Po maturze chcesz zwiedzić świat lub rozpocząć pracę na pełny etat, ale jednocześnie dalej się uczyć? Nie musisz z niczego rezygnować! Studia I stopnia w trybie online są właśnie dla Ciebie! Potrzebujesz jedynie komputera oraz dostępu do internetu, aby studiować w dowolnym miejscu o dowolnej porze dnia lub nocy.

Studia w trybie online to inna forma studiów niestacjonarnych. Po zakończeniu nauki otrzymujesz więc dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się trybem niestacjonarnym. Wszystkie wykłady dostępne są na internetowej platformie Moodle przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Znajdziesz tam również materiały niezbędne do zajęć i interaktywny podręcznik. Z wykładowcami możesz się skontaktować mailowo lub przyjechać w wyznaczonym dniu na konsultacje na uczelni. 

Nauka na studiach I stopnia online trwa 3 lata, czyli dokładnie tyle samo co na studiach realizowanych w formie tradycyjnej. I tak jak na zwykłych studiach, na koniec semestru musisz zdać egzaminy końcowe, z których otrzymasz ocenę.

Nauka na studiach I stopnia online

Jak wygląda nauka na studiach online?

 1. Po zalogowaniu na platformę internetową Moodle otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów powiązanych z Twoim kierunkiem. Możesz z nich korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
 2. Zajęcia są w formie interaktywnych wykładów z każdego przedmiotu obowiązującego na danym kierunku (zobacz przykładowe wykłady: zapisz się na wersję demo).
 3. W trakcie wykładów, dokładnie tak jak na tradycyjnych studiach, masz do wykonania ćwiczenia, które mają ułatwić zrozumienie i zapamiętanie materiału, przedstawionego przez wykładowcę.
 4. Na koniec wykładu musisz rozwiązać test podsumowujący ile udało Ci się zapamiętać - bez obaw, możesz podejść do niego kilka razy!

5. Niektóre zajęcia wymagają pracy grupowej: przedyskutowania lub przygotowania wspólnego projektu przez studentów z Twojej grupy. Do tego celu zostało przygotowane forum dyskusyjne, za pomocą którego masz kontakt z innymi studentami.

 

6. Do dyspozycji masz również interaktywny podręcznik zawierający materiały z zajęć. Jeśli wygodniej Ci korzystać z papierowej wersji, w każdej chwili możesz go wydrukować. 

 

7. Każdy przedmiot kończy się kolokwium. A na ocenę końcową składa się punktacja z szeregu aktywności wykonywanych w trakcie trwania kursu łącznie z kolokwium. Kolokwium i egzamin semestralny odbywają się jednego dnia w siedzibie uczelni.

 

8. Jeśli potrzebujesz skonsultować się z wykładowcą, możesz to zrobić przez forum dyskusyjne, kontakt mailowy lub przyjechać w wyznaczonym terminie na konsultację na uczelni.

 

9. Po zakończeniu studiów otrzymujesz dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się tradycyjnym trybem.

Studia I stopnia online

W trybie online w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie możesz studiować na kierunku:

Dla kogo?

Studia I stopnia online są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają świadectwo dojrzałości, ale nie mają czasu na spędzanie go na uczelni np.:

 • często podróżują prywatnie lub służbowo
 • prowadzą nieregularny tryb życia, wykluczający regularne dojazdy na zajęcia
 • są rodzicami małych dzieci lub wymagających stałej opieki.

Co zyskujesz?

 • realizujesz ten sam program, co na studiach w trybie tradycyjnym
 • samodzielnie planujesz kiedy i gdzie się uczysz - w zależności od swoich możliwości
 • studiujesz tam, gdzie Ci wygodnie - podczas wyjazdu służbowego, w domu czy w kawiarni 
 • nie tracisz czasu na dojazdy na uczelnię.

Sprawdź wersję próbną

Jeśli nie jesteś pewien czy studia online są dla Ciebie, wypełnij formularz, a na podany w nim adres e-mail otrzymasz dane do logowania do wersji próbnej zajęć.