Opis kierunku

Według badania „Projekty na czas” aż 80% projektów w Polsce się nie udaje:

 • nie dotrzymują terminów,
 • przekraczają budżet,
 • brakuje rzetelnej informacji o zaawansowaniu prac,
 • ludzie są przemęczeni.

Podczas studiów nauczyć się jak usuwać te problemy stosując metodę łańcucha krytycznego Goldratta, teorię ograniczeń, kanban i metody agile.

Celem studiów jest praktyczne wykształcenie na najwyższym światowym poziomie liderów zmian w swoich organizacjach, w rolach kierowników projektów, szefów biur zarządzania projektami, dyrektorów i członków zarządu. Jako absolwent dołączysz do elitarnej sieci doświadczonych profesjonalistów dysponujących potężną wiedzą w zakresie poprawy wyników biznesowych swoich firm.

Co zyskujesz?

 • Będziesz potrafił zastosować narzędzia myślowe teorii ograniczeń Goldratta do usuwania kluczowych problemów biznesowych organizacji.
 • Zdefiniujesz projekty, które w krótkim czasie przyniosą istotne korzyści finansowe i przygotujesz się do zarządzania ich realizacją.
 • Poznasz metodę wernisażową, łańcuch krytyczny i kanban, aby uniknąć przekroczeń czasu i budżetu, uszczuplenia obiecanego zakresu czy też wyczerpania ludzi.
 • Nauczysz się kierować zespołem projektowym.
 • Zajęcia dostarczą Ci konkretnych narzędzi. Na czas studiów otrzymasz software do zarządzania projektami metodą łańcucha krytycznego, zostaniesz wyposażony w bogaty zestaw narzędzi myślowych do radzenia sobie z problemami dnia codziennego.
 • Przez 100 dni będziesz  realizował własny projekt pod opieką konsultantów MANDARINE Project Partners.
 • Zajęcia mają charakter sekwencyjny i są skoordynowane: każdy kolejny temat logicznie wynika z poprzednich, a wszyscy prowadzący są z MANDARINE Project Partners .
   

Certyfikaty

 • Otrzymasz nieodpłatnie certyfikat wydawany przez MANDARINE Project Partners - wzór
 • Będziesz przygotowany do międzynarodowego certyfikatu Theory of Constraints International Certification Organization (poświadczającego uzyskanie kwalifikacji z zakresu teorii ograniczeń i zarządzania projektami). 

Dla kogo?

Studia kierowane są do osób, które chcą być liderami zmian w swoich organizacjach, niezależnie od aktualnie zajmowanego stanowiska. 

Lista lektur

Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających, które powinieneś poznać, studiując zarządzanie projektami.

Studia niestacjonarne (tradycyjne)

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

W zarządzaniu firmą i współpracy z klientami potrzebujemy usystematyzowanej wiedzy i umiejętności na temat zarządzania projektami. Kierunek zarządzanie projektem wybrałem z dwóch powodów. Pierwszy z nich to wiedza, że owo zarządzanie projektami, to metodologia oparta o teorię ograniczeń. Drugi powód to sylwetka prowadzącego, Pana Marka Kowalczyka, którego znałem z konferencji i nagrań w Internecie. Jestem co prawda dopiero w połowie semestru, lecz już z całą pewnością mogę stwierdzić, iż wybór był bardzo udany. Wiedza i sposób przekazywania wiedzy bardzo mi odpowiada. Jest to uzupełnione praktycznymi ćwiczeniami i poparte realnymi przykładami z życia biznesu. Cieszę się, że mogę brać udział w tak szczególnym cyklu szkoleń, jakim są te studia podyplomowe. A na sam koniec dodam, że niezwykłą wartość wnoszą ludzie jacy studiują wraz ze mną. Mnóstwo pozytywnych i bardzo wartościowych osób. Gorąco polecam! 

Tomasz Utkowski

Absolwent kierunku zarządzanie projektem

Studia na kierunku zarządzanie projektami pozwoliły mi lepiej organizować własną pracę oraz znacznie poprawiły jakość komunikacji. Ogromną zaletą studiów w WSB były świetnie zorganizowane zajęcia prowadzone przez specjalistów, którzy poza teorią posiadają ogromne doświadczenie w branży. A co najważniejsze, są w stanie zainteresować każdego, prowadząc zajęcia w sposób ciekawy, dynamiczny, oparty na realnych przykładach. Jestem bardzo zadowolona z wyboru studiów, polecam WSB i zarządzanie projektem.

Katarzyna Rudowicz

Absolwentka kierunku zarządzanie projektem

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 sierpnia
czesne już od
445 zł
415 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 sierpnia, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej!
Twoja zniżka wyniesie 900 zł:

 • 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie projektem w WSB we Wrocławiu (XIX edycja).

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 144
Liczba zjazdów: 9
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Szymon Włochowicz
Tomasz Drozdel
dr Marzena Mazur
Marek Kowalczyk

Wykładowca w zakresie teorii ograniczeń i zaawansowanych zagadnień zarządzania projektami. Wraz z zespołem MANDARINE Project Partners pomógł zrealizować w terminie największy w Europie projekt IPO — wejście na GPW Polskiej Grupy Energetycznej SA. W warty 2 mld USD projekt...

Szymon Włochowicz

Wykładowca w zakresie zarządzania ryzykiem i zwinnych metod zarządzania. Praktyk zarządzania projektami i portfelem projektów. Menedżer w firmie tworzącej systemy informatyczne dla biznesu, odpowiedzialny za rozwiązania mobilne. Stworzył i prowadził Project Management Office w...

Tomasz Drozdel

Wykładowca w zakresie narzędzi myślowych i metody łańcucha krytycznego. Koordynator ds. projektów w firmie WIELTON SA. Swą karierę zawodową zaczynał jako konstruktor. Wiedziony nieustającą chęcią optymalizacji otaczającej go rzeczywistości, zainicjował przemiany, które w...

dr Marzena Mazur

Wykładowca w zakresie komunikacji i pracy zespołowej. Coach, mentor, doradca biznesowy i dziennikarz radiowy. Zajmuje się psychologią społeczną i psychologią biznesu. Specjalizuje się w marketingu narracyjnym (personal branding) i rozwoju zawodowym wyższej kadry menedżerskiej. Jest...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku.

bud. A, p.100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn: 09:00-16:00
 • wt: 08:00-14:00
 • śr: 09:00-16:00
 • cz-pt: 08:00-14:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF