Opis kierunku

Rekrutacja zakończona!
Interesuje Cię ten kierunek? Zapisz się na listę rezerwową.

 

Celem studiów jest wykształcenie testerów oraz osób odpowiedzialnych za automatyzację procesów związanych z rozwojem oprogramowania, np. testowaniem oraz integracją dla aplikacji mobilnych oraz serwerowych. W czasie kursu nauczysz się m.in.: programować w języku Python, poznasz Selenium Webdriver, SQL-a, Jenkinsa i Docker-a, Jira oraz TestFLO i platformy w chmurze. Poznasz pracę testera na przykładzie projektu aplikacji mobilnej i webowej. Nauczysz się również współpracować w zwinnych zespołach developerskich (Agile) stosujących Scrum/Kanban.

Co zyskujesz?

 • Program kierunku jest zorientowany na umiejętności praktyczne, w czasie każdych zajęć przynajmniej połowa czasu będzie poświęcana rozwijaniu umiejętności programistycznych. 
 • Część zajęć będzie poświęcona programowaniu w języku Python. Dzięki zdobytej wiedzy i praktyce będziesz mieć realny wpływ na poprawę jakości oprogramowania oraz zmniejszenie czasu jego wytwarzania. 
 • Otrzymasz dostęp do oprogramowania wykorzystywanego w pracy testera np. do pełnej wersji pakietu Atlassian w tym: Jira, Bitbucket Server, Bamboo, Confluence oraz dodatki np.: Testflo.

Certyfikaty

 • Po ukończeniu studiów otrzymasz nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia "Tester oprogramowania". 
 • Będziesz mieć możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu testerskiego ISTQB Foundation Level w ramach egzaminu organizowanego przez WSB we Wrocławiu, we współpracy z testerzy.pl, za dodatkową (niższą niż standardowa) opłatą.

Dla kogo?

 • Studia adresowane są do osób planujących rozwijanie swojej kariery w branży IT i/lub interesujących się programowaniem. 
 • Dla osób zajmujących stanowiska tj.:

  • młodszy tester oprogramowania,
  • tester aplikacji webowych,
  • tester aplikacji mobilnych,
  • tester gier komputerowych,
  • tester baz danych,
  • młodszy inżynier jakości / QA,
  • programista Python,
  • junior devops developer.

Wymagania

Pomocna będzie podstawowa znajomość programowania w dowolnym języku programowania. Polecamy na początek Ruby, Python albo Golang. 

Studia niestacjonarne (tradycyjne)

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Po zakończeniu studiów chciałam kontynuować naukę, ale nie miałam na to pomysłu. Przez przypadek od mojej koleżanki, która studiowała w WSB, dowiedziałam się o ciekawym kierunku tester oprogramowania. Pomyślałam, że również chciałabym spróbować swoich sił w tej branży i zapisałam się na studia. Na początku bardzo się obawiałam, ale z czasem było już coraz lepiej! Jeśli ktoś zastanawia się, czy to kierunek dla niego, to jedyne, co mogę podpowiedzieć, to: przyjdź i przekonaj się, że warto!

Monika Karbowska

Absolwentka kierunku tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych

Studia podyplomowe na kierunku tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych dają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z pogranicza IT i biznesu. Zajęcia prowadzą eksperci, którzy dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu ilustrują teorię ciekawymi przykładami. Poziom zajęć dostosowany  jest do grupy, więc nawet laik jest w stanie przyswoić materiał. Polecam kierunek wszystkim, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z IT!

Katarzyna Kasprzak

Absolwentka kierunku tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych w WSB we Wrocławiu (VII edycja).

 • 85% w formie ćwiczeń realizowanych w pracowni komputerowej.
 • 15% w formie wykładu
   
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Barczyński
Adam Przybyła
WSB Wrocław, wykładowca, stojący mężczyzna w koszuli.
Łukasz Złocki
mgr inż. Karol Sokołowski
 Marcin Gąstół
mgr inż. Wojciech Barczyński

Dyrektor Infrastruktury w Codility, programista i system inżynier. W Codility buduję wiodącą platformą dla zdalnego zatrudniania, która pomaga obiektywnie ocenić kandydatów na podstawie ich umiejętności. Wcześniej Head of Engineering w dwóch siostrzanych startupów Machine Learning...

mgr inż. Adam Przybyła

Linux System Engineer w jednej z wrocławskich korporacji, zajmujący się rozwojem narzędzi wspomagających procesy budowy aplikacji oraz adaptacją dystrybucji Linuxa pod wymagania aplikacji i docelowej platformy. Prowadzi szkolenia na temat testowania, Pythona czy Openstacka. 

mgr inż. Karol Kolański

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od początku kariery pracownik centrów badawczo-rozwojowych. Zawodowo związany z projektowaniem oraz programowaniem systemów wbudowanych. Posiada doświadczenie w pracy jako inżynier testów (embedded, web...

Grzegorz Mazur

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (Nowoczesne technologie Webowe i Mobilne) oraz  studiów podyplomowych (Android i iOS) na Politechnice Wrocławskiej. Pracował w międzynarodowej firmie budującej oprogramowanie w branży...

mgr inż. Jarosław Grząślewicz

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Obecnie inżynier programista ( konsultant techniczny ABAP )  w międzynarodowej firmie konsultingowej. W przeszłości także prowadzący zajęcia dla studentów  z matematyki oraz informatyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki...

Łukasz Złocki

Absolwent informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Od kilkunastu lat pracuje w branży IT i od początku swojej kariery jest związany z projektowaniem i rozwojem zaawansowanych aplikacji internetowych. W trakcie swojej kariery pracował jako programista, tester i kierownik testów zdobywając w...

mgr inż. Karol Sokołowski

Jest inżynierem SRE który ma bogatą wiedzę na temat integracji systemów informatycznych i automatyzacji zarówno wielkich
firm klasy Enterprise, jak i startupów oraz małych/średnich przedsiębiorstw. Posiada doświadczenie w pracy z klientami z branży
energetycznej, chmury publicznej...

Marcin Gąstół

Doświadczony inżynier w technologiach chmurowych oraz DevOps z ponad 5-letnim doświadczeniem w branży IT. Mam wysokie kwalifikacje w zakresie projektowania oraz wdrażania nowej architektury dla Microsoft Azure, re-architektury bieżącego środowiska Azure i migracji lokalnego centrum...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

W dniu 06.01.2023 biuro będzie nieczynne.

bud. A, p.100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: PL 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF