Sowa Klejna
Dominika Sowa-Klejna

Opiekun merytoryczny studiów, psycholog, psychotraumatolog certyfikowany przez CIP w Monachium

Absolwentka studiów podyplomowych „Seksuologia kliniczna” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu, trener „Szkoły dla Rodziców”, członek zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy domowej; aktualnie pracuje jako kierownik Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej w PCPR w Kartuzach, prowadzi indywidualne konsultacje psychologiczne dla klientów ośrodków pomocy społecznej; prowadzi szkolenia i superwizje dla pracowników socjalnych, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej oraz szkolenia dla rodzin zastępczych; współorganizuje konferencje międzynarodowe oraz szkolenia dla przedstawicieli służb społecznych; bierze udział w opracowywaniu dokumentów strategicznych takich jak program rozwoju pieczy zastępczej w powiecie czy program przeciwdziałania przemocy; współautorka programu do szkolenia kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej pt. „Nasze dzieci” akredytowanego przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Prowadzi terapię psychologiczną indywidualną i par oraz terapię traumy w ramach praktyki prywatnej.

Ela Briz

psycholog, psychoterapeuta, dyplomowany psychotraumatolog

Prowadzi praktykę prywatną w Heidenheim w Niemczech, pracuje również w Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Monachium. Psychoterapię indywidulną prowadzi w pięciu językach. W ramach praktyki prywatnej prowadzi psychologiczne dyżury interwencyjne, pracuje interwencyjnie z poszkodowanymi na miejscu zdarzenia. Szkoli psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych w zakresie pracy z traumą. Prowadzi szkolenia Specjalistyczne z wychowawcami z domów dziecka i pedagogami w Luksemburgu. Biegły sądowy.

Karolina Gełdon
Karolina Gełdon

fizjoterapeutka oraz absolwentka studiów podyplomowych z seksuologii.

Trenuje i naucza od ponad 15 lat. Jest licencjonowanym instruktorem fitness i rekreacji ruchowej oraz instruktorem Pilates. Od 2007 roku prezes Stowarzyszenia Taneczno-Sportowego V DANCE  ACADEMY. Jako metodyk nauczała przyszłych instruktorów tańca oraz fitness i rekreacji ruchowej, nauczycieli przedszkolnych i szkół. Jako fizjoterapeutka od 5 lat prowadzi prywatną praktykę, w której głównym elementem  terapii obok rehabilitacji oraz poprawy wyników sportowych i odnowy biologicznej podopiecznych, zajmuje się psychosomatyką. Techniki manualne szkoliła podczas licznych praktyk fizjoterapeutycznych w kraju i za granicą. Stypendystka programu ERASMUS Plus (w ramach programu odbyła praktyki zawodowe w Hiszpanii). W chwili obecnej działa w ramach autorskiego projektu Holistic Flow - rehabilitacja i trening zdrowotny, gdzie w pracy z pacjentem łączy działania profilaktyczne z odnową biologiczną i fizjoterapią. Najbliższa jej jest terapia w nurcie holistycznym, zakładającym spójne oddziaływanie wielu dziedzin. Oprócz terapii bardzo istotna jest dla niej edukacja pacjenta w kierunku profilaktyki oraz metod pozwalających podtrzymać efekty.

Justyna Herman-Gregorek

psychoterapeuta, certyfikowany psychotraumatolog  w zakresie prowadzenia terapii i szkoleń, mgr filozofii. Prowadzi pomoc psychoterapeutyczną w gabinecie prywatnym na terenie Gdyni dla dorosłych, młodzieży i dzieci, pracuje również w MOPS w Gdyni jako asystent rodziny . Szkoli się i pracuje w nurcie psychoterapii psychoanalitycznej. Superwizuje pracowników socjalnych, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej oraz wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Marzena Kozłowska

pedagog, nauczyciel dyplomowany z 19 - letnim stażem pracy na różnych etapach edukacyjnych oraz w kilku rodzajach szkół i placówek oświatowych a także socjalnych. Psychotraumatolog, wieloletni propagator idei psychotraumatologii w obszarze edukacji, stale rozwijający swoje umiejętności zawodowe poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Studium Psychologii i Socjologii, Akademii Medycznej, Politechniki Gdańskiej a także Psychotraumatologii Ogólnej i Specjalistycznej oraz Szkoły Animatorów Profilaktyki. Wykładowca akademicki na kierunku Pedagogika. Koordynator pieczy zastępczej. Trener umiejętności interpersonalnych oraz specjalista w zakresie pracy z grupą i  pracy z dziećmi i trudną, zaburzona, spragmatyzowaną młodzieżą. Posiada doświadczenie w organizacji i prowadzeniu szkoleń i konferencji dla dyrektorów, pedagogów,  nauczycieli i wychowawców a także w pracy psychotraumatologiczne na Specjalistycznym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku.

Tomasz Kwiatkowski

psycholog, psychoterapeuta, członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje w gabinecie prywatnym z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi - nurt psychoanalityczny oraz jako psycholog w Gdańskich Domach dla Dzieci. Od wielu lat rozwija się w prowadzeniu psychoterapii grupowej i indywidualnej w placówkach służby zdrowia min. w zakresie  psychoz oraz pomocy osobom uzależnionym od środków zmieniających świadomość i ich rodzinom. Superwizuje i szkoli opiekunów zastępczych, wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Anna Piaskowska

psycholog kliniczny. Specjalizuje się w zakresie wspomagania rozwoju dzieci wolniej rozwijających się, z dysharmoniami rozwoju psychomotorycznego. W swojej pracy zawodowej oprócz diagnozy i terapii indywidualnej dzieci, koncentruje się także na wspieraniu rodziców w wychowaniu oraz w sytuacjach kryzysów rodzinnych. Szczególnym obszarem zainteresowań jest udzielanie pomocy rodzicom zastępczym oraz rodzinom adopcyjnym. Współtworzyła pierwszy i jedyny w województwie pomorskim Punkt Diagnostyczno – Konsultacyjny dla Dzieci z FAS i Ich Rodziców w Gdyni (obecnie Centrum Diagnozy i Terapii FASD w Gdyni). W pracy diagnostycznej i terapeutycznej łączy wiedzę neuropsychologiczną dotyczącą funkcjonowania człowieka z założeniami teorii przywiązania i zaburzeń więzi oraz psychotraumatologii. Doświadczenie zdobywa w ramach pracy w poradni psychologiczno – pedagogicznej oraz w ramach gabinetu prywatnego. Swoją pracę, zarówno w zakresie diagnozy jak i terapii poddaje stałej superwizji indywidualnej i grupowej.

dr Anita Sumiła

psychiatra dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychotraumatolog. 

Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży oraz ich rodzin od ponad dziesięciu lat (wykorzystując MBT-F). Prowadzi Poradnię Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Gdańsku, Sopocie i Kościerzynie. Kieruje Fundacją Wspierania Dzieci i Rodzin. Prowadzi szkolenia i badania z zakresu psychopatologii dzieci i adolescentów. W praktyce klinicznej zajmuje się głównie diagnozą objawów psychopatologicznych, psychoterapią rodzin. Autorka licznych publikacji z zakresu psychopatologii rozwojowej, prowadzi szkolenia i wykłady z zaburzeń psychicznych u dzieci i adolescentów. Aktualnie prowadzi badania dynamiki systemu rodzinnego pacjentów z chorobami rozrostowymi układu krwiotwórczego. Członek Interdyscyplinarnego Zespołu Ekspertów działającego przy Gdańskim Ośrodku Psychoterapii dla Dzieci i Młodzieży – zajmuje się diagnozowaniem dzieci wykorzystanych seksualnie. 

Agnieszka Szczygieł  

psycholog-seksuolog, psychoterapeutka. Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Uczestniczka 4,5 letniego podyplomowego kursu psychoterapii atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyła szkolenie z zakresu Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych prowadzone przez superwizorów PTS. Absolwentka cyklu kursów podyplomowych z dziedziny seksuologii klinicznej w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, prowadzonych pod kierownictwem prof. Lew-Starowicza.  Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. jako seksuolog w Poradni Rodzinnej gdańskiego Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie współtworzyła Poradnię Zdrowia Psychoseksualnego Post Scriptum. Współpracuje z licznymi instytucjami pomocowymi, placówkami oświatowymi i stowarzyszeniami w zakresie pomocy psychologiczno-seksuologicznej i działalności szkoleniowej. Od kilku lat związana z Zespołem Placówek Specjalistycznych w Gdyni, gdzie obecnie pełni funkcję kierownika Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Stale doskonali swoje umiejętności zawodowe, swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Daniel Mróz

pedagog, terapeuta, trener szkoleń psychosposłecznych

Absolwent studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej. Zaangażowany w działania na rzecz przeciwdziałania patologii społecznych w ramach organizacji pozarządowych. Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Psychologów PROGRES, członek założyciel ogólnopolskiego ruchu społecznego i Stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy, Prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy FENIKS – Członek Polskiego Stowarzyszenia Superwizji Pracy Socjalnej, członek Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie obecnej kadencji przy Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej (współautor przepisów prawnych w ramach ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie). Propagator i facylitator polskiego modelu programu dla sprawców przemocy w rodzinie wg modelu z Duluth. Przez 7 lat członek Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w latach 2011-2017 kierownik Ośrodka  Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej. Członek Wojewódzkiego Zespołu Roboczego ds. opracowania wzorów dokumentacji Zespołów Interdyscyplinarnych i Grup Roboczych, trener i edukator certyfikowany specjalista w zakresie  przeciwdziałania przemocy w rodzinie, członek Sieci „Chronimy Dzieci” autor publikacji na temat realizacji procedury Niebieskie Karty.

Norbert Möller

pedagog socjalny

Pracował w poradni dla osób bezdomnych oraz schronisku, gdzie w przez 2 lata zajmował stanowisko kierownicze; od 1996 roku związany z organizacją G-recht (aktualnie przewodniczący), gdzie zajmuje się przeprowadzaniem postępowań pojednawczych pomiędzy ofiarami i sprawcami dla prokuratury. Opracował ofertę pomocową dla młodzieży objętej postępowaniem karnym (kursy treningu umiejętności społecznych, treningi antyprzemocowe), zajęcia prowadzone są również w areszcie śledczym; brał udział w opracowaniu miejskiego projektu przeciwdziałania przemocy w szkole pt. „Profilaktyka i wdrażanie umiejętności społecznych” w okręgu Heidenheim oraz programu socjopedagogicznego dla fanów piłki nożnej, w szczególności tzw. chuliganów. Dodatkowo pełni funkcję mediatora w postępowaniach karnych.

Dr Maciej Dębski

Założyciel i prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli.