Opis kierunku

Wg badania „Projekty Na Czas” aż 80% projektów w Polsce się nie udaje:

 • nie dotrzymują terminów,
 • przekraczają budżet,
 • brakuje rzetelnej informacji o zaawansowaniu prac,
 • ludzie są przemęczeni.

Nauczysz się usuwać te problemy stosując metodę łańcucha krytycznego Goldratta, teorię ograniczeń, kanban i metody agile.

Celem studiów jest praktyczne wykształcenie na najwyższym światowym poziomie liderów zmian w swoich organizacjach, w rolach kierowników projektów, szefów biur zarządzania projektami, dyrektorów i członków zarządu. Jako absolwent dołączysz do elitarnej sieci doświadczonych profesjonalistów dysponujących potężną wiedzą w zakresie poprawy wyników biznesowych swoich firm.

Certyfikaty

 • Otrzymasz nieodpłatnie certyfikat wydawany przez MANDARINE Project Partners - wzór
 • Będziesz przygotowany do międzynarodowego certyfikatu Theory of Constraints International Certification Organization (poświadczającego uzyskanie kwalifikacji z zakresu teorii ograniczeń i zarządzania projektami). 

Co zyskujesz?

 • Będziesz potrafił zastosować narzędzia myślowe teorii ograniczeń Goldratta do usuwania kluczowych problemów biznesowych organizacji.
 • Zdefiniujesz projekty, które w krótkim czasie przyniosą istotne korzyści finansowe, i przygotujesz się do zarządzania ich realizacją.
 • Poznasz metodę wernisażową, łańcuch krytyczny i kanban, aby uniknąć przekroczeń czasu i budżetu, uszczuplenia obiecanego zakresu czy też wyczerpania ludzi.
 • Otrzymasz dostęp do najnowocześniejszego software’a.
 • Nauczysz się kierować zespołem projektowym.
 • Zajęcia dostarczą Ci konkretnych narzędzi. Na czas studiów otrzymasz zarówno software do zarządzania projektami metodą łańcucha krytycznego, zostaniesz wyposażony w bogaty zestaw narzędzi myślowych do radzenia sobie z problemami dnia codziennego.
 • Przez 100 dni będziesz  realizował własny projekt pod opieką konsultantów MANDARINE Project Partners.
 • Zajęcia mają charakter sekwencyjny i są skoordynowane: każdy kolejny temat logicznie wynika z poprzednich, a wszyscy prowadzący są z MANDARINE Project Partners .
   

Dla kogo?

Studia są kierowane do osób, które chcą być liderami zmian w swoich organizacjach, niezależnie od aktualnie zajmowanego stanowiska. 

Lista lektur

Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających, które powinieneś poznać studiujące Zarządzanie projektami.

Studia na kierunku Zarządzanie projektami pozwoliły mi lepiej organizować własną pracę oraz znacznie poprawiły jakość komunikacji. Ogromną zaletą studiów w WSB były świetnie zorganizowane zajęcia prowadzone przez specjalistów, którzy poza teorią posiadają ogromne doświadczenie w branży. A co najważniejsze, są w stanie zainteresować każdego, prowadząc zajęcia w sposób ciekawy, dynamiczny, oparty na realnych przykładach. Jestem bardzo zadowolona z wyboru studiów, polecam WSB i Zarządzanie projektem.

Katarzyna Rudowicz

Absolwentka kierunku Zarządzanie projektem

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, wypełnij formularz rejestracyjny i zgłoś się na studia już dziś.

do 16 października
550 zł
taniej

Zapisując się do 16 października, zyskujesz 550 zł:

 • 300 zł dzięki zniżce w czesnym
 • 250 zł dzięki promocji we wpisowym

Jeśli jesteś absolwentem WSB studiujesz 700 zł taniej, zyskujesz:

 • 300 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.
   

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie projektem w WSB we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 144
Liczba zjazdów: 9
Liczba semestrów: 2

Wykładowcy

Szymon Włochowicz
Tomasz Drozdel
dr Marzena Mazur
Marek Kowalczyk

Wykładowca w zakresie teorii ograniczeń i zaawansowanych zagadnień zarządzania projektami. Wraz z zespołem MANDARINE Project Partners pomógł zrealizować w terminie największy w Europie projekt IPO — wejście na GPW Polskiej Grupy Energetycznej SA. W warty 2 mld USD projekt...

Szymon Włochowicz

Wykładowca w zakresie zarządzania ryzykiem i zwinnych metod zarządzania. Praktyk zarządzania projektami i portfelem projektów. Menedżer w firmie tworzącej systemy informatyczne dla biznesu, odpowiedzialny za rozwiązania mobilne. Stworzył i prowadził Project Management Office w...

Tomasz Drozdel

Wykładowca w zakresie narzędzi myślowych i metody łańcucha krytycznego. Koordynator ds. projektów w firmie WIELTON SA. Swą karierę zawodową zaczynał jako konstruktor. Wiedziony nieustającą chęcią optymalizacji otaczającej go rzeczywistości, zainicjował przemiany, które w...

dr Marzena Mazur

Wykładowca w zakresie komunikacji i pracy zespołowej. Coach, mentor, doradca biznesowy i dziennikarz radiowy. Zajmuje się psychologią społeczną i psychologią biznesu. Specjalizuje się w marketingu narracyjnym (personal branding) i rozwoju zawodowym wyższej kadry menedżerskiej. Jest...

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Pobierz stronę do PDF