dr Joanna Filaber

Doktor nauk prawnych, autorka ponad 50 publikacji naukowych, absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada 12 letnie doświadczenie dydaktyczne w obszarze prawa administracyjnego – ustrojowego, materialnego, procesowego, egzekucji administracyjnej, ubezpieczeń społecznych, a także bezpieczeństwa publicznego. Jest również trenerem w administracji publicznej, prowadzi szkolenia dla pracowników komórek prawnych i rozliczeniowych, między innymi w Centrali ZUS w Warszawie. Zawodowo zajmuje się między innymi projektami dotyczącymi regulacji prawnych w sferze bezpieczeństwa publicznego, wśród nich na przykład analizą i oceną regulacji prawnych ochrony przeciwpożarowej na zlecenie Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Na Uniwersytecie WSB Merito jest opiekunką Koła Naukowego Prawa WSB Merito Wrocław. Prywatnie uwielbia teatr, kino i górskie wędrówki.

Michał Krzewicki wykładowca
r. pr. dr Michał Krzewicki

Radca prawny, absolwent prawa i ekonomii, doktor nauk prawnych – specjalność: prawo cywilne. Autor publikacji z zakresu prawa cywilnego, ubezpieczeniowego i ochrony danych osobowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców z branży finansowej, IT, e-commerce i e-marketingu. W ramach swojej kancelarii prawnej kompleksowo wspiera przedsiębiorców działających w Internecie m.in. w zakresie wdrożenia przepisów RODO. Od 2018 r. pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych.

dr Tomasz Kopyściański
dr Tomasz Kopyściański

Doktor nauk ekonomicznych. Specjalista z zakresu analizy finansowej przedsiębiorstwa. Autor i współautor opracowań biznesowych podejmowanych we współpracy z instytucjami finansowymi, przedsiębiorstwami oraz jednostkami sektora finansów publicznych, dotyczącymi przeprowadzenia audytu finansowego, opracowania biznesplanów, formułowania długofalowej strategii rozwoju, pozyskiwania źródeł finansowania. Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki giełdowej Logintrade SA. Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Wykładowca w ramach studiów wyższych, podyplomowych i studiów MBA realizowanych na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Dziennikarz-felietonista w lokalnych i regionalnych czasopismach. Od stycznia 2021 r. Zastępca Kanclerza na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.
 


Dr Tomasz Kopyściański jest również ekspertem WSB Merito w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez niego udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB

dr Joanna Wieprow
dr Joanna Wieprow

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik badawczo-dydaktyczny na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Trener biznesu, specjalista z zakresu zarządzania finansami, inwestycji alternatywnych oraz analizy finansowej. Wykładowca akademicki z wieloletnim doświadczeniem. Autorka licznych publikacji naukowych w dyscyplinie ekonomii i finansów, w tym monografii dotyczących podejmowania decyzji finansowych.  

 

Dr Joanna Wieprow jest również ekspertem WSB Merito w mediach. Wywiady i komentarze medialne przez nią udzielane dostępne są w Centrum Prasowym WSB

 


Ciekawe artykuły dr Joanny Wieprow poświęcone tematyce ekonomii i finansów przeczytasz na blogu Uczelni WSB Merito Okiem Praktyków

mec. Łukasz Pogonowski

Ekspert w zakresie prawa pracy, prawa cywilnego i sporów sądowych. Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu na kierunku Prawo i Prawo w Biznesie. Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym ukończył także Podyplomowe Studium Prawa Gospodarczego i Handlowego. Radca prawny po aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Były asystent sędziego we wrocławskim Sądzie Pracy. Praktyk w zakresie rozwiązywania sporów pracowniczych, postępowań sądowych i zabezpieczania interesu strony na wypadek konfliktu. Czynny pełnomocnik procesowy i obrońca. Zainteresowania naukowe: odpowiedzialność odszkodowawcza pracodawcy i pracownika, roszczenia z tytułu wypadków przy pracy, zasada swobody umów w prawie pracy, stosunki majątkowe małżeńskie, podział majątku wspólnego małżonków, sytuacja dłużników nieobecnych, opiekun dzienny jako forma sprawowania opieki nad dzieckiem do lat trzech.
Tematyka komentarzy eksperckich:

  • Prawo pracy
  • Prawo cywilne (w tym w szczególności tematyka odszkodowań oraz podziału majątku),
  • Procedura cywilna (postępowanie pozasądowe, przebieg procesu sądowego, zaskarżanie orzeczeń, sytuacja strony nieobecnej)
  • Prawne aspekty opieki nad dziećmi do lat 3
Kasia Kulig-Moskwa
dr Katarzyna Kulig-Moskwa

Doktor nauk ekonomicznych o specjalizacji zarządzanie. Kierownik zespołu dydaktycznego zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Praktyk i teoretyk w obszarze zagadnień z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, public relations, zrównoważonego rozwoju i ESG. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w zespołach projektowych oraz jako konsultant ds. zarządzania. Trener biznesu, wykładowca na studiach pierwszego, drugiego stopnia i podyplomowych. Naukowo interesuje się zagadnieniami zrównoważonego rozwoju i ESG, a także CSR w obszarze miejsca pracy oraz rozwojem pracowników. Na co dzień współpracuje z firmami w zakresie programów dydaktycznych i konsultingowych.

Kamieński
dr Grzegorz Kamieński

Doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, prawnik, zajmujący się zawodowo od wielu lat obsługą prawną przedsiębiorców. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych. W kręgu jego zainteresowań badawczych znajdują się: postępowanie cywilne, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne oraz zagadnienia związane z przedsiębiorczością.

r. pr., syndyk Aleksandra Kozłowska

Radca Prawny, Doradca Restrukturyzacyjny, Syndyk, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito. Ukończonych ponad 10 kierunków studiów w tym studiów podyplomowych. Około 50 zrealizowanych kursów to ponad 3000 godzin wiedzy. Przedsiębiorca, która łączy pracę z pasją i dzieli się wiedzą z innymi.

Zbigniew Kuryłek wykładowca
dr Zbigniew Kuryłek

Specjalista z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe. Oprócz praktyki zajmuje się działalnością dydaktyczną i naukową. Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Zainteresowania badawcze dotyczą finansowania przedsiębiorstw, fuzji i przejęć (M&A) i mezzanine capital.  

WSB Wrocław, wykładowca, stojący mężczyzna w garniturze.
r.pr. dr Tomasz Gaweł

Radca prawny. Od 2007 adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito), w latach 2007-2010 dziekan Zamiejscowego Wydziału Ekonomicznego w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej (obecnie Uniwersytet WSB Merito), wcześniej adiunkt na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), kierownik studiów podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu „Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami", "Zarządzanie Nieruchomościami” i "Prawo Gospodarcze", radca prawny prowadzący prywatną praktykę (Kancelaria GLG).