Firma Capgemini zaprasza na cykl wykładów dot. programowania aplikacji webowych w oparciu o popularne na rynku frameworki. Podczas kursu studenci ugruntują wiedzę z zakresu programowania obiektowego, opanują Javę i Springa w stopniu pozwalającym tworzyć backend wydajnych aplikacji webowych oraz nauczą się wykorzystywać Angulara do tworzenia nowoczesnych interfejsów użytkownika. Dodatkowo nauczą się integrować aplikacje z relacyjnymi bazami danych.

 

Kiedy i gdzie? Wykład inauguracyjny już 20.10.2021 (środa), godz. 18.00 | WSB we Wrocławiu, budynek G, sala 302.

Dla kogo? Dla studentów 2 i 3 roku studiów inżynierskich i licencjackich wszystkich specjalności kierunku informatyka.
 
Wrocławskie Capgemini Software Solutions Center zajmuje się projektowaniem rozwiązań szytych na miarę dla znanych na całym świecie firm. Eksperci projektują, tworzą, testują oraz wdrażają indywidualne rozwiązania IT w oparciu o uznane technologie i frameworki m.in. takie jak:  JAVA, JavaScript, Spring, C/C++, Hibernate, .NET, platformy bazodanowe (m. in.Oracle), PHP, Guidewire, Business Intelligence (m. in. IBM Cognos, SAP Business Objects, Informatica, QlikView, Microsoft BI) oraz technologie mobilne (m.in. Android, iOS). Capgemini ceni specjalistów, dla których ważny jest zarówno rozwój, jak i atmosfera, która w tej firmie doczekała się już określenia „legendarna”. W codziennej pracy wykorzystujemy język angielski lub niemiecki.


WYKŁADOWCY


Maciej Lipski
Pracuje w Capgemini od 2017, jednak jego doświadczenie zawodowe jest dużo większe - oprócz wytwarzania oprogramowania, zajmował się też między innymi zarządzaniem projektami. Aktualnie pracuje z Javą na stanowisku Senior Delivery Architecta i pomaga potentatom rynku finansowego tworzyć rozwiązania oparte o nowe technologie. Dał się poznać jako specjalista Javy, Springa oraz metodyk zwinnych.

 
Robert Malinkiewicz
Z Capgemini związany jest od 2011 roku, gdzie przeszedł drogę od Junior Java Developera po Senior Delivery Architecta. Zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania dla sektora finansowego. W swojej karierze miał okazję pracować nad aplikacjami desktopowymi i webowymi, zrealizowanymi w różnych architekturach (monolitycznej, warstwowej, MVC, mikroserwisy) opartymi o Javę i związane z nią technologie w projektach ubezpieczeniowych, bankowych i związanych z kartami kredytowymi.
 
Tomasz Wawrzyniak
Przygodę w Capgemini rozpoczął już w 2014 roku. Od tego czasu kariera w tej firmie rozwinęła się od praktykanta przez stażystę, programistę aż do stanowiska Senior Delivery Architecta. W Capgemini zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania dla sektora publicznego. Głównym punktem jego zainteresowań są technologie frontendowe oparte o frameworku Angular.

 

Zapraszamy, wstęp wolny!

Czytaj więcej