Szanowni Państwo,
 

minął już ponad rok od momentu, w którym z powodu pandemii zmienił się charakter naszych kontaktów. Przeszliśmy wspólnie przez ten okres, nabywając wiele nowych doświadczeń. Nauczyliśmy się żyć w taki sposób, aby nasi najbliżsi i współpracownicy czuli się bezpiecznie. Mam świadomość tego, iż wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej wrócić do normalności, w tym także tej związanej z Państwa studiami i pracą. 

Chciałbym Państwa zapewnić, iż staraliśmy się i nadal będziemy się starać o zapewnienie możliwie jak najbardziej bezpiecznego przebywania na Uczelni, zachowując przy tym najwyższe standardy epidemiologiczne. Pamiętajmy jednak o tym, iż bezpieczeństwo, to nasza wspólna odpowiedzialność. Tak więc już teraz proszę o wsparcie nas we wszelkich działaniach służących zapewnieniu bezpieczeństwa nam wszystkim.


Analizując aktualne raporty szczepień przeciwko Covid-19 znajdujemy, iż przynajmniej jedną dawką zostało szczepionych około 30% populacji Polski. Pełną dawką zostało zaczepionych około 13% populacji.  Do października bieżącego roku te wskaźniki znacznie wzrosną, przynajmniej taką mam nadzieję. Widząc poprawiającą się sytuację epidemiologiczną, Senat Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu podjął decyzję, aby od przyszłego roku akademickiego, rozpocząć naukę i pracę w taki sam sposób, w jaki prowadziliśmy ją przed pandemią. Cieszę się z tego, iż będziemy mieli z Państwem bezpośredni kontakt. Żadne, nawet najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, nie są w stanie tego zastąpić. 

Chciałbym podkreślić, iż obecnie w naszej Uczelni funkcjonują rozwiązania organizacyjne związane ze zwalczaniem pandemii dostosowane do aktualnych przepisów w tym zakresie, ale również te wynikające z naszych doświadczeń. W momencie rozpoczęcia roku akademickiego 2021/2022 również będą one obowiązywać w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Zasady bezpiecznego funkcjonowania w przestrzeni Uczelni będziemy oczywiście aktualizować w odniesieniu do wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. O wszystkim będziemy Państwa informować.  
                        

    Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia


Prof. Jacek Mercik
Rektor 
Wrocław, 18 maja 2021.
 

Czytaj więcej