Alicja Dettlaff
Alicja Dettlaff

Menedżer kierunku zarządzanie

Konsultantka HR, certyfikowana facylitatorka, doradczyni zawodowa, trenerka, rekruterka, ekspertka medialna. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Ekonomii. Jej doświadczenie koncentruje się wokół aspektów rozwoju i zarządzania zasobami ludzkimi – swoją pasję do pracy z ludźmi i dla ludzi realizuje już od czasu studiów, kiedy to inicjowała działania HR na uczelniach w Poznaniu, a także współpracowała z wieloma firmami z branży. Pracując w takich firmach jak IKEA , Adecco, Incredible Innovation współtworzyła korporacyjne zasady zarządzania, a także zdobywała cenną wiedzę w zakresie optymalizacji procesów wewnętrznych HR. Od 15 lat związana z trójmiejskim rynkiem pracy, gdzie swoją praktyczną wiedzę przekazuje jako nauczyciel akademicki oraz partner biznesowy ds. HR dla firm. Prywatnie miłośniczka aktywnych form spędzania wolnego czasu- wyznająca zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch”!

prof. Monika Kreft
prof. nadzw. dr hab. Monika Boguszewicz-Kreft

Jest doświadczonym wykładowcą akademickim. Przez wiele lat pracowała na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie uzyskała stopnień naukowy doktora habilitowanego i zajmowała stanowisko profesora nadzwyczajnego. Na Uniwersytecie WSB Merito pracuje od roku 2011 pełniąc funkcje Pełnomocnika Rektora do sp. Badań naukowych oraz Kierownika Katedry Marketingu. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych. Swoje kompetencje zdobywała w trakcie uczestnictwa w wielu seminariach i warsztatach organizowanych zarówno w ramach przedsięwzięć krajowych, jak i zagranicznych (we współpracy z instytucjami naukowymi z Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii). Jej doświadczenia wzbogaciły również wyjazdy studyjne i dydaktyczne na uczelnie w Dubaju, Grecji i Portugalii. W obszarze jej zainteresowań badawczych leżą: marketing doświadczeń, marketing usług, komunikacja marketingowa i psychologia w marketingu. Przeprowadziła również kilkadziesiąt szkoleń marketingowych dla przedsiębiorstw z różnych branż.

joanna olkowicz
dr Joanna Olkowicz

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Stopień naukowy uzyskała na Uniwersytecie Gdańskim. Adiunkt Uniwersytetu WSB Merito. Autorka publikacji naukowych polskich i zagranicznych w obszarze zarządzania. W sferze zainteresowań leżą zachowania organizacyjne, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz zarządzanie rozwojem pracowników. Promotor i recenzent prac licencjackich i magisterskich. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie. Wypracowana przez lata praktyka biznesowa na stanowiskach menedżerskich w instytucjach finansowych oraz praca naukowa, pozwoliły w pełni opanować wiedzę związaną z naukami o zarządzaniu, ze szczególnym akcentem położonym na zarządzanie kapitałem ludzkim. 

T.Smorgowicz.jpg
Tomasz Smorgowicz

dziennikarz, prezes Fundacji Rozwoju Społecznej Odpowiedzialności HELISA, promotor CSR w Trójmieście, doświadczony ekspert ds. CSR, strategii komunikacyjnych oraz tworzenia idei biznesowych i brandów. Partner oraz CEO w Studio 102 Group, a także Prezes Fundacji Rozwoju Społecznej Odpowiedzialności HELISA. Wykładowca akademicki, szkoleniowiec, doradca zarządów firm oraz auditor raportów pozafinansowych w międzynarodowej jednostce certyfikującej. Doktorant Wydziału Ekonomii i zarządzania w Sannio University, Benevento we Włoszech. W 2015r. nominowany, a 2021 uhonorowany nagrodą “Ludzie, którzy zmieniają biznes” Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Pomysłodawca i organizator trójmiejskiej akcji społecznej pod tytułem Projekt Mistrzowie oraz SPOKO – Społeczny Kosz. Członek rady programowej organizacji zrzeszającej przedsiębiorców -  Pracodawcy Pomorza. Prywatnie tata Igi i Karola, a także zapalony biegacz. W wolnym czasie zagorzały historyk oraz DJ-ej.

Małgorzata Rozkwitalska Zdjęcie
Małgorzata Rozkwitalska

Profesor nauk ekonomicznych i badaczka w obszarze zarządzania międzykulturowego, zachowań organizacyjnych, nauk o organizacji; koordynator uczelniany dyscyplin nauki o zarządzaniu i jakości oraz ekonomia i finanse; wykładowca m.in. Intercultural Management, Introduction to Business Management, Methodology and Research Design; recenzentka i autorka publikacji w międzynarodowych czasopismach m.in. Current Psychology, Journal of Workplace Learning, Baltic Journal of Management, Journal of Organizational Change Management, Journal of International Management, Frontiers in Psychology, Competitiveness Review i innych; autorka i redaktorka książek, m.in. Intercultural Interactions in the Multicultural Workplace, Springer 2017; Uczenie się pracowników a kontekst mono- i wielokulturowy organizacji, PWN 2018; prelegentka na polskich i międzynarodowych konferencjach dla biznesu i sektora edukacyjnego; dawniej instruktor w globalnym projekcie X-culture (Bryan School of Business and Economics University of North Carolina w Greensboro);  

Anna Semmerling
Dr Anna Semmerling

Prodziekan Wydziału Biznesu

Absolwentka kierunków ekonomia oraz finanse i rachunkowość. Uzyskała stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomii i finansów na Uniwersytecie Gdańskim. W pracy zawodowej od lat zajmuje się kondycją finansową przedsiębiorstw, controllingiem na poziomie operacyjnym i zarządzaniem kryzysowym. Współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami z sektora MSP. Naukowo interesuje się finansami samorządowymi.

wykładowca
dr Michał Pronobis

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Dyrektor programu MBA Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. Autor książki "Polska w strefie euro" oraz licznych publikacji z zakresu makroekonomii i polityki pieniężnej. Publicysta, autor kilkudziesięciu artykułów i felietonów w Rzeczpospolitej i Gazecie Bankowej.