Grzegorz Lewandowski
mgr Grzegorz Lewandowski

Specjalista w zakresie logistyki w produkcji i magazynowaniu, trener biznesu. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobył, pracując na stanowiskach menedżerskich w obszarach produkcji i magazynowania. Od 11 lat prowadzi zajęcia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i w Bydgoszczy na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i studiach podyplomowych. Wykorzystując ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe i znajomość systemów klasy ERP, WMS, CRM od 4 lat jest właścicielem firmy szkoleniowej. Praktyczny zakres posiadanych umiejętności pozwala na bezpośredni kontakt ze studentami i prowadzenie zajęć w oparciu o praktyczne wykorzystanie logistyki w miejscach pracy.

Prof. Dr hab. Mirosław Chaberek

Profesor Mirosław Chaberek pełni funkcję w wielu instytucjach:

  • przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP S.A,
  • Wiceprzewodniczący Rady Techniczno- Ekonomicznej przy Prezesie Urzędu Transportu Kolejowego;
  • Członek Rady do spraw transportu kolejowego przy Prezesie Urzędu transportu Kolejowego;

W przeszłości piastował stanowiska:

  • Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa,
  • Wiceprzewodniczący Rady Naukowej Centrum Naukowo Technicznego Kolejnictwa w Warszawie
  • Członek Sekcji Logistyki Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk,
  • Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Wykładowca na kierunku Logistyka w biznesie jest autorem dziesiątek prac naukowo-badawczych, analiz eksperckich oraz współtwórcą dwóch strategii dla transportu kolejowego. W ramach zainteresowań naukowych wymienia: wsparcie procesów gospodarczych i pozagospodarczych, modelowanie i przeprojektowanie systemów i procesów logistycznych, transport w systemie logistycznym, funkcjonowanie systemów transportowych i logistycznych, procesy restrukturyzacyjne w transporcie, logistyka informacji zarządczej, controllingowe systemy sterowania procesami, rachunkowość́ zarządcza.

Leszek Reszka
Leszek Reszka

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik Katedry Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego. 
Zainteresowania koncentruje na tematyce wsparcia logistycznego organizacji, w szczególności podejmowania decyzji menedżerskich w logistyce, prognozowania oraz optymalizacji oraz dydaktyki logistyki.
Kierownik Studiów podyplomowych Wsparcie logistyczne działalności gospodarczej. Członek Rady Nadzorczej Kolejowych Zakładów Łączności sp. z o.o. Opiekun naukowy Naukowego Koła Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Kierownik Konferencji naukowej Modelowanie procesów i systemów logistycznych oraz studenckiej konferencji Sopockie Warsztaty Logistyczne. Członek Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów. Koordynator Programu TopYoung100 do spraw współpracy z uczelniami. Recenzent Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku egzaminu dyplomowego w zawodzie technik logistyk.
 

Dr Grażyna Chaberek

Doktor Grażyna Chaberek jest wykładowczynią na Uniwersytecie Gdańskim. Pełni Funkcję:

  • Zastępcy Dyrektora Instytutu Geografii UG, ds. rozwoju;
  • Członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Geograficznego
  • Członkini Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego; Akredytowany tutor akademicki;

Wykładowczyni na kierunku Logistyka w ramach zainteresowań naukowych wymienia: ekonomia miast, obsługa logistyczna w systemach miejskich, logistyka ostatniej mili, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne miast.

Dr Agnieszka Szmelter – Jarosz

Doktor Agnieszka Szmelter - Jarosz, jest pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach zainteresowań naukowych wykładowca wymienia: systemy ERP, logistyka zaopatrzenia, logistyka produkcji, statystyka procesów biznesowych, Judoka, Kaizen, Lean Management, Six Sigma, zarzadzanie jakością̨ w produkcji.

Logistyka menedżer
Maciej Rakowski

Menedżer kierunku logistyka na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu,

Dyrektor ds. logistyki, specjalista ds. BHP, wieloletni nauczyciel dyplomowany informatyki, logistyki, kierownik ds. sprzedaży, marketingu i logistyki, informatyk-wdrożeniowiec systemów informatycznych zarządzania w firmach handlowych, wykładowca na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz studiach podyplomowych. Absolwent Informatyki oraz wielu studiów podyplomowych m.in. studiów MBA, Akademia Lean Lidera na Uniwerystecie WSB Merito w Toruniu, studiów z zakresu logistyki w przedsiębiorstwie na Politechnice Warszawskiej. Trener regionalny i lokalny projektu edukacji cyfrowej skierowanego do nauczycieli „Lekcja Enter”. Uczestnik wszystkich obrad Okrągłego stołu edukacyjnego. Ukończył wiele szkoleń i kursów, posiada certyfikaty z Zarządzania Projektami według standardu PMI na poziomie CAPM, Six Sigma Green Belt, MindSonar.
W roku 2018 został wyróżniony przez studentów i otrzymał tytuł najlepszego wykładowcy w województwie kujawsko-pomorskim wśród Uczelni Wyższych.

M Hanuszek
Michał Hanuszek

Ekspert w prowadzeniu negocjacji międzynarodowych i dyplomowany psycholog biznesu ze specjalizacją kultury biznesu chińskiego. Koordynuje rozwój menedżerów i wspiera ich w procesie zmian na rynkach międzynarodowych.

Jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na kierunku Zarządzanie i Marketing w Organizacji Gospodarczej na Uniwersytecie Technologiczno–Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych na wydziale Ekonomii i Zarządzania w Opolu w zakresie: Biznes międzynarodowy Unia Europejska – Chiny. Ukończył studia podyplomowe Akademii Trenera Biznesu na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu.
23 lata temu wspólnie z Przyjacielem zaprojektował i wdrożył na polskim rynku, nową markę „Electra”, w branży energetycznej, która z powodzeniem konkuruje z największymi producentami na świecie.
Na sali szkoleniowej i w pracy indywidualnej ważne dla niego są: tworzenie atmosfery otwartości i zaangażowania, nauka przez zabawę, grywalizacja i doświadczanie, partnerstwo w relacji trener – uczestnik oparte na zaufaniu i empatii, retrospekcja z wieloma perspektywami, praca w oparciu o mocne strony uczestnika i wzmocnienie poczucia wartości, zastosowanie zasady “Tu i Teraz”, cele rozumiane jako wzmocnienie procesów rozwoju, budowaniu synergii współpracy w trakcie warsztatów, ćwiczenia dostosowane do wiedzy i doświadczenia ukierunkowanego na praktyczne rozwiązania. Na sali szkoleniowej jako trener i doradca spędził kilkaset godzin. 

Dariusz Weiland

Wykładowca na kierunku Logistyka w biznesie jest pracownikiem na Uniwersytecie Gdańskim.  W ramach zainteresowań naukowych wymienia: logistyka informacji, handel elektroniczny (e-commerce), platformy sprzedaży e-commerce, modele Multichannel i Omnichannel, procesy logistyczne w e-gospodarce, planowanie logistyczne i budżetowanie, systemy ERP.

Mirosław Meller

Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu, prowadzi własną działalność gospodarczo - doradzczo-finansowa dla banków i przedsiębiorstw.  W ramach zainteresowań naukowych wymienia: projekty inwestycyjne w logistyce, analiza i zarzadzanie ryzykiem kredytowym, ocena projektów inwestycyjnych, teorie rozwoju gospodarczego.

Katarzyna Bartowiak

Wykładowca na kierunku Logistyka w biznesie, prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z prawem. W ramach zainteresowań naukowych wymienia: Podstawy prawa z elementami prawa cywilnego, Podstawy prawa gospodarczego, Transport i spedycja, Prawne aspekty obsługi celnej w przepływie towarów.