Opis kierunku

Python jest jednym z najbardziej intuicyjnych i uniwersalnych języków programowania. Jest szeroko stosowany do wdrażania złożonych usług internetowych, takich jak wyszukiwarki, narzędzia w chmurze, media społecznościowe i inne usługi online. Służy również do obliczeń inżynierskich i naukowych, sieci neuronowych, zagadnień machine learning czy analizy “big data”.

 

W Pythonie można napisać prosty skrypt, samodzielną aplikację, lub stworzyć potężny program z wieloma funkcjonalnościami. Jest to język, który charakteryzuje się ogromną czytelnością kodu i potężnymi możliwościami. Wykorzystywany przez tak duże firmy jak Nokia, Google czy IBM. Jednym z najpopularniejszych serwisów napisanych w Pythonie to You Tube.

 

W trakcie studiów poznasz techniki programowania w języku Python oraz najpopularniejsze i użyteczne pakiety z punktu widzenia przetwarzania i analizy danych. Studia skierowane są do osób, które nie miały wcześniej styczności z tym językiem programowania.

Co zyskujesz?

 • Nauczysz się komend i konstrukcji języka Pythona.
 • Poznasz dobre praktyki związane z pisaniem kodu, zrozumiesz ich znaczenie.
 • Dowiesz się, jak w praktyce użyć mechanizmów języka Python, a także jak świadomie dobrać i zastosować typ danych właściwych dla rozwiązywanego problemu.
 • Nauczysz się świadomie używać bibliotek i fragmentów kodów.
 • Uzyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu tworzenia i projektowania aplikacji mobilnych oraz webowych.

Certyfikat

Na zakończenie studiów otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia Python Developer.

Dla kogo?

Studia skierowane do:

 • osób, które nie miały styczności językiem programowania Python,
 • osób, które chcą zostać testerem automatycznym,
 • osób, które chcą zostać programistą aplikacji internetowych bądź stron internetowych,
 • osób, które chcą zostać Python developerem,
 • obecnych i przyszłych analityków danych,
 • inżynierów i naukowców.

Studia online (synchronicznie)

Studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online (bez względu na sytuację pandemiczną). Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z nami z miejsca, w którym aktualnie przebywasz.


Korzyści ze studiowania online

Możliwość studiowania online, bez wychodzenia z domu, to duża oszczędność czasu. Dodatkowym atutem studiów w WSB, jest darmowa licencja do MS 365 dla uczestników, dzięki której będziesz mieć dostęp do niezbędnych narzędzi wykorzystywanych w procesie nauczania.

Kamil Musiał3

Obecnie coraz więcej gałęzi gospodarki oraz dziedzin życia wchodzi w erę cyfrową i korzysta z zasobów IT. Produkcja prężnie rozwija się w stronę Industry 4.0, coraz więcej samochodów jest autonomicznych, a coraz więcej domów jest „smart”. Według Komisji Europejskiej w całej Unii Europejskiej brakuje ponad 600 tysięcy programistów. Ogromne braki widać także w Polsce, gdzie niedobory w branży IT szacowane są na około 50 tys. pracowników. Python jest językiem prostym, przejrzystym, a wraz ze swoimi niezliczonymi bibliotekami znajduje zastosowanie praktycznie wszędzie. Polecam naukę języka programowania Pythona zarówno osobom chcącym pracować, jako Python developer, jak również tym, którzy są w trakcie wyboru ścieżki zawodowej. Nauka Pythona to świetna inwestycja, a program przygotowany przez Wyższą Szkołę Bankową jest świetnie dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku.

Kamil Musiał

Wykładowca kierunku | Python Developer Dystem Validation Engineer

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 maja
studia
1000 zł
taniej

Zapisując się do 31 maja, zyskujesz 1000 zł:

 • 600 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej!
Twoja zniżka wyniesie 1200 zł:

 • 800 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku programista Python Developer w WSB we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Kamil Musiał
Jacek Skoczylas
Adam Chyła
mgr inż. Kamil Musiał

Certyfikowany tester ISTQB. Od 7 lat pracuje jako Inżynier ds. Integracji Oprogramowania w firmie Nokia- na początku w technologii LTE, a od przeszło pół roku w technologii 5G. W trakcie swojej kariery zawodowej stale zgłębia zagadnienia programistyczne, telekomunikacyjne, sieciowe,...

Jacek Skoczylas

Posiada 4-letnie doświadczenie jako programista sztucznej inteligencji oraz 7 lat doświadczenie programistyczne w takich firmach jak, Nokia, EY i Nike. Szkoleniowiec z zamiłowania oraz miłośnik jakości kodu i metodologii Clean Code.

 

 

 

Adam Chyła

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje w firmie Nokia Solutions and Networks jako specjalista ds. rozwoju oprogramowania. Pasjonat otwartego oprogramowania i systemu Linux, w wolnych chwilach pisze bloga o tematyce programistycznej, głównie związanej z językiem...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku.

bud. A, p.100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF