Szanowni Państwo, 
Drodzy Pracownicy i Studenci Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, 


przed nami kolejne Święta Wielkanocne i z tej okazji jak zawsze chciałbym Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych Świąt oraz by możliwe było spędzenie ich w gronie najbliższych. 


Kiedy w zeszłym roku składałem Państwu podobne życzenia, byłem w pełni przekonany, że nagle zmieniona otaczająca nas rzeczywistość i zdalne nauczanie, to tylko chwilowe wydarzenie, że bardzo szybko powrócimy do tego, co najbardziej lubimy, czyli do wspólnych spotkań na naszej Uczelni. Kontaktów, które są podstawą efektywnego nauczania, dobrego zarządzania Uczelnią i tak dużo dają nam satysfakcji w naszych działaniach. Teraz już patrzę na to z trochę większym realizmem. I nie ma znaczenia w tym myśleniu o przyszłości, że znakomicie poradziliśmy sobie z funkcjonowaniem online, że tak studenci jak i kadra akademicka w pełni opanowali – a może i niektórzy polubili, technologie nauczania zdalnego, ani że praca zdalna naszej administracji praktycznie przebiega bez problemów. 


Najprawdopodobniej nasza przyszłość będzie wyglądać trochę inaczej, niż to było jeszcze rok temu. Pewnie przynajmniej przez jakiś czas czeka nas jeszcze to, co umownie nazywamy działalnością hybrydową. Chcielibyśmy jednak w maksymalnym stopniu powrócić do kontaktu wykładowców i studentów w murach Uczelni, przynajmniej w kluczowych elementach związanych z dydaktyką. Jestem przekonany, że spotkania te powrócą i staną się ponownie bazą dydaktyki. Czekamy na ten moment bezpiecznego powrotu na Uczelnię. Może już składając Państwu na przykład następne życzenia świąteczne będę mógł mówić o tym jako o fakcie dokonanym? Tego, między innymi także Państwu życzę. 


Pozwólcie zatem Drodzy Państwo, że w imieniu Senatu Wyższej Szkoły Bankowej i w swoim własnym złożę Państwu życzenia zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych. Świąt, które na początku wiosny natchną nas optymizmem i przekonaniem, że nie ma takich trudności, których byśmy wspólnie nie mogli pokonać. 

 

Jacek Mercik 
Rektor
 

Czytaj więcej