M_Kalbarczyk
dr Magdalena Kalbarczyk

Menedżer kierunku ekonomia na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Doktor nauk społecznych (specjalność logistyka) oraz magister ekonomii. Doświadczony adiunkt, wykłada przedmioty związane z logistyką, ekonomią oraz gospodarką magazynową w Społecznej Akadmii Nauk oraz na Uniwersytecie WSB Merito.
W uznaniu za swoją działalność organizacyjną i naukową, otrzymała różne wyróżnienia, w tym Nagrodę Rektora-Komendanta dla nauczycieli Akademii Sztuki Wojennej za działalność organizacyjną.
Poza pracą akademicką interesuje się literaturą, sportem, podróżami, historią, psychologią, numerologią, parapsychologią, biżuterią oraz metodami samokształcenia.

 

dr Artur Fiks
dr Artur Fiks

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia, prodziekan ds. studentów na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. W 2010 roku obronił rozprawę doktorską pt. „Ocena pozycji konkurencyjnej spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w latach 2000-2007”. Swoje 20-letnie doświadczenie dydaktyczne zdobywał w kilku warszawskich uczelniach publicznych oraz niepublicznych, gdzie pełnił funkcje kierownicze.Brał udział w licznych projektach mających na celu zbliżenie nauki i biznesu.

Dominik Sieradzki
dr Dominik Sieradzki

Doktor w dyscyplinie ekonomia i finanse, menedżer kierunku finanse i rachunkowość, adiunkt w WSB Merito w Warszawie.

Absolwent informatyki i ekonometrii na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz studiów licencjackich na kierunku matematyka na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stopień doktora z ekonomii i finansów nadany w Instytucie Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 2021 roku. Prowadził zajęcia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a od 2021 roku prowadzi zajęcia w WSB Merio w Warszawie.
Autor i współautor 10 publikacji naukowych. Brał aktywny udział w ponad 20 konferencjach naukowych-krajowych, międzynarodowych, zagranicznych oraz seminariach naukowych.

Oprócz działalności badawczo-dydaktycznej od 2012 roku pracuje w sektorze bankowym, od 2017 roku w obszarze modeli ryzyka.

 

Artur Kwasek
dr Artur Kwasek

Łowiczanin. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2008 obronił doktorat z ekonomii w zakresie z nauk o zarządzaniu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, pisząc dysertacje na temat „Efektywnościowych modeli zarządzania w warunkach gospodarki opartej na wiedzy”.

 

Prace naukowo-dydaktyczną rozpoczął w roku 1994 w Wyższej Szkole Zarządzania / Polish Open University w Warszawie, gdzie przez 20 lat przeszedł wszystkie szczeble i stopnie kariery akademickiej, od asystenta do dziekana. Tu poznał: metodykę otwartego i aktywnego kształcenia (ang. open and active learning), konieczność łącznia nauki i praktyki biznesu, zajęcia warsztatowe, standardy naukowe i akademickie oparte na najlepszych światowych wzorcach, afiliację i walidację programów przez brytyjskie uniwersytety Thames Valley University i Oxford Brookes University.

 

Po włączeniu uczelni POU w struktury Grupy Uczelni VISTULA, kontynuował pracę zawodową na stanowisku badawczo - dydaktycznym w Instytucie Zarządzania, na Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych, Akademii Finansów i Biznesu.

 

Od roku 2018 jest współorganizatorem i koordynatorem pierwszych w Polsce studiów doktoranckich dla menadżerów ochrony zdrowia realizowanych w ramach projektu NCBR (InterDoktorMen), na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Projekt ten realizowany jest pod kierownictwem prof. Michała Marczaka. Prowadzi zajęcia dla UTH w Warszawie i WSB Merito w Warszawie. Prywatnie zajmuje się podróżami, nurkowaniem i sadzeniem lasów.

dr Iwona Chojecka

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), adiunkt (Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu), radca prawny (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie).
W zakresie działalności zawodowej od 2006 r. związana z rynkiem finansowym. Pracuje jako ekspert finansowy dla instytucji, firm i organizacji oraz zajmuje się doradztwem prawnym. Prowadzi szkolenia i badania naukowe w obszarze finansów, ekonomii i prawa.

dr hab. Aneta Ejsmont

Doktor habilitowany w zakresie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse, zatrudniona na stanowisku profesora uczelni na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, na Wydziale Ekonomii i Finansów w Katedrze Rachunkowości. Specjalizuje się w badaniu powiązań kooperacyjnych występujących między przedsiębiorstwami, stanowiących główną determinantę dynamiki rozwojowej przedsiębiorstw sektora MŚP. Jest autorką ponad osiemdziesięciu, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, publikacji z tego zakresu. Na co dzień ma również do czynienia z praktyką; jest członkiem Rady Nadzorczej w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach.

dr hab. Piotr Lewandowski

W latach 1984–2003 byłem asystentem i adiunktem w Katedrze Prawa Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego. Odbywał staż na Uniwersytecie w Hamburgu, a następnie doktoryzował się w St. Hughes College of Oxford University. Jest autorem publikacji z zakresu prawnych aspektów ochrony środowiska morskiego, regulacji wspólnotowych żeglugi śródlądowej, sytuacji prawnej portów morskich i prawa rzeczowego.

dr hab. Joanna Rogozińska-Mitrut

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych; praca habilitacyjna nt. Podatek dochodowy od osób fizycznych jako instrument realizacji socjalnych funkcji opodatkowania, obroniona w październiku 2014 roku w Varna Free University w Warnie. Ponadto w dniu 29 października 2020 roku został nadany tytuł Doktor honoris causa przez: Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan, Bukhara State Medical Institute named after Abu Ali ibn Sino.
Zainteresowania naukowe obejmują dwa podstawowe kierunki szeroko rozumianej dyscypliny zarządzania przedsiębiorstwem oraz trzecia dyscyplina, to nauki prawne i tak też jest postrzegany dorobek naukowy, dydaktyczny i konsultingowy. Z racji drogi zawodowej – przez blisko czterdzieści lat ściśle powiązanej z praktyką zarządzania finansami przedsiębiorstw i prawem pracy – w dorobku można wykazać podział klasyfikacyjny na:

  • ekonomika przedsiębiorstw,
  • zarządzanie zasobami przedsiębiorstw,
  • prawo pracy.

Autorka ponad 150 prac badawczo-naukowych, ekspertyz i opinii naukowych, w tym 21 monografii, 39 rozdziałów w monografii, 6 redakcji naukowych.
Od lutego 2014 roku członek Rady Naukowej Globalization, the State and the Individual.
Od 2016 roku redaktor tematyczny Półrocznika Studium Europy Środkowej i Wschodniej Wydawnictwa Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie.
Członek Senatu kadencji 2017-2020, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Od 01 października 2017 roku Profesor konsultant w Instytucie Studiów Doktoranckich Varna Free University „Chernorizets Hrabar” w Bułgarii.
Od stycznia 2018 roku członek Komitetu Naukowego International Journal of New Economics, Public Administration and Law, Varna-Świnoujście.
Od maja 2018 roku Visiting Professor w National University of Water and Environmental Engineering Ukraina.