Opis kierunku

W związku z dużym zainteresowaniem kierunkiem prowadzimy nabór do 2 grupy. 
Warunkiem jej uruchomienia jest min. 15 osób przyjętych.

 

Wdrożenie systemu SAP w wielu korporacjach działających na polskim rynku pozwoliło w znaczący sposób wzmocnić ich pozycję rynkową. Dzięki temu pracownicy posiadający praktyczne umiejętności pracy w programie SAP są poszukiwani i dobrze opłacani na współczesnym rynku pracy. Główny nacisk w procesie dydaktycznym położony został na wykorzystanie gier biznesowych i symulacji odzwierciedlających rzeczywiste środowisko pracy. 90% w formie ćwiczeń - każdy słuchacz będzie wykonywał zadania - ćwiczenia w pracowni komputerowej na najnowszej wersji systemu SAP R3 pod opieką konsultantów z wieloletnim doświadczeniem. Dodatkowo każdy ze słuchaczy otrzyma swoje indywidualne konto do systemu SAP z możliwością logowania 24h na dobę, aby mógł szkolić się/uczyć także w domu. 

Certyfikat

Po ukończeniu studiów otrzymasz nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia SAP wydany przez WSB we Wrocławiu we współpracy z SAP UA oraz SAP Next Gen.

SAP Next-Gen

W styczniu 2018 roku WSB we Wrocław jako pierwsza uczelnia wyższa w Polsce dołącza do programu SAP Next-Gen. SAP Next-Gen jest platformą dla ekosystemu SAP (firm i partnerów) wokół uczelni wyższych dla wspólnych projektów innowacyjnych studenckich i naukowych. Łączymy trzy elementy: wiedzę praktyczną, pomysłowość i energię środowiska akademickiego WSB oraz technologię i doświadczenia SAP, aby budować innowacyjne rozwiązania na przyszłość i podejść do obecnych problemów w zupełnie nowy sposób. W ramach SAP Next-Gen studenci WSB będą mieli dostęp do oprogramowania SAP, nie tylko SAP HANA czy SAP Cloud, oraz również SAP Leonardo, pozwalającej kreować innowacyjne z użyciem:  Internetu Rzeczy, Sztucznej Inteligencji i Uczenia Maszynowego, Predykcji, Big Data oraz Blockchain.

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz praktyczną wiedzę biznesową, techniczną i umiejętności zakresu funkcjonowania poszczególnych modułów funkcjonalnych systemu SAP.  
 • Nauczysz się szybszego sporządzania raportów dla wewnętrznych i zewnętrznych celów sprawozdawczych oraz wykonywania różnego rodzaju symulacji w celu sporządzenia planów finansowych.
 • Otrzymasz indywidualne konto - Usera wraz z kluczem developerskim do systemu SAP z możliwością logowania 24 h na dobę, abyś mógł szkolić się/uczyć także w domu. Logowanie będzie możliwe poprzez zainstalowanie programu SAPlogon lub przez przeglądarkę internetową. 
 • Zajęcia realizowane są na najnowszej platformie informatycznej firmy SAP w formie laboratoriów komputerowych prowadzonych przez doświadczonych konsultantów i doradców biznesowych SAP.
 • Wymiana własnych doświadczeń między słuchaczami umożliwia rozwiązywanie rzeczywistych problemów biznesowych dzięki analizie przypadków.
 • Nauczysz się korzystać z profesjonalnej platformy Jira helpdesk - odzwierciedlającej rzeczywiste środowisko pracy w firmach wykorzystujących system SAP.
 • Nauczysz się sporządzać dokumentację techniczną: funkcjonalną i wdrożeniową systemu SAP.
 • Otrzymasz możliwość uczestnictwa w dodatkowych - praktycznych warsztatach i spotkaniach z firmami - partnerami biznesowymi kierunku studiów (m. in.: Atos, Hicron, 3M Global Service Center EMEA, Mahle).
 • Otrzymasz dostęp do książek z wydawnictwa SAP PRESS: www.sap-press.com

  (ponad 100 pozycji w bibliotece WSB Wrocław).

Dla kogo?

 • Osób które pragną nabyć lub zgłębić wiedzę związaną z wykorzystywaniem zintegrowanego systemu informatycznego SAP do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem.
 • Osób zajmujących się realizacją procesów biznesowych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem zintegrowanych systemów informatycznych.
 • Pracowników firm wdrażających lub rozwijających systemy klasy ERP np. SAP (użytkowników kluczowych).
 • Osób chcących rozpocząć swoją karierę zawodową z systemem SAP ECC 6.O ehp 7, SAP S/4 HANA.
 • Kadry kierowniczej, w tym kierowników modułowych, kierowników projektowych, kierowników funkcyjnych oraz menedżerów firm i organizacji, w tym administracji publicznej, którzy planują wdrożenie lub już korzystają z systemu informatycznego klasy ERP.
 • Studia te w szczególności powinny zainteresować osoby, które wykorzystują lub będą wykorzystywać w swojej pracy system SAP. 
 • SAP to światowy lider wśród dostawców rozwiązań biznesowych dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i gałęzi gospodarki. Oferuje najbogatszy na rynku zakres funkcjonalności wspierających firmę w podejmowaniu decyzji zarządczych. Znajomość systemu SAP stwarza wiele możliwości rozwoju zawodowego dzięki możliwości podjęcia pracy jako m.in. specjalista z obszarów: logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowań dostaw zewnętrznych, dystrybucji  i sprzedaży, kontrola i zapewnienie jakości, produkcja, finanse  kontroling finansowy, konsultant wdrożeniowy, architekt procesów businessowych i wiele innych. 

Na polskim rynku pracy w branży IT pogłębia się deficyt specjalistów ds. wdrażania zintegrowanych systemów informatycznych. Znajomość systemu SAP to atut, który odpowiednio wykorzystany, stwarza bardzo dużą przewagę na rynku pracy. Wśród pracodawców oferujących stanowiska konsultantów, programistów czy specjalistów z różnych modułów funkcyjnych systemu SAP znajdują się zarówno uznane firmy polskie, jak i międzynarodowe, dla których największym problemem jest znalezienie pracownika o odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu i znajomości realiów branży.

Bartek Szubzda

Wykładowca kierunku | Konsultant wdrożeniowy SAP modułów logistycznych z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych projektach wdrożeniowych i serwisowych.

Chciałbym pracować w obszarze kontaktów Polski z krajami DACHL, np. w branży związanej z logistyką lub IT. Firmy działające na tych rynkach oprócz dobrej znajomości języka niemieckiego wymagają umiejętności obsługi systemu SAP. Studia w WSB dają mi możliwość nauki tego systemu, dzięki czemu mam szanse osiągnąć swój cel. Cenię ogromną wiedzę, doświadczenie, a zarazem partnerskie podejście wykładowców do nas jako słuchaczy oraz gotowość niesienia pomocy w trakcie nauki. Studia te dają też możliwość nawiązania kontaktów z ludźmi pracującymi w obszarze SAP.

Artur Nuzbański

Słuchacz kierunku Zintegrowany system informatyczny SAP ERP

Zdecydowałam się na studia podyplomowe Zintegrowany system informatyczny SAP ERP, ponieważ od kilku lat jestem użytkownikiem platformy SAP i chciałam poszerzyć swoją wiedzę oraz wykorzystać ją w pracy zawodowej. Zostałam pozytywnie zaskoczona sposobem prowadzenia zajęć, które w dużej mierze odbywały się w formie warsztatów w laboratoriach komputerowych, w odniesieniu do realnych przykładów, a wykładowcy kierunku wykazywali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem.

Katarzyna Mazur

Absolwentka kierunku Zintegrowany system informatyczny SAP ERP

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.

do 15 marca
studia
700 zł
taniej

Zapisując się do 15 marca, zyskujesz 700 zł, dzięki:

 • 300 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz więcej - 1200 zł:

 • 800 zł zniżki w czesnym 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

* Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Zintegrowany system informatyczny SAP ERP w WSB we Wrocławiu (IX edycja).

 • 90% w formie ćwiczeń realizowanych w pracowni komputerowej na najnowszej wersji systemu SAP ERP oraz Fiori
 • 10% w formie wykładu - będących praktycznych wprowadzeniem...
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Witalij
Paulina Kuliga
WSB Wrocław. Mężczyzna w niebieskiej koszuli siedzący przy laptopie.
Mariusz Bubeła
dr Anna Orzeł
Paweł Waligórski
mgr inż. Bartosz Szubzda

Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Kierownik zespołu konsultantów z obszaru SCM. Ekspert SAP w dziedzinie modułów funkcjonalnych: QM, MM, LE, PP z naciskiem na QM. Silne umiejętności w dziedzinach: WM / LE. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle...

Bartłomiej Socha

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Konsultant wdrożeniowy modułów logistycznych SAP, ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz...

mgr inż. Witalij Rudnicki

Architekt w globalnym zespole Developer Relations w firmie SAP. W centrum zainteresowań: rozwiązania Big Data i Fast Data, analityka oraz Internet Rzeczy. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant technologiczny najpierw w Polsce, potem w USA w...

mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania...

Paulina Kuliga

Absolwentka studiów magisterskich o kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także studiów podyplomowych o kierunku Analiza Biznesowa na Politechnice Wrocławskiej. Obecnie pracuje na stanowisku analityka biznesowego w obszarze SAP FI w międzynarodowej...

mgr inż. Bartłomiej Trojan

Absolwent Politechniki Wrocławskiej z zakresu Inżynierii górniczej i warszawskiej SGH o specjalizacji Zarządzanie projektami. Obecnie pracuje dla globalnej firmy z sektora FMCG w obszarze integracji systemów ERP i MES dla wszystkich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym...

mgr inż. Wojciech Barczyński

Dyrektor Infrastruktury w Codility, programista i system inżynier. W Codility buduję wiodącą platformą dla zdalnego zatrudniania, która pomaga obiektywnie ocenić kandydatów na podstawie ich umiejętności. Wcześniej Head of Engineering w dwóch siostrzanych startupów Machine Learning...

Piotr Kosior

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Doświadczony manager w zakresie zarządzania, zarządzania finansami, controllingu, rachunkowości finansowej i zarządczej. Obecnie manager ds. wdrożenia SAP w jednej z największych...

mgr inż. Sebastian Sobczyk

Menedżer kierunku studiów informatyka w WSB we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener systemu SAP ERP oraz SAP S/4 HANA. Konsultant wdrożeń i wsparcia rozwiązań...

Elżbieta Gmur

Absolwentka Akademii  Ekonomicznej we Wrocławiu. Konsultant oraz trener modułów FICO, opracowanie rozwiązań biznesowych w SAP w zakresie rachunkowości finansowej i zarządczej poparte bardzo dobrą znajomością tych zagadnień, praktyka wdrożeniowa w opracowaniu koncepcji rachunków...

mgr inż. Kinga Moska

Absolwentka studiów Informatyka w biznesie, o specjalności Menadżer systemów informatycznych na Wydziale Finansów, Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Konsultant SAP Business Warehouse(BW), Business Objects(BO) i Business Planning and Consolidation(BPC),...

Mariusz Bubeła

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Konsultant wdrożeniowy i serwisowy modułów logistycznych SAP. Ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz w projektach międzynarodowych. W...

dr Anna Orzeł

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Menedżer kierunku studiów logistyka. Posiada prestiżowy certyfikat European Senior Logistician ESLog. Absolwentka kierunków prawo oraz administracja na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Z...

Paweł Waligórski

Absolwent Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Konsultant wdrożeniowy i serwisowy modułów logistycznych SAP z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych projektach dla klientów DACH. Doświadczony manager w zakresie logistyki i...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku.

bud. A, p.100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 09:00-16:00
 • cz-pt: 08:00-15:30
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF