Co zyskujesz, studiując ekonomię w WSB?

Forma studiów

Ten kierunek możesz studiować niestacjonarnie.

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy oraz wybrane piątki w godzinach popołudniowych.
 

Sposób realizacji studiów

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

  • Tradycyjny - hybrydowy: wykłady zrealizujesz online a ćwiczenia w salach wykładowych. W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia. Aby studiować w ten sposób, podczas zapisów online wybierz sposób realizacji studiów "tradycyjny".

Studia na kierunku ekonomia w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie przygotowują do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także do pracy w organizacjach i instytucjach działających w różnych branż na rynku międzynarodowym. W trakcie studiów poznasz zasady rządzące gospodarką i rynkiem oraz zrozumiesz, jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce. 

Ekonomia jest nauką społeczną, dlatego na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z różnych dziedzin, takich jak globalna gospodarka, wybrane zagadnienia polityczne, finanse, wiedza o społeczeństwie.
Stawiamy na praktyczny profil kształcenia, na zajęciach spotykasz ekspertów, którzy przekażą Ci praktyczną wiedzę. Program studiów został przygotowany we współpracy z partnerami kierunku, u których masz szansę odbyć praktyki lub staż zgodny z kierunkiem studiów.

Jako student WSB możesz skorzystać z pomocy Biura Karier i Praktyk i już w trakcie studiów zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

W celu usprawnienia tego procesu, umożliwiliśmy naszym studentom dostęp do JobTeasera, portalu kariery i ofert pracy, który jest używany w Europie przez ponad 700 uczelni. To miejsce, gdzie w szybki i łatwy sposób pracodawcy mogą dodawać oferty pracy i kontaktować się ze studentami.

 

Zobacz więcej

dla kogo

Kierunek ekonomia to kierunek dla osób, które chcą realizować swoją pasję ekonomiczną jako specjaliści-analitycy w przedsiębiorstwach, menedżerowie firmach leasingowych i ubezpieczeniowych w sektorze publicznym jak i prywatnym.

Cechy kierunku:

Organizacja
praktyki w firmach z branży
Uścisk dłoni
zajęcia z praktykami biznesu
Projekt
dodatkowe certyfikaty
Tryby
case studies
Artur Kwasek

Żyjemy w niezwykle dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, w stanie chronicznych zmian i destabilizacji. Cały świat zmaga się z pandemią COVID-19, której konsekwencje ekonomiczne są trudne do przewidzenia, ale wszyscy będziemy je odczuwać. Jeśli chcesz zrozumieć otaczający nas świat i nauczyć się żyć w warunkach nowego modelu globalnej gospodarki opartej na wiedzy, to zapraszam Cię na kierunek ekonomia w WSB Warszawa.

dr Artur Kwasek

wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie

Michał Suder

Cenię sobie pracę w grupie i kreatywne rozwiązywanie problemów, a moje studia dokładnie na tym polegają. Wykładowcy prowadzą zajęcia w ciekawy sposób, mam więc poczucie, że naprawdę się rozwijam i uczę przydatnych rzeczy. Na co dzień udzielam się charytatywnie, społecznie i medialnie.

Michał Suder

Student WSB

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Rozumieć mechanizmy rządzące gospodarką oraz analizować i interpretować dane ekonomiczne.
Prowadzić działalność gospodarczą.
Interpretować przyczyny oraz prognozować przebieg i skutki procesów gospodarczych w przedsiębiorstwie.
Wyceniać wartość ekonomiczną przedsiębiorstw (w tym start-upów) i projektów biznesowych.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Biznes międzynarodowy
Niestacjonarne Tradycyjne Hybrydowe Od marca
od 450 zł 475 zł
Ekonomia menedżerska
Niestacjonarne Tradycyjne Hybrydowe Od marca
od 450 zł 475 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów I stopnia na kierunku Ekonomia możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

Pokój 011
Łabiszyńska 25
pokój 008
03-204 Warszawa

E-mail: rekrutacja@wsb.warszawa.pl
Tel.: 22 256 23 04

Godziny otwarcia:
  • pn: 11:00-18:00
  • wt-pt: 08:00-16:00
  • so: 09:00-14:00
Pobierz stronę do PDF