mgr inż. Kinga Moska

Absolwentka studiów Informatyka w biznesie, o specjalności Menadżer systemów informatycznych na Wydziale Finansów, Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Konsultant SAP Business Warehouse(BW), Business Objects(BO) i Business Planning and Consolidation(BPC), Team Leader i Single Point of Contact w jednym z wrocławskich Software Solution Center. Posiada doświadczenie w projektach związanych z tranzycją usług SAP BI z Niemiec i Holandii do Polski, utrzymaniem globalnej hurowni danych, administracją platformy SAP BusinessObjects. Wewnętrzny trener w firmie, coachujący Junior SAP Konsultantów. Wcześniej Analityk SAP Business Intelligence w amerykańskim koncernie zajmującym się produkcją w wielu branżach, gdzie przygotowywała raporty w narzedziach tj. Web Intelligence, Design Studio, Lumira. Jeszcze wcześniej po wygranym konkursie jednej z polskich spółek i czołowego producenta miedzi rafinowanej na świecie, wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowała jako Analityk SAP Business Intelligence w amerykańskiej kopalni „Robinson”, w Nevadzie, obsługując analitykę i biorąc udział w I-wszej fazie dalszego wdrażania narzędzi SAP BI. Karierę rozpoczynała jako Junior SAP Konsultant w firmie doradczej świadczącej usługi związane z implementacją i wdrażaniem SAP Retail. Wykładowca i szkoleniowiec na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, a także na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, prowadzi zajęcia w obszarze IT, głównie z SAP, baz danych, hurtowni danych, Data Mining, a także zarządzania projektami. Nagrodzona tytułem SAP Developer Hero 2017 for Building and Supporting Developer Community. Aktywnie działa w SAP Community, m. in. wspomagając organizację SAP MeetUp. Organizatorka wielu warsztatów z SAP dla studentów wrocławskich uczelni, tj. SAP CodeJam, SAP InsideTrack. Pasjonatka zarządzania projektami IT. Posiada certyfikaty ze Scrum, AgilePM i PRINCE2®. 

Witalij
mgr inż. Witalij Rudnicki

Architekt w globalnym zespole Developer Relations w firmie SAP. W centrum zainteresowań: rozwiązania Big Data i Fast Data, analityka oraz Internet Rzeczy. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant technologiczny najpierw w Polsce, potem w USA w Dolinie Krzemowej. Autor artykułów, blogger, prelegent na konferencjach po obu stronach Atlantyku. W 2010 roku wybrany do grupy SAP Mentors - osób uznawanych za najbardziej wpływowe w społeczności technologicznej SAP. Od kilku lat z powrotem w Polsce, mieszka we Wrocławiu i oddaje się pasji kolekcjonowania starych grafik tego ukochanego miasta.

Przemysław Miga

Dwukrotny absolwent studiów magistersko-inżynierskich na Politechnice Wrocławskiej – Wydział Elektroniki oraz Wydział Informatyki i Zarządzania. Dodatkowo absolwent studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito) z kierunku Zarządzanie Projektem. Certyfikowany konsultant rozwiązań SAP z dziedziny BW (Business Warehouse) w oparciu o SAP HANA. Zawodową karierę z produktami SAP rozpoczął w 2006 roku w departamencie IT w globalnej firmie z branży motoryzacyjnej z siedzibą we Wrocławiu. Pierwsze kroki stawiał jako programista ABAP w SAP ERP (moduły PP, MM, SD, FI-CO, VC). Dodatkowo na przełomie 3-4 lat konsultant wdrożeniowy z obszaru SAP CRM. Od ponad 7 lat konsultant SAP BW/BI i SAP HANA dla globalnej hurtowni danych używanej przez ok. 2500 użytkowników końcowych na wszystkich kontynentach. Dodatkowo doświadczenie z projektów międzynarodowych jako Solution Architect i IT Architect rozwiązań SAP BW/BI. Organizator szkoleń oraz Coach z następujących tematyk: SAP BW (zarządzanie hurtownią danych i modelowanie przy pomocy technologii Eclipse) oraz SAP BI (SAP Lumira, Design Studio, Analysis for Office i Web Intelligence).

Ireneusz Skorek

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego mający 12 lat doświadczenia we wdrażaniu rozwiązań SAP (przez 9 lat ABAP developer, od 3 lat BW/BI). Obecnie specjalizuje się w rozwiązaniach BI-IP (integrated planning) oraz embedded analytics w s/4 HANA. Zajmuje się również w zastosowaniem HANY w obszarze ERP/BW – optymalizacją kodu oraz wdrożeniem nowych obiektów dostarczonych wraz z bazą danych SAP-a . Aktualnie pracuje w Atos GDC Polska, wcześniej związany z firmą Volvo IT.  Przez ten okres brał udział w ponad 15 projektach w modułach SD, MM, PP, HR, WM, FI, CO. Ma również wiedzę i doświadczenie w zakresie SAP PI oraz SAP basis. Ostatnie 3 lata przed przejściem do BW pracował w module VMS. W wielu projektach był odpowiedzialny na tworzenie nowych, jak i rozwój obecnie działających interfejsów między systemami. 

Daniel Dymkowski

Absolwent Informatyki w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Odpowiedzialny za wdrożenie Business Intelligence we wrocławskim startupie technologicznym. W obecnej pracy zajmujący się procesami ETL na platformie Knime oraz wizualizacją danych w Tableau oraz Qlik Sense. Po godzinach, prelegent w kole naukowym SAPer działającym przy Uniwersytecie Ekonomicznym, którego w przeszłości był przewodniczącym i aktywnym działaczem.

mgr inż. Bartosz Szubzda

Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Kierownik zespołu konsultantów z obszaru SCM. Ekspert SAP w dziedzinie modułów funkcjonalnych: QM, MM, LE, PP z naciskiem na QM. Silne umiejętności w dziedzinach: WM / LE. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle farmaceutycznym, motoryzacyjnym, elektrycznym oraz IT. Szeroka wiedza w zarządzaniu jakością, procesami zakupowymi, MRP, Lean Manufacturing, Lean Six Sigma, produkcji i wytwarzania cGMP, SOX, analizie ryzyka, walidacji systemów, ITIL. Audytor wewnętrzny. Doświadczenie SAP zdobyte w firmach produkcyjnych z bardzo mocnym naciskiem na procesy biznesowe. Lider w licznych wdrożeniach SAP R/3 dla modułów logistycznych. Project Manager w implementacji SAP IDES R/3 6.0 ECC. Project Manager w projekcie integracji systemu RFID do SAP R/3. Wielokrotnie pełnił funkcję mediatora pomiędzy działem IT i zespołami biznesowymi. Konsultant Application Management Services. Bardzo duże doświadczenie międzynarodowe (projekty w Niemczech, Francji, Polsce, Austrii, Hiszpanii, Holandii, USA, Rumunii, na Węgrzech i Czechach). Doświadczenie w projektach optymalizacji istniejących procesów. Project Management (menedżer w 2 projektach, lider w 5 projektów, uczestnik w ponad 20).

Barczyński
mgr inż. Wojciech Barczyński

Dyrektor Infrastruktury w Codility, programista i system inżynier. W Codility buduję wiodącą platformą dla zdalnego zatrudniania, która pomaga obiektywnie ocenić kandydatów na podstawie ich umiejętności. Wcześniej Head of Engineering w dwóch siostrzanych startupów Machine Learning FinTech - Hypatos.ai i SMACC.io.  Wcześniej w LykeHQ (venture Rocket Internet), jako system inżynier przewodził transformacji platformy na mikroserviwy na Kubernetesie. Pierwsze doświadczenie z dużymi systemami zdobył w Cloud&Heat, a zaczynał swoją karierę w SAP Research&Development. Praktyk (entuzjastyczny) Kubernetesa, CloudNative i rozwiązań chmurowych od AWS do GCP. Kiedy czas na to pozwoli - programista Golang.

Kontakt do wykładowcy: wojciech.barczynski@wsb.wroclaw.pl

Paweł Kiesz

Absolwent Informatyki i Ekonometrii na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Konsultant  wdrożeń i wsparcia  rozwiązań informatycznych w firmach w zakresie modułów SAP BI, HCM. Administracja systemami SAP BI, BW, HCM (PA, PY, TM, OM). Zarządzanie uprawnieniami, wymiana elektroniczna dokumentów ALE, ABAP, Basis. Ponad ośmioletnie doświadczenie w zakresie SAP BI. Od ponad 4 lat administruje dużą hurtownią danych SAP wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Lider zespołu wdrożeniowego. Organizator szkoleń z tematyki BW.  "Certfifed Project Management Associate" organizacji IPMA Polska.

WSB Wrocław. Mężczyzna w niebieskiej koszuli siedzący przy laptopie.
mgr inż. Sebastian Sobczyk

Menedżer kierunku studiów informatyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener systemu SAP ERP oraz SAP S/4 HANA. Konsultant wdrożeń i wsparcia rozwiązań informatycznych w firmach. Od lat prowadzi z sukcesem własną działalność gospodarczą, jest doradcą biznesowym w zakresie technologii nowoczesnych rozwiązań informatycznych w sieci. Wspiera i pogłębia wiedzę użytkowników w obszarze fachowego wykorzystania systemu SAP w procesach zachodzących w organizacji. Bierze udział w transferach wiedzy dotyczącej procesów logistycznych u klienta. Posiada również duże doświadczenie praktyczne jako administrator sieci komputerowych i analityk hurtowni danych. Absolwent Politechniki Wrocławskiej.

mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania modułów SAP: MM / WM / QM / PP. Praca z użytkownikami, polegająca na wspieraniu i pogłębianiu wiedzy dotyczącej fachowego wykorzystania SAP w procesach zachodzących w organizacji.

Konrad Kukulski

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, gdzie zdobył tytuł magistra inżyniera projektowania systemów informatycznych w medycynie. Od pięciu lat z powodzeniem wdraża rozwiązania Business Intelligence w firmach branż: finansowej, logistycznej, telekomunikacyjnej. Zagorzały zwolennik oprogramowania Knime, które rozpowszechnia wśród specjalistów zajmujących się optymalizacjami procesów czy tworzeniem systemów eksperckich. Można go znaleźć na każdym spotkaniu branżowym organizowanym we Wrocławiu. Prywatnie bierze udział w kilku innowacyjnych projektach, których zadaniem jest stworzenie pionierskich rozwiązań wspierających biznes wielu branż.

Krzysztof Ignaszewski
Krzysztof Ignaszewski

Zawodowo związany z wdrożeniami systemów klasy Business Intelligence. Konsultant SAP BW/4HANA, SAP Analytics Cloud, SAP Data Warehouse Cloud. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, automotive, szkolnictwie wyższym zarówno dla polskich oraz zagranicznych przedsiębiorstw. Manager działu konsultingu SAP BI w firmie doradczej. Łączy świat biznesu ze światem technologii wykorzystując najlepsze praktyki w implementacji systemów klasy Business Intelligence. Absolwent Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 

Krzysztof Furga
Krzysztof Furga

Swoją przygodę z Business Intelligence rozpoczął w 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, uczestnicząc w kole naukowym SAP’er, w którym poznał takie narzędzia jak Qlik View, Qlik Sense i Power BI. Od 2016 roku pełnił funkcję jako BI Developer, wdrażając raporty Power BI w branży bankowej, motoryzacyjnej i e-commerce. Prowadził wiele szkoleń związanych z business intelligence m.in. dla takich firm jak: Credit Agricole, Polpharma i KGHM. Współpracował ponad rok ze złotym partnerem Microsoft’u, gdzie z ramienia MS prowadził warsztaty Dashboard in a day z Power BI. Od 2019 roku pracuje w CCC, w którym przeszkolił blisko 400 osób z obsługi narzędzi BI. Pełni tam rolę Starszego analityka business intelligence.