Kilka słów o bibliotece

Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu powstała w 1994 roku i mieści się w nowocześnie zmodernizowanym obiekcie przekształconym z historycznych pruskich koszar.


To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór liczący blisko 55 000 książek, ponad 100 tytułów prenumerowanych czasopism oraz dostęp do wielu baz danych, zawierających m.in. archiwa kilkudziesięciu tysięcy renomowanych czasopism naukowych z całego świata. 


Nasze zbiory nieustannie aktualizujemy, śledzimy najnowsze wydawnictwa, kupujemy ciekawe pozycje i z radością przyjmujemy każdy dar. 
 

W bibliotece stawiamy na nowoczesność - jest ona w pełni skomputeryzowana. Całość zbiorów jest opracowana elektronicznie, a czytelnicy mogą korzystać z bogatych e-zbiorów, w tym z baz abstraktowych, czasopism pełnotekstowych czy zasobów  Biblioteki Cyfrowej.

 

Pracujemy w oparciu o system komputerowy KOHA, który umożliwia czytelnikom:

 • przeglądanie zasobów biblioteki z pełną informacją o przeznaczeniu książki, jej aktualnym położeniu i o dostępności danego egzemplarza
 • rezerwację wypożyczonych egzemplarzy
 • kontrolę własnego konta zamówień, prolongaty i wypożyczeń.               
   

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

 • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów na miejscu – w czytelni.
 • Udostępniamy książki, czasopisma i podręczniki niezbędne do pracy i nauki.
 • Czytelnicy mają możliwość sprawdzania stanu konta bibliotecznego online (w tym, m.in.: historii i daty zamawianych pozycji, rezerwacji, prolongat).
 • Każdy użytkownik może skorzystać z nowoczesnej i wygodnej czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
 • Biblioteka umożliwia studentom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek poprzez system wypożyczania międzybibliotecznego.
   
Książki
55 000

tyle książek gromadzi księgozbiór biblioteki 

Książka
100

drukowanych tytułów specjalistycznych czasopism - polskich i zagranicznych

21

literaturę z tylu dziedzin znajdziesz u nas

Zegar
24

tyle lat istnieje nasza biblioteka

Organizacja
5

osób tworzy zespół pracujący w bibliotece i służy Tobie pomocą

Twórz z nami zbiory biblioteki

Nasza biblioteka realizuje, w miarę możliwości, wszystkie uzasadnione propozycje zakupu książek.


Jeśli uznasz, że warto wzbogacić zasoby o dodatkową pozycję książkową, napisz. Propozycję można umieścić po zalogowaniu się do katalogu bibliotecznego. Z prawej strony widnieje zakładka „Moje propozycje”.

 

Zapraszamy do współtworzenia zbiorów. 

Od 7 do 18 października został uruchomiony dostęp testowy do Platformy Vital Source.

Dostęp do platformy jest możliwy poprzez kliknięcie w link z komputerów znajdujących się na Uczelni.

Vital Source