Opis kierunku

Rekrutacja zakończona!
Interesuje Cię ten kierunek? Zapisz się na listę rezerwową.

 

Według badań Standish Group aż 88% projektów kończy się niepowodzeniem mimo stosowania tradycyjnych metod zarządzania i drogiego oprogramowania. Przekroczenia budżetu, niedotrzymanie terminów i niska jakość wykonanych prac przy jednoczesnym przemęczeniu zespołów projektowych to najczęstsze problemy. Studia zarządzanie projektem pozwolą Ci poznać najskuteczniejsze metody zarządzania projektem i portfelem projektów, m.in. metodę łańcucha krytycznego, dzięki któremu można realizować dwa razy więcej projektów w dwa razy krótszym czasie.

Celem studiów jest praktyczne wykształcenie na najwyższym światowym poziomie liderów zmian w swoich organizacjach, w rolach kierowników projektów, szefów biur zarządzania projektami, dyrektorów i członków zarządu. Jako absolwent dołączysz do elitarnej sieci doświadczonych profesjonalistów dysponujących potężną wiedzą w zakresie poprawy wyników biznesowych swoich firm.

Co zyskujesz?

•    Będziesz potrafił zastosować narzędzia myślowe teorii ograniczeń Goldratta do usuwania kluczowych problemów biznesowych organizacji.
•    Zdefiniujesz projekty, które w krótkim czasie przyniosą istotne korzyści finansowe, i przygotujesz się do zarządzania ich realizacją.
•    Poznasz metodę wernisażową, łańcuch krytyczny i kanban, aby uniknąć przekroczeń czasu i budżetu, uszczuplenia obiecanego zakresu czy też wyczerpania ludzi.
•    Otrzymasz dostęp do najnowocześniejszego software’a.
•    Nauczysz się kierować zespołem projektowym.
•    Otrzymasz nieodpłatnie certyfikat wydawany przez MANDARINE Project Partners.
•    Będziesz przygotowany do międzynarodowego certyfikatu Theory of Constraints International Certification Organization (poświadczającego uzyskanie kwalifikacji z zakresu teorii ograniczeń i zarządzania projektami). 
•    Zajęcia dostarczą Ci konkretnych narzędzi. Na czas studiów otrzymasz zarówno software do zarządzania projektami metodą łańcucha krytycznego, zostaniesz wyposażony w bogaty zestaw narzędzi myślowych do radzenia sobie z problemami dnia codziennego.
•    Przez 100 dni będziesz  realizował własny projekt pod opieką konsultantów MANDARINE Project Partners.
•    Zajęcia mają charakter sekwencyjny i są skoordynowane: każdy kolejny temat logicznie wynika z poprzednich, a wszyscy prowadzący są z MANDARINE Project Partners .
 

Dla kogo?

Studia są kierowane do osób, które chcą być liderami zmian w swoich organizacjach, niezależnie od aktualnie zajmowanego stanowiska. 

Harmonogram zjazdów

Udostępniamy Ci harmonogram zjazdów na cały rok, tak abyś mógł lepiej zaplanować swój czas wolny lub pracę.
Ten sam plik odnajdziesz również w Extranecie.

 

Zapoznaj się z harmonogramem zjazdów.

 

UWAGA! Zastrzegamy sobie prawo do zmiany.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie projektem w WSB we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 128
Liczba zjazdów: 8
Liczba semestrów: 2

Wykładowcy

Marek Kowalczyk
Szymon Włochowicz
Tomasz Drozdel
dr Marzena Mazur
Marek Kowalczyk

Wykładowca w zakresie teorii ograniczeń i zaawansowanych zagadnień zarządzania projektami. Wraz z zespołem MANDARINE Project Partners pomógł zrealizować w terminie największy w Europie projekt IPO — wejście na GPW Polskiej Grupy Energetycznej SA. W warty 2 mld USD projekt...

Szymon Włochowicz

Wykładowca w zakresie zarządzania ryzykiem i zwinnych metod zarządzania. Praktyk zarządzania projektami i portfelem projektów. Menedżer w firmie tworzącej systemy informatyczne dla biznesu, odpowiedzialny za rozwiązania mobilne. Stworzył i prowadził Project Management Office w...

Tomasz Drozdel

Wykładowca w zakresie narzędzi myślowych i metody łańcucha krytycznego. Koordynator ds. projektów w firmie WIELTON SA. Swą karierę zawodową zaczynał jako konstruktor. Wiedziony nieustającą chęcią optymalizacji otaczającej go rzeczywistości, zainicjował przemiany, które w...

dr Marzena Mazur

Wykładowca w zakresie komunikacji i pracy zespołowej. Coach, mentor, doradca biznesowy i dziennikarz radiowy. Zajmuje się psychologią społeczną i psychologią biznesu. Specjalizuje się w marketingu narracyjnym (personal branding) i rozwoju zawodowym wyższej kadry menedżerskiej. Jest...

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

ul. Fabryczna 29-31
bud. A, p.101
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00-16:00
  • so: 09:00-14:00
Aby wyświetlić mapę wymagana jest obsługa JavaScript przez przeglądarkę.