Po maturze chcesz zwiedzić świat lub rozpocząć pracę na pełny etat, ale jednocześnie dalej się uczyć? Nie musisz z niczego rezygnować! Studia I stopnia w trybie online są właśnie dla Ciebie! Potrzebujesz jedynie komputera oraz dostępu do internetu, aby studiować w dowolnym miejscu o dowolnej porze dnia lub nocy.

Studia online to jedna ze ścieżek realizowanych w ramach formy niestacjonarnej. Po zakończeniu nauki otrzymujesz więc dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się trybem niestacjonarnym. Wszystkie wykłady dostępne są na internetowej platformie Moodle przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Znajdziesz tam również materiały niezbędne do zajęć i interaktywny podręcznik. Z wykładowcami możesz się skontaktować mailowo lub przyjechać w wyznaczonym dniu na konsultacje na uczelni. 

Nauka na studiach I stopnia online trwa 3 lata, czyli dokładnie tyle samo co na studiach realizowanych w formie stacjonarnej. I tak jak na zwykłych studiach, na koniec semestru musisz zdać egzaminy końcowe, z których otrzymasz ocenę.

Nauka na studiach I stopnia online

Jak wygląda nauka na studiach online?

 1. Po zalogowaniu na platformę internetową Moodle otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów powiązanych z Twoim kierunkiem. Możesz z nich korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
 2. Zajęcia są w formie interaktywnych wykładów z każdego przedmiotu obowiązującego na danym kierunku (zobacz przykładowe wykłady: zapisz się na wersję demo).
 3. W trakcie wykładów, masz do wykonania ćwiczenia, które mają ułatwić zrozumienie i zapamiętanie materiału, przedstawionego przez wykładowcę.
 4. Na koniec wykładu musisz rozwiązać test podsumowujący ile udało Ci się zapamiętać - bez obaw, możesz podejść do niego kilka razy!

5. Niektóre zajęcia wymagają pracy grupowej: przedyskutowania lub przygotowania wspólnego projektu przez studentów z Twojej grupy. Do tego celu zostało przygotowane forum dyskusyjne, za pomocą którego masz kontakt z innymi studentami.

 

6. Do dyspozycji masz również interaktywny podręcznik zawierający materiały z zajęć. Jeśli wygodniej Ci korzystać z papierowej wersji, w każdej chwili możesz go wydrukować. 

 

7. Każdy przedmiot kończy się kolokwium. A na ocenę końcową składa się punktacja z szeregu aktywności wykonywanych w trakcie trwania kursu łącznie z kolokwium. Kolokwia i zaliczenia odbywają się w ciągu jednego, maksymalnie dwóch weekendów zjazdowych.

 

8. Jeśli potrzebujesz skonsultować się z wykładowcą, możesz to zrobić przez forum dyskusyjne, kontakt mailowy lub przyjechać w wyznaczonym terminie na konsultację na uczelni.

 

9. Po zakończeniu studiów otrzymujesz dyplom ukończenia studiów niestacjonarnych.

Studia I stopnia online

Studia w formie niestacjonarnej, ścieżka: online – są to studia realizowane poprzez platformę Moodle. Student otrzymuje dostęp do wszystkich materiałów powiązanych ze swoim kierunkiem i może z nich korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W naszej ofercie na SW są to kierunki:

Dla kogo?

Studia I stopnia online są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają świadectwo dojrzałości, ale nie mają czasu na spędzanie go na uczelni np.:

 • często podróżują prywatnie lub służbowo
 • prowadzą nieregularny tryb życia, wykluczający regularne dojazdy na zajęcia
 • są rodzicami małych dzieci lub wymagających stałej opieki.

Co zyskujesz?

 • realizujesz ten sam program, co na studiach w trybie stacjonarnym,
 • samodzielnie planujesz kiedy i gdzie się uczysz - w zależności od swoich możliwości,
 • studiujesz tam, gdzie Ci wygodnie - podczas wyjazdu służbowego, w domu czy w kawiarni,
 • nie tracisz czasu na dojazdy na uczelnię.

Sprawdź wersję próbną

Jeśli nie jesteś pewien czy studia online są dla Ciebie, wypełnij formularz, a na podany w nim adres e-mail otrzymasz dane do logowania do wersji próbnej zajęć.