Zostań słuchaczem studiów podyplomowych w WSB!

Studia podyplomowe możesz podjąć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia zaczynasz studia podyplomowe.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Zapisz się na studia podyplomowe w 4 prostych krokach:

KROK 1.

Wybierz studia

 • Spośród kierunków studiów podyplomowych wybierz jeden dla siebie.
 • Wypełnij formularz na stronie www. Po zakończeniu rejestracji wyślemy na Twój adres e-mail automatycznie wygenerowane i wypełnione dokumenty. Bądź spokojny, nasz system poprowadzi Cię przez proces zapisu oraz przypomni o dodatkowych, wymaganych dokumentach, które powinieneś jeszcze zgromadzić.
 • Przy przyjmowaniu na studia decyduje też kolejność zgłoszeń.
 • Przy przyjmowaniu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie w Biurze Rekrutacji kompletu oryginalnych i podpisanych dokumentów.

Od momentu zapisu przez formularz rejestracyjny na studia masz na to 7 dni kalendarzowych, dzięki temu korzystasz z obowiązującej promocji. Dokumenty możesz nam dostarczyć:

 • przychodząc osobiście do Biura Rekrutacji
 • wysyłając je do nas pocztą tradycyjną
 • korzystając z InPost (darmowa wysyłka).

Jeśli nie chcesz lub nie możesz wyjść z domu z uwagi na sytuację epidemiczną, dokumenty możesz przesłać nam najpierw w formie podpisanych skanów. To kiedy i w jakiej formie przekażesz nam oryginalne dokumenty, ustalimy indywidualnie (więcej o tym przeczytasz w “Kroku 3” oraz w korespondencji mailowej, jaką otrzymasz po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego).
 

KROK 2.

Aby zostać słuchaczem studiów podyplomowych w WSB powinieneś skompletować i dostarczyć nam w ciągu 7 dni kalendarzowych poniżej wymienione dokumenty. 

 • podanie i kwestionariusz (oba uzupełnione dokumenty generuje system zapisów online, dostaniesz je wypełnione na swój adres e-mail)
 • umowa edukacyjna - prześlemy ją na Twoją skrzynkę mailową, po tym jak zapiszesz się online. Pamiętaj, by oryginalną, wydrukowaną umowę dostarczyć nam później w 2 egzemplarzach, parafowaną na każdej stronie.
 • dyplom ukończenia studiów wyższych (podpisany  w miejscu "podpis posiadacza dyplomu") - jeśli jesteś przed obroną i nie masz jeszcze dyplomu, dostarczysz go w późniejszym terminie, teraz przekaż nam pozostałe dokumenty
 • potwierdzenie wpłaty wpisowego (400 zł) na numer konta 96 1750 1152 0000 0000 0169 4065 ( w tytule wpisz imię, nazwisko i nazwę kierunku) UWAGA, sprawdź czy nie ma promocji.

 

W przypadku wymienionych poniżej kierunków ustala się dodatkowe kryteria kwalifikacyjne niezbędne do podjęcia studiów podyplomowych.

 • Informatyka Śledcza - konieczne jest złożenie zaświadczenia o niekaralności.
 • Język angielski w biznesie – wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B1. Kandydat, który nie udokumentuje swoich kwalifikacji językowych dyplomem lub certyfikatem, jest zobowiązany poddać się testowi sprawdzającemu. Na podstawie wyniku osiągniętego przez kandydata podjęta zostanie decyzja o zakwalifikowaniu się na wyżej wymienione studia podyplomowe.
 • Język niemiecki w biznesie - wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie min. A2. Kandydat, który nie udokumentuje swoich kwalifikacji językowych dyplomem lub certyfikatem, jest zobowiązany poddać się testowi sprawdzającemu. Na podstawie wyniku osiągniętego przez kandydata podjęta zostanie decyzja o zakwalifikowaniu się na wyżej wymienione studia podyplomowe.
 • Kosmetologia – konieczne jest dostarczenie zaświadczenia lekarskiego wystawionego przez lekarza medycyny pracy lub lekarza uprawnionego do wykonywania badań profilaktycznych, o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na studia.
 • Kosmetologia lecznicza - wymagane jest posiadanie wykształcenia wyższego kierunków kosmetycznych, medycznych czy paramedycznych czyli fizjoterapii,pielęgniarstwa, wychowania fizycznego. Konieczne jest dostarczenie zaświadczenia lekarskiego wystawionego przez lekarza medycyny pracy lub lekarza uprawnionego do wykonywania badań profilaktycznych, o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na studia.
 • Pełnomocnik ds. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni - konieczne jest złożenie zaświadczenia o niekaralności.
 • Programista Java Developer - wymagane jest ukończenie studiów programistycznych lub innych z obszaru IT. konieczne jest dostarczenie CV i projektów w github.
 • Przygotowanie pedagogiczne - dla nauczycieli przedmiotów lub zajęć prowadzonych w szkole podstawowej i ponadpodstawowej oraz teoretycznych przedmiotów zawodowych - wymagane jest ukończenie studiów, które zapewniają merytoryczne przygotowanie do nauczanie danego przedmiotu (rodzaju zajęć) zgodni z rozporządzeniem z dnia 25 lipca 2019 roku w sprawie standardów kształcenia przygotowującego  do wykonania zawody nauczyciel (Dz.U. 2019 poz. 1450).
 • Tłumaczeń Ekonomiczno-Prawnych w Biznesie – Język Angielski - wymagane jest złożenie dyplomu ukończenia studiów filologii angielskiej, nauczycielskich kolegiów języków obcych lub certyfikatu językowego na poziomie C2. Kandydat, który nie udokumentuje swoich kwalifikacji językowych dyplomem lub certyfikatem, jest zobowiązany poddać się testowi sprawdzającemu. Na podstawie wyniku osiągniętego przez kandydata podjęta zostanie decyzja o zakwalifikowaniu się na wyżej wymienione studia podyplomowe.
 • Zarządzanie w oświacie - wymagane jest złożenie dyplomu ukończenia studiów wyższych, zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 11 sierpnia 2017r w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek.
Zamówienie na fakturę - dla studenta [ zamówienie można przesłać zeskanowane na adres Działu Obsługi Finansowej Studenta dofs@wsb.gda.pl . Faktura zostanie wystawiona dopiero po wpłacie czesnego (możliwe nie szybciej niż w drugiej połowie września), wyłącznie na studenta (nabywca)]
KROK 3.

W ciągu 7 dni od daty zapisu na studia dostarcz do nas komplet dokumentów. Aby proces rekrutacji na studia nie sprawił Ci kłopotu, możesz to zrobić na kilka sposobów: przychodząc osobiście, korzystając z wrzutni na dokumenty, wysyłając je do nas pocztą tradycyjną, korzystając z darmowej usługi InPostu, wysyłając skany dokumentów mailem (pamiętaj, że będzie trzeba później dostarczyć ich oryginały, ale na termin umówimy się już indywidualnie).
Jeśli wybierasz opcję elektronicznego dostarczania dokumentów, masz do dyspozycji dwie możliwości:

 • Wydrukuj i podpisz w wyznaczonych miejscach dokumenty, które dostałeś od nas e-mailem. Przygotuj kopie pozostałych dokumentów, zeskanuj je wszystkie,a następnie wyślij je zwrotnie, odpowiadając na otrzymany e-mail. Jeżeli nie masz w domu skanera, skorzystaj ze swojego telefonu komórkowego. Użyj jednej z darmowych aplikacji, które mogą pełnić jego funkcję. Ich przykładową listę znajdziesz tutaj.
 • Wypełnij edytowalne dokumenty w formacie pdf i podpisz je, korzystając z klawiatury, rysując lub wstawiając obraz odręcznego podpisu. Nie jesteś pewien, jak to zrobić? To łatwe, wejdź na stronę i sprawdź, jak to działa. Wraz z pozostałymi dokumentami prześlij nam je zwrotnie e-mailem.

Na przesłanie dokumentów drogą elektroniczną masz 7 dni od momentu zapisu na studia przez formularz online, termin na doniesienie oryginałów ustalasz z Biurem Rekrutacji indywidualnie.


Jeśli jesteś przed obroną i nie masz jeszcze dyplomu, dostarczysz go w późniejszym terminie - teraz przekaż nam pozostałe dokumenty.

Biuro Rekrutacji, po weryfikacji kompletności wszystkich otrzymanych od Ciebie dokumentów, przekaże Ci podpisaną przez nas umowę oraz informacje na temat dostępu do harmonogramu zjazdów, planu zajęć oraz możliwym odbiorze legitymacji studenckiej. 
 

Bądź spokojny, w razie pytań, pracownicy Biura Rekrutacji pomogą Ci i przekażą wszelkie niezbędne informacje. Cały czas jesteśmy z Tobą w kontakcie telefonicznym i e-mailowym!

KROK 4.

To już! Jesteś studentem WSB!

 

Teraz możesz:

 • zalogować się do Extranetu
 • sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu

Płatności za studia można dokonać tylko na indywidualnie wygenerowane konto studenta, prosimy nie wpłacać czesnego na konto ogólne Uczelni.
 

Zasady płatności
Opłata za naukę składa się z:

 • bezzwrotnej opłaty wpisowej w wysokości 400 zł (Uwaga! sprawdź aktualną promocję)
 • czesnego
 • opłaty administracyjnej końcowej w wysokości 95 zł
Kontakt

Biuro Rekrutacji Studiów II stopnia, Podyplomowych i MBA

Uwaga! W sobotę 16.01 Biuro rekrutacji będzie nieczynne.

Aleja Grunwaldzka 238A - budynek A I piętro pokój 103

Tel.: Studia II stopnia 58/ 522 75 19, Studia podyplomowe 58/ 522 75 13

E-mail: Studia podyplomowe: rekrut-dsp@wsb.gda.pl / Studia II stopnia: rekrut@wsb.gda.pl

Godziny otwarcia


poniedziałek: 09:00-15:00
wtorek: 09:00-15:00
środa: 09:00-15:00
czwartek: 09:00-15:00
piątek: 09:00-15:00
sobota: 09:00-13:00

Pytania dotyczące rekrutacji cudzoziemców: admission@wsb.gda.pl

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.

do 15 lutego
1000 zł
taniej

Zapisując się do 15 lutego, zyskujesz 1000 zł, dzięki:

 • 600 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz więcej - 1200 zł:

 • 800 zł zniżki w czesnym 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.