóły

  • Szkolenie "Poznaj swoje prawa w praktyce!" | 20.05.2019 r. | Szczegóły

  • Seminarium naukowe pt. "RODO w przedsiębiorstwie i kancelarii prawnej" | 30.03.2019 r. | Szczegóły

  • Konferencja "Mediacje w postępowaniu administracyjnym i sądowym" | 14.12.2018 r. | Szczegóły

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie

W dniu 06.01.2023 biuro będzie nieczynne.

bud. A, p. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl
Tel.: + 48 698 837 061
Infolinia: PL 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF