WSB Wrocław, wykładowca. Stojąca kobieta w ciemnej marynarce i niebieskiej koszuli.
dr inż. Agnieszka Pawlak-Wolanin

Dyrektor Centrum Lean Management działającego na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Doktor nauk ekonomicznych. Studia doktoranckie w Politechnice Wrocławskiej w Instytucie Organizacji i Zarządzania. Absolwentka Wydziału Inżynierii Ochrony Środowiska oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Stypendystka School of Applied Sciences, University of Glamorgan, Environmental Pollution Science, Wales – Great Britain. Pełniła funkcję menedżera kierunku inżynierii zarządzania w latach 2018-2021 oraz funkcję pełnomocnika Kanclerza ds. dydaktyki (2009), Dziekana Wydziału Zarządzania i Marketingu (2009-2012), Pełnomocnika Rektora ds. współpracy międzynarodowej (2012-2013) w Wyższej Szkole Menedżerskiej. W latach 2012-2017 wykładowca Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Od ponad 20 lat związana z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito)  jako wykładowca akademicki, gdzie prowadzi zajęcia m.in.: zarządzanie procesami, zarządzanie jakością w produkcji, zarządzanie zmianą w organizacji, narzędzia i metody Lean Management, Lean Office oraz warsztaty skutecznego lidera zespołów produkcyjnych. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych wydanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Poza działalnością akademicką zajmuje się konsultingiem, szkoleniami oraz organizacją warsztatów w zakresie problematyki Lean Management oraz Lean Thinking. W latach 2019-2020 koordynator pilotażowego programu studiów dualnych na kierunku inżynieria zarządzania realizowanych we współpracy z firmą Materialise SA Organizator spotkań branżowych na styku nauki i biznesu m.in.: Forum Industry 4.0 – w drodze do przyszłości. Twórczyni Centrum Lean Management, zarówno od strony merytorycznej jak i wdrożeniowej. W swojej pracy naukowo-dydaktycznej wypromowała ponad 200 prac inżynierskich. Współpracuje z takimi firmami jak: Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o., Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o., Kelvion Machine Cooling Sp. z o.o., Impel BS, Materialise SA, Sitech, Velux NM Polska Sp. z o.o., DPC Polska Sp. z o.o., Tarczyński SA, Dr. Schumacher Sp. z o.o., Joyson Safety System Poland Sp. z o.o. Prywatnie pasjonatka sportów ekstremalnych, podróży oraz zlotów motocyklowych. W pracy zawodowej i życiu prywatnym przyświeca jej myśl Petera Druckera „Nie ma nic bardziej nieefektywnego, niż robienie efektywnie rzeczy, których nie powinno się robić wcale”.

Rajmund Cybiński

Ponad 17 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej w zakresie metodologii Lean, Kaizen. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego i Politechniki Poznańskiej. Certyfikowany Green Belt i Black Belt, Inżynier Jakości, Socjolog. Prelegent kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji o tematyce Lean. Swoje doświadczenie zdobywał również podczas projektów optymalizacyjnych i szkoleń realizowanych w przedsiębiorstwach na terenie USA, Francji, Japonii. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z wdrażaniem TPM wg kompleksowego podejścia JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) jak również zespołowego rozwiązywania problemów (Problem Solving). Praktyka w projektowaniu i zarządzaniu systemem sugestii pracowniczych. W codziennej pracy w fabryce Mercedes-Benz zajmuje się szkoleniem pracowników w zakresie Systemu Produkcyjnego Mercedes i podejścia Lean jak również realizuje projekty Ciągłego Doskonalenia.

Maciej Pieńkowski
dr inż. Maciej Pieńkowski

Doktor nauk społecznych z dziedziny zarządzania i jakości. Absolwent Politechniki Wrocławskiej (studia inżynierskie i magisterskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego (studia doktoranckie). Stypendysta na wiodącej duńskiej uczelni Syddansk Universitet. Posiada wieloletnie, praktyczne doświadczenie z zakresu ciągłego doskonalenia, lean management oraz zarządzania produkcją, nabyte w branżach automotive, elektrycznej, energetycznej oraz lotniczej. Obecnie kierownik wydziału w firmie Collins Aerospace oraz pracownik dydaktyczno-naukowy na Uniwersytecie WSB Merito oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Posiada certyfikaty Lean Practitioner, Six Sigma Black Belt oraz Red X Journeyman. W swojej karierze przeprowadził ponad 50 projektów doskonalących w kraju oraz zagranicą. Jest również autorem licznych publikacji naukowych w tematyce modeli dojrzałości, lean management oraz podejścia procesowego. 

Radosław Tkacz
mgr inż. Radosław Tkacz

Kierownik zespołu dydaktycznego kierunku Inżynierii zarządzania. 
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, kierunku Technologia chemiczna oraz studiów podyplomowych: Zarządzanie jakością oraz Six Sigma i optymalizacja procesów. Certyfikowany Lean Six Sigma Green Belt i Black Belt, Certyfikowany Lider Lean Manufacturing oraz auditor wewnętrzny ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 i ISO 50001:2018. Pracuje w dużej firmie produkcyjnej wspierając rozwój organizacji w obszarze Lean Six Sigma (rozwój kompetencji pracowników, lider projektów optymalizacyjnych, a przede wszystkim tworzenie kultury Lean Six Sigma) oraz Zintegrowanego systemu  zarządzania (ISO 9001, 14001, 45001 i 50001 – wdrażanie, utrzymanie, transfer, a przede wszystkim ciągłe doskonalenie systemu). Posiada ponad 1300 godzin doświadczenia jako trener, wykładowca i konsultant z zakresu Lean Six Sigma, jakość. Oprócz studiów inżynierskich prowadzi także zajęcia na studiach 2 stopnia oraz studiach podyplomowych z Zarządzania jakością. Obszar zainteresowań prywatnych i zawodowych to praktyczne zastosowanie „jakościowego’’ myślenia w rozwiązywaniu problemów i doskonaleniu procesów (SPC, MSA, FMEA i inne). Fan muzyki w wersji ,,na żywo”. Dla sprostowania – nie potrafi grać na żadnym instrumencie i dla dobra wszystkich nie próbuje tego zmieniać.

Kamila Gościniak-Wronkowska
mgr inż. Kamila Gościniak-Wronkowska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz szkoły trenerów Moderator. Certyfikowany Lean Six Sigma Green Belt. Doświadczenie zawodowe zdobywała w obszarach administracji publicznej, pracy w HR. Od niemal 8 lat związana z obszarem lean w przedsiębiorstwach z branży automotive a wolnych chwilach rozwija kreatywne podejście szkoleniowe jako konsultant wspierając organizacje w ciągłym doskonaleniu. Wykładowca studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów na kierunku Inżynierii Zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.
 

Rafał Buchta

Jego droga do szkoleń zaczęła się w 2001 roku cyklem Train the Trainer, prowadzonym przez trenerów z Troll@Partner. Od roku 2001 trener wewnętrzny w Volkswagen Motor Polska, to czas intensywnego rozwoju z zakresu konstruowania i prowadzenia szkoleń, budowania relacji z uczestnikami spotkań biznesowych oraz koordynowania projektów szkoleniowo-doradczych. Przez ponad 18 lat związany z branżą Automotive (optymalizacja procesów, eliminacja marnotrawstw, Problem Solving, workshop'y, itp.) Od 2006 związany z OpenCOMM© (Komunikat Otwarty), za pomocą nowatorskiej metody skutecznej komunikacji zdobywa doświadczenie i stale pogłębia wiedzę w tej dziedzinie. Od 2010 konsultant Stowarzyszenia ds. Badania Pracy i Organizacji Przedsiębiorstw REFA w zakresie Programu 5S oraz TPM. Ma za sobą wiele projektów wdrożeniowych w różnych branżach przemysłowych. Praktyczne podejście i wiedza fachowa zalicza się do atutów Rafała jako trenera/ szkoleniowca.

Mirosław Bachorz
Mirosław Bachorz

Specjalista ds. Lean Management oraz ochrony środowiska, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym nabytym w różnych branżach: elektronicznej, wodociągowo-kanalizacyjnej, kolejowej, przetwórstwa szkła, automotive, shared services center, farmaceutycznej. Zajmuje się zmniejszaniem kosztów działalności przedsiębiorstw oraz zachęca firmy do ograniczania ich negatywnego wpływu na środowisko. Jest popularyzatorem idei Lean Green, tj. stosowania Lean, Kaizen, Six Sigma w celu eliminacji niepotrzebnego lub nadmiernego zużycia surowców, materiałów, wody i energii w firmie, a także zapobiegania odpadom i emisjom zanieczyszczeń w całym strumieniu wartości. Absolwent studiów podyplomowych „Six Sigma – optymalizacja procesów”, „Inżyniera Procesów Produkcyjnych” oraz kierunku ochrony środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada certyfikat trenera II stopnia i przeprowadził ponad tysiąc godzin szkoleń oraz warsztatów. Członek Stowarzyszenia Lean Management Polska, Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji (posiada certyfikat eksperta Czystszej Produkcji) oraz Waste Working Group przy European Environmental Bureau. Autor wielu artykułów m.in. o ciągłym doskonaleniu dla czasopisma „Kaizen” oraz publikacji prezentujących wyzwania dla biznesu, które wynikają z transformacji europejskiej gospodarki do neutralnej klimatycznie gospodarki o obiegu zamkniętym (Circular Economy). Np. raport „Polska droga do gospodarki o obiegu zamkniętym. Opis sytuacji i rekomendacje”.