Łukasz Szurnicki

Ekonomista z wykształcenia i pasji, zwolennik evidence based management, entuzjasta filozofii Lean
Enterprise i pętli PDCA. Wieloletni menedżer w firmach z  sektora MŚP oraz w międzynarodowych 
korporacjach,  z dużym doświadczeniem budowy organizacji od podstaw. 
Od kilku lat związany z optymalizacją transakcyjnych procesów biznesowych (zwłaszcza sprzedaż i HR). Posiada dużą znajomość funkcjonowania działów wspierających w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Ostatnio prowadzone projekty wiązały się z transformacją działu personalnego na model oparty na biznes partnerach w fabryce międzynarodowego koncernu oraz na wprowadzaniu podstaw Lean Management w dziale HR.

Dr Ewa Podlewska

Wykładowca, trener, menadżer. Z wykształcenia ekonomistka, ukończyła studia podyplomowe Trenera Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej, a tytuł doktora w dyscyplinie nauk o zarządzaniu uzyskała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku, trener kadry menadżerskiej, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu i Bydgoszczy, współpracownik firmy FlexHR.


Przez kilkanaście lat zajmowała stanowiska menedżerskie, doskonaląc zarządzanie zarówno pod względem merytorycznym, jak i w obszarze budowania współpracy z kadrą pracowniczą. Jest autorką wielu publikacji, artykułów oraz materiałów i ćwiczeń szkoleniowych. Zdobyte doświadczenie w pracy zawodowej i bezustanna praktyka pozwalają jej efektywnie wykorzystywać poznane aspekty w realizowanych warsztatach szkoleniowych. Specjalizuje się w obszarze umiejętności interpersonalnych, negocjacji, komunikacji zespołowej oraz zarządzania i motywacji. Jej atutami są dynamiczna osobowość, komunikatywność i ekspresja w działaniu.

Ewa Korecka

Menadżer operacyjny z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu zespołów oraz zarządzaniu ludźmi, od 17 lat związana z rynkiem pracy.  Dzis pełni funkcję prezes Zarządu FlexHR - spółki specjalizującej się w doradztwie HR, zarządzaniu talentami (rozwój i ocena pracowników, candidate experience), szkoleniach oraz w elastycznych formach zatrudnienia. Wiceprezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu, członek Powiatowej Rady Rynku Pracy powołanej przez Prezydenta Miasta Torunia, Partner Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Asesor projektów Assessment/Development Centre, Wykładowca i opiekun kierunków w Wyższej Szkole Bankowej. 
Pomysłodawca i współtwórca HR CAFE, cyklicznych spotkań dedykowanych praktykom HR i biznesu. Współorganizatorka corocznych Konferencji HR W BIZNESIE. 
Posiada doświadczenie w budowie HR w firmach typu greenfield oraz MŚP.  Cechuje ją zorientowanie na cele i nastawienie na rezultat. Jest entuzjastką biznesowego podejścia w HR, mecenasem zmian z funkcji menadżera ZZL na partnera strategicznego oraz eksperta biznesowego z zachowaniem „ludzkiego” wymiaru HR.

Karol Sienkiewicz

Radca prawny od 2002 r., członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu, partner w toruńskiej
Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch, ekspert w zakresie prawa pracy, członek Polskiego Stowarzyszenia
Zarządzania Kadrami. Doradza przedsiębiorcom w zakresie prawa pracy, w tym w sprawach relacji ze związkami zawodowymi m.in. w sporach zbiorowych; zaangażowany w rokowania układów zbiorowych pracy i programów
dobrowolnych odejść. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu projektów wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy. Stały współpracownik portalu wyborcza.biz, Dziennika Gazety Prawnej oraz autor artykułów publikowanych przez INFOR. Współautor popularnego bloga prawniczego: http://prawodlapracodawcy.pl/.

Emilia Szypryt

Dyrektor ds. rozwoju w randze Członka Zarządu w firmie FlexHR, trener, licencjonowany coach, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej na kierunkach Doradztwo zawodowe i coaching kariery, HR Business Partner z controllingiem personalnym. 

Ukończyła socjologię oraz controlling personalny na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, studia podyplomowe z psychologii zarządzania, kontroli w administracji publicznej oraz doradztwa zawodowego. Warsztat trenerski zdobyła na studiach prowadzonych przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej
w Warszawie, a na koncie ma tysiące przepracowanych godzin szkoleniowych. Jako coach z certyfikacją ICC zajmuje się głównie coachingiem kariery i coachingiem biznesowym. Posiada doświadczenie w procesach HR w organizacji. Na co dzień najczęściej pracuje z menadżerami, prowadząc implementację rozwiązań HR w firmach z sektora SMB. Autorka wielu wdrożeń i programów szkoleniowych (m.in. Akademia Menedżera). Asesor projektów
Assessment/Development Centre. Szefowa projektu pierwszego badania wynagrodzeń w województwie kujawsko-pomorskim – Flexalary 2019.

Joanna Bogdan

Rekruter, certyfikowany asesor AC/DC, doradca zawodowy, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej, trener. Od niemal 10 lat zajmuje się rekrutacją pracowników średniego i wyższego szczebla w Polsce i za granicą. Dziś – oprócz rekrutacji i headhuntingu projektuje oraz prowadzi Assessment i Development Centre z wykorzystaniem narzędzi psychometrycznych (miedzy innymi DIPO). Członek projektu Flexpert (coaching kariery). Pracę rekrutera łączy z pracą operacyjną konsultanta odpowiedzialnego za rozwój organizacji i politykę szkoleniową, oraz opieką nad RODO jako Inspektor Danych Osobowych w firmie FlexHR . 

Jest także odpowiedzialna za projekty stażowe oraz onboarding nowych pracowników w firmie.

Małgorzata Kirszenstein

Magister Zarządzania Zasobami Ludzkimi, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu coachingu oraz Akademii Professional Coaching. Od 12 lat związana z obszarem zarządzania zasobami ludzkimi. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywała w branży FMCG. Obecnie HR Business Partner w firmie General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. Wspiera menedżerów we wszystkich sprawach personalnych i jest odpowiedzialna za kształtowanie polityki personalnej. Odpowiada m.in. za procesy rekrutacji, zatrudnienia i adaptacji  pracowników, ocen pracowniczych, badania satysfakcji z pracy, wspiera rozwój pracowników, prowadzi szkolenia, monitoruje KPI oraz dba o przestrzeganie przepisów prawa pracy. Projektuje i wdraża projekty HR zapewniające ciągłą optymalizację wsparcia biznesu. Pełniła funkcję lidera w długoterminowych projektach strategicznych: „Komunikacja wewnętrzna” oraz „Job shadowing”. Wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Prywatnie mama dwójki dzieci i żona równie HR-owego męża.

Monika Ćwikła

Absolwentka filozofii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), psychologii w zarządzaniu (Wyższa Szkoła Bankowa
w Toruniu) oraz kierunku menedżer sprzedaży i marketingu (Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu). Certyfikowany asesor projektów Assessment/Development Centre. Certyfikowany rekruter i headhunter doświadczony w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne, inżynierskie, średniego i wyższego szczebla dla klientów z różnych branż (m.in.: papierniczej, kolejowej, chemicznej, elektrycznej, ochrony środowiska, FMCG, automotive). Doświadczenie zdobywała zarówno w dziale personalnym w dużym zakładzie produkcyjnym o charakterze korporacyjnym jak i w międzynarodowej  firmie rekrutacyjnej. Dzis – rekruter, headhunter, konsultant w projektach Wsparcia HR, asesor Assessment/Development Centre, opiekun projektu Flexpert (coaching kariery) oraz konsultant narzędzia psychometrycznego DIPO we FlexHR.