Michał Szlachcic
Michał Szlachcic

Praktyk, ekonomista, współzałożyciel i członek Zarządu Logintrade S.A. Wykładowca na studiach MBA oraz na studiach podyplomowych zakupy w biznesie i zarządzania sprzedażą, autor i kierownik podyplomowego studium windykacja i zarządzanie wierzytelnościami na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Zrealizował szereg projektów konsultingowych oraz szkoleniowych dla takich firm jak: Volkswagen Poznań Sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., Polkomtel S.A., Polifarb Wrocław-Cieszyn S.A., Polmos Wrocław S.A., Poczta Polska, Ruch S.A., Cermag Sp. z o.o., Kaufland Sp. z o.o., Gotec Polska Sp. z o.o. oraz wielu innych.

Anna Marcinkowska

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej z firm windykacyjnych, koncernie Saint-Gobain oraz kancelarii prawnej specjalizującej się w obsłudze instytucji finansowych. Od 2006 r. pełnomocnik Zarządu Krajowego Rejestru Długów ds. Prawnych. Bierze czynny udział w pracach legislacyjnych z obszaru rynku wymiany informacji oraz szeroko rozumianego obrotu gospodarczego. Jako ekspert współpracuje w zespołach roboczych powoływanych przy ministerstwach oraz organizacjach samorządowych przedsiębiorców jak Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce czy PKPP Lewiatan. Swoją wiedzą z zakresu zarządzania wierzytelnościami oraz zasad funkcjonowania rynku wymiany informacji gospodarczych w Polsce dzieli się na licznych konferencjach organizowanych dla różnych branż – zarówno dla sektora korporacyjnego z branży finansowej, windykacyjnej czy ubezpieczeniowej, ale i dla sektora MŚP czy administracji samorządowej. Jako trener bierze udział w licznych szkoleniach i warsztatach biznesowych z obszaru bezpieczeństwa umów w obrocie gospodarczym, aspektów prawnych windykacji należności czy tworzenia procesów zarzadzania wierzytelnościami.

Agnieszka Brzezińska

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej), studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito), specjalność: Trener biznesu. Mediator i Coach biznesu. W branży windykacyjnej od 2003 roku zarówno jako praktyk, jak i teoretyk. Jako trener i coach ma na swoim koncie między innymi takie szkolenia jak: „Prowadzenie rozmów windykacyjnych w zakresie monitoringu i windykacji”, „Prowadzenie rozmów windykacyjnych po złamanej obietnicy”, „Standardy rozmów windykacyjnych”, „Telewindykacja” czy „Negocjacje w biznesie”. Dwukrotnie współtworzyła call centra windykacyjne: w dużej wrocławskiej firmie windykacyjnej ULTIMO oraz w Getin Banku. W roli kierownika zespołu zarządzała zarówno windykatorami telefonicznymi, jak i terenowymi. Jako trener i Coach - wspierała rozwój setek windykatorów telefonicznych. Autorka wewnętrznego dokumentu szkoleniowego Vademecum Windykatora. Współtwórca wielu standardów rozmów windykacyjnych oraz instrukcji i procedur z zakresu windykacji. Od 2012 roku w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym we Wrocławiu aktualnie kieruje Działem Szkoleń, w którym jako trener prowadzi szkolenia między innymi z zakresu negocjacji, rozmów telefonicznych z klientami, stosowania technik windykacyjnych. Jako mediator wzmacnia pracowników spółki w trudnych rozmowach.
 

 

Mularczyk
Krystian Mularczyk

Radca prawny z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w sprawach z zakresu zarządzania wierzytelnościami. W działalności zawodowej zajmuje się procesami sądowymi, obsługą przedsiębiorców w zakresie prawa gospodarczego, w szczególności windykacji należności oraz nadzoruje wspomaganie egzekucji komorniczej. W latach 2003-2006 odbył aplikację sądową zakończoną zdanym egzaminem sędziowskim. Od 2007 r. prowadzi własną kancelarię prawną, ale przez lata pracował także jako wykładowca, prowadząc zajęcia w Policealnym Studium Ekonomiczno-Administracyjnym, Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito) oraz Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. W latach 2013-2020 natomiast prowadził zajęcia z aplikantami radcowskimi w OIRP we Wrocławiu z zakresu postepowania egzekucyjnego. Jest autorem ponad dwustu publikacji naukowych, artykułów prasowych i sprawozdań z zakresu prawa cywilnego, mediacji i arbitrażu, a także publikacji samorządowych. Od 2008 r. pełni funkcję Członka Kolegium Redakcyjnego, a od marca  2021 r.  do grudnia 2022 r. pełnił funkcję Zastępcy Redaktora Naczelnego Kwartalnika ADR. Arbitraż i Mediacja. Prelegent w wielu ogólnopolskich konferencjach. W latach  od 2008 r. do 2014 r.  Członek  Komisji Odwoławczej w Wydziale Dyscypliny Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Od 2012 r. arbiter, a od 2017 r. do 2022 r. Wiceprezes Sądu Arbitrażowego przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej. Od 2020 r. Wicedziekan Rady OIRP we Wrocławiu, Przewodniczący Komisji ds. współpracy z samorządami i instytucjami przy OIRP we Wrocławiu oraz Zastępca Redaktora Naczelnego Kwartalnika Przegląd Radcowski. W latach 2013-2016 Członek Komisji ds. doskonalenia zawodowego i sportu. W latach 2016-2020 Zastępca Przewodniczącego Komisji ds. promocji zawodu i integracji środowiska. W latach 2017-2020 członek Komisji Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych. Delegat na XI i XII Krajowy Zjazd Radców Prawnych. Odznaczony Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Samorządu Radców Prawnych”.