Co zyskujesz, studiując administrację w WSB?

Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z trzech form: stacjonarnej, niestacjonarnej lub hybrydowej. 
 

W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu. 
 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy oraz piątki w godzinach popołudniowych.

W odpowiedzi na potrzeby naszych studentów i kandydatów cześć zajęć (głównie wykłady) będziemy realizować online, przy użyciu platformy Teams. Każdy student dotrzymuje bezpłatny dostęp do narzędzi Microsoft 365 oraz wsparcie szkoleniowe i techniczne.

x

Możesz też wybrać najnowszą formę, czyli hybrydową. Studia hybrydowe realizowane w formule popołudniowo-zaocznej są nowością w ofercie Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Na czym polega? Jest to połączenie zajęć online, realizowanych poprzez platformę edukacyjną Teams z tradycyjnymi zajęciami w salach wykładowych. Zajęcia odbywają się w wybrane dni w ciągu tygodnia. Ograniczona liczba dojazdów na uczelnię to oszczędność czasu i pieniędzy. Równocześnie, dzięki zajęciom w salach, zachowujesz prawdziwy kontakt z wykładowcami oraz innymi studentami. 

 

W celu wyboru tej formy studiów podczas zapisu online na studia, w polu Specjalność wybierz interesująca Cię specjalność z rozszerzeniem  - studia hybrydowe, np. kierunek Administracja - specjalność: Zamówienia publiczne - Studia Hybrydowe.

 

W trakcie studiów na kierunku Administracja przygotujemy Cię do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości regulacji prawnych i ich praktycznego zastosowania. Zyskasz kompetencje wymagane w organizacjach pozarządowych. Będziesz przygotowany również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 

 

 

Programy studiów zostały przygotowane we współpracy z urzędami i instytucjami administracji publicznej, dzięki temu studenci zdobywają wiedzę  nie tylko o charakterze ogólnym ale przede wszystkim wiedzę wysoce specjalistyczną.

W czasie studiów nauczysz się interpretować i analizować teksty prawne  oraz zdobędziesz umiejętność sprawnego przygotowywania pism i dokumentów administracyjnych. Poznasz zasady funkcjonowania różnych urzędów i instytucji administracji publicznej. Nauczysz się stosować przepisy prawa administracyjnego, finansowego, cywilnego, pracy, urzędniczego, gospodarczego i karnego.

Kierunek Administracja, to kierunek dla osób, które:  chcą rozwijać zdolności organizacyjne i zarządcze, chcą zmieniać przestrzeń wokół siebie, chcą działać na rzecz innych, interesują się otaczającym światem, polityką i prawem,  cenią pracę zespołową i budowanie relacji.

Cechy kierunku:

Uścisk dłoni
zajęcia ze specjalistami
partnerzy instytucjonalni zapewniający praktyczność studiów
6 specjalności do wyboru
program dostosowany do potrzeb rynku pracy
Pinezka
partnerzy kierunku Urząd Dzielnicy Targówek oraz Białołęka

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 30 września
czesne już od
330 zł
305 zł
miesięcznie

Zapisując się do 30 września, zyskujesz: 

  • 300 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego.

 

Dodatkowo jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej.

Twoja zniżka w czesnym wyniesie 800 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

Ryszard Droba

Na naszej uczelni każdym kierunkiem opiekuje się menedżer, który dba o to, aby program był aktualny i dostosowany do wymogów rynku. Ja opiekuję się kierunkiem administracja. Jako jej absolwent będziesz miał umiejętności umożliwiające pracę na stanowiskach wymagających znajomości regulacji prawnych i ich praktycznego zastosowania. Program studiów został przygotowany we współpracy z urzędami i instytucjami administracji publicznej, co daje możliwość praktycznego podejścia do wielu zagadnień.

dr Ryszard Droba

Menedżer kierunku administracja

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Rozumieć zasady funkcjonowania i zadania różnych organów, urzędów i instytucji administracji publicznej.
Stosować przepisy prawa administracyjnego, finansowego, cywilnego, pracy, urzędniczego, gospodarczego i karnego.
Organizować pracę urzędu administracji.
Tworzyć dokumenty, w tym decyzje administracyjne, dowiesz się jak profesjonalnie obsługiwać obywateli i przedsiębiorców.
Wiedzieć, jakie instytucje, prawo i procedury obowiązują w Unii Europejskiej.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Administracja celno-skarbowa
Niestacjonarne Stacjonarne
od 305 zł 330 zł
Administracja i finanse samorządowe
Niestacjonarne Stacjonarne
od 305 zł 330 zł
Administracja publiczna
Niestacjonarne Stacjonarne
od 305 zł 330 zł
Administracja skarbowa
Niestacjonarne Stacjonarne
od 305 zł 330 zł
Prawo w biznesie i administracji
Niestacjonarne Stacjonarne
od 305 zł 330 zł
Zamówienia publiczne
Niestacjonarne Stacjonarne
od 305 zł 330 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Ryszard Droba
Igor Protasowicki
Mirosław Gumularz
Prof. dr hab. Janusz Soboń
dr Edyta Dubois
dr Marta Stepnowska
dr Stanisław K. Jachowicz
Karol Kostrzębski
dr Sebastian Gajewski
dr Jan Znajdek
dr Ryszard Droba

Doktor nauk prawnych. Praktyk i teoretyk administracji. Posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z zajmowaniem kierowniczych stanowisk urzędniczych w administracji rządowej. W latach 90. członek zespołu do spraw Reformy Centrum Administracyjno-Gospodarczego Rządu. Były ekspert...

dr inż. Igor Protasowicki

W 2006 roku uzyskał dyplom magistra stosunków międzynarodowych (specjalność integracja europejska) w Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Inżynier informatyki. Tytuł naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie uzyskał w 2013...

dr Mirosław Gumularz

Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez The Catholic University of America, Columbus School of Law.

 

Ukończył także studia podyplomowe „Prawo Dowodowe” na Wydziale Prawa i Administracji UJ...

Prof. dr hab. Janusz Soboń

Specjalista z zakresu ekonomii i zarządzania. Autor lub współautor 400 prac naukowych, naukowo-badawczych i ekspertyz, artykułów do czasopism branżowych i zeszytów naukowych. Organizator i uczestnik Krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. Prowadzi liczne wykłady na...

dr Edyta Dubois

Doktor nauk prawnych w zakresie prawa, prawa administracyjnego. Stopień naukowy został nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 

 

Zainteresowania naukowe koncentruje przede wszystkim wokół problematyki samorządu...

dr Marta Stepnowska

Doktor nauk prawnych. Adiunkt w Katedrze Podstaw Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

Autorka publikacji z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnienie prawa rzeczowego i prawa spółdzielczego.

dr Stanisław K. Jachowicz

Wykładowca, konsultant naukowy, ekspert europejski. Doświadczenia praktyczne pracy naukowej i dydaktycznej na wielu uczelniach krajowych i zagranicznych, w procesach restrukturyzacji, wdrażania usprawnień i zarządzania projektami. Wieloletni kierownik studiów licencjackich, magisterskich i...

dr Karol Kostrzębski

Absolwent i długoletni pracownik Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, niemcoznawca, politolog, dziennikarz. Przez wiele lat zajmował się naukowo zagadnieniami ekstremizmów politycznych (m.in. doktorat na temat ugrupowań skrajnej prawicy w...

dr Sebastian Gajewski

Doktor nauk prawnych. Zajmuje się prawem i postępowaniem administracyjnym oraz sądową kontrolą administracji. Autor blisko 80 publikacji z tego zakresu: monografii, komentarzy, artykułów i glos. 

 

Adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i...

dr Jan Znajdek

Doktor nauk prawnych, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, ukończone studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki w szkołach wyższych.

 

W Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie prowadzi zajęcia o charakterze interdyscyplinarnym (m.in. Ochrona własności intelektualnej; Ochrona danych...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Zasady rekrutacji

Studentem studiów I stopnia na kierunku Administracja możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

Poznaj zasady rekrutacji i zapisz się na studia w 5 prostych krokach.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia

Łabiszyńska 25
pokój 008
03-204 Warszawa

E-mail: rekrutacja@wsb.warszawa.pl
Tel.: 22 256 23 04
Infolinia: 22 123 96 58

Godziny otwarcia:
  • pn: 10:00-18:00
  • wt: 09:00-16:00
  • śr-pt: 08:00-16:00
  • so: 09:00-14:00
Pobierz stronę do PDF