Dlaczego WSB

Najczęściej wybierane uczelnie niepubliczne w Polsce

Pierwsza Wyższa Szkoła Bankowa powstała ponad 25 lat temu. Przez ten czas bardzo się zmieniliśmy. Z małej, lokalnej szkoły wyższej staliśmy się najczęściej wybieraną marką uczelni niepublicznych w Polsce.
Do tej pory zaufało nam 400 000 studentów.

 

Uczelnie WSB znajdziesz w 10 miastach w Polsce. Mamy bogatą ofertę kierunków, a studiując u nas, zyskujesz praktyczną wiedzę i dyplom rozpoznawany przez pracodawców.

WSB to nie tylko budynki, to przede wszystkim ludzie!

Mercik Rektor _new

Rzeczywistość i tempo, w jakim zmienia się nasz świat, pokazują, że nauka i samodoskonalenie nie są jakimś etapem życia, który można zamknąć, lecz nieustannym procesem, dzięki któremu zyskujemy zaradność, odwagę do działania i niezależność. Chcemy, aby nasi absolwenci czuli, że poświęcony na studia czas został przez nich dobrze wykorzystany i dał im wiedzę oraz praktyczne umiejętności, pozwalające na realizację planów oraz spełnianie marzeń. Dlatego dbamy nie tylko o jakość kształcenia, ale i o samo doświadczenie studiowania, które podnosi proces nauki na kolejny, wyższy poziom pod względem organizacyjnym, administracyjnym oraz technologicznym, co jest dziś niezmiernie ważne.

prof. dr hab. inż. Jacek Mercik

Rektor WSB we Wrocławiu

Anna Pol opinia

To, co nas wyróżnia to praktyczność kształcenia. Codzienna, ścisła współpraca uczelni ze środowiskiem biznesu pozwoliła na stworzenie metod nauczania opartych na zasadzie kształcenia przez działanie. Dzięki temu nasi studenci zdobywają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do funkcjonowania w środowisku zawodowym. Wiemy,
że tylko kształcąc w taki sposób, możemy pomóc naszym absolwentom w efektywnym wejściu na rynek pracy.

dr Anna Pol

Prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich Wydział Finansów i Zarządzania we Wrocławiu

Miejsce spotkań praktyków

Spotkasz u nas ciekawych i oryginalnych ludzi – biznesmenów i praktyków, którzy na co dzień pracują w firmach. Nasi wykładowcy to ludzie z pasją i z ogromną wiedzą, którym radość sprawia dzielenie się nią ze swoimi studentami.

Czas na studia, czas na pracę, czas na życie

Nasze studia przygotowaliśmy przede wszystkim dla osób łączących naukę i pracę. Dlatego zajęcia masz głównie w soboty i niedziele, średnio w co drugi weekend, jeśli jesteś studentem studiów niestacjonarnych, lub przez 3-4 dni w tygodniu, jeśli studiujesz w trybie stacjonarnym.  Staramy się również, żeby Twój plan miał jak najmniej okienek.

Zdobywaj przydatne umiejętności

To, czego się uczysz, przydaje się w pracy. Ofertę kierunków i specjalności tworzymy na podstawie potrzeb rynku pracy, a programy kształcenia powstają po konsultacjach z ekspertami zatrudnionymi w danej branży. Część zajęć prowadzona jest z wykorzystaniem case studies i ma formę warsztatową – rozwiązujesz w ich trakcie realne problemy występujące w firmach. W ten sposób zdobywasz kwalifikacje, których będą wymagać od Ciebie przyszli pracodawcy.
Posiadamy wielu partnerów biznesowych. Dzięki tej współpracy masz okazję zweryfikować swoją wiedzę w praktyce. Dla naszych partnerów, to z kolei okazja do zdobycia bardzo dobrych pracowników.

Jeśli wybierzesz Wyższą Szkołę Bankową:

WSB Wrocław, grupa osób, profesjonaliści, dyskusja
będzie Ci łatwiej pogodzić studia z pracą dzięki programom dopasowanym do trybu życia osób aktywnych zawodowo
na zajęciach spotkasz uznanych wykładowców akademickich i praktyków biznesu
zdobędziesz aktualną wiedzę, ponieważ nasze programy studiów konsultujemy z przedstawicielami poszczególnych branż, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby pracodawców
będziesz uczył się w dobrze wyposażonych salach i laboratoriach z dostępem do specjalistycznego oprogramowania
dzięki elastycznemu systemowi opłat sam zdecydujesz, kiedy i jak chcesz płacić za studia
będziesz mógł korzystać z Moodle i platformy do nauki języków obcych
możesz liczyć na sympatyczną obsługę, która pomoże Ci sprawnie załatwić wszystkie formalności związane ze studiami
zdobędziesz doświadczenie zawodowe podczas staży, praktyk, dodatkowych szkoleń i warsztatów organizowanych przez uczelniane Biuro Karier