Organizacje studenckie i koła naukowe

Jako uczelnia staramy się wspierać Wasze pasje i pomagamy Wam się realizować. Zobaczcie jakie koła naukowe, stowarzyszenia i organizacje działają u nas. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Koło naukowe Finansów Publicznych i Podatków TRIBUTUM

 Koło naukowe Finansów Publicznych i Podatków skupia studentów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy o zasadach gospodarowania środkami publicznymi, mechanizmach polityki fiskalnej oraz ogólnego i materialnego prawa podatkowego. Członkowie koła poszerzają swoją wiedzę oraz podnoszą kompetencje poprzez udział, m.in. w konferencjach, warsztatach oraz szkoleniach, a następnie dzielą się pozyskaną wiedzą na spotkaniach Koła, które odbywają się średnio raz w miesiącu.

 

Magazyn Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu ŻEBYŚ WIEDZIAŁ

Żebyś Wiedział …
… wszystko, co dzieje się na Twojej Uczelni!

Magazyn od studentów dla studentów, który znajdziesz nawet w teczce swojego wykładowcy. Każdy numer poświęcony jest najważniejszym wydarzeniom z życia Uczelni i nie tylko. Udział w pracach nad przygotowaniem magazynu to dobra okazja do nauki warsztatu dziennikarskiego.

Uprawiasz sport? Zwiedzasz świat? Podziel się tym z nami – niech Twoja opowieść zostanie zapamiętana!

Studenckie Koło Naukowe SECURITY

Zapraszamy studentów rozpoczynających studia na kierunku Bezpieczeństwo i nie tylko do prac w Studenckim Kole Naukowym "Security". W ramach koła uczestniczymy organizujemy szkolenia strzeleckie, spotkania z osobami pracującymi w różnych formacjach zajmujących się bezpieczeństwem. Członkowie naszego koła uczestniczą w konferencjach naukowych organizowanych na przez uczelnie w Polsce. Prowadzimy badania naukowe pod kierunkiem naszych opiekunów. Ściśle współpracujemy z pozostałymi studenckimi kołami naukowymi.

Studenckie Koło Naukowe STUDENT ON TOUR

Studenckie koło naukowe "Student on Tour" to idealne miejsce dla osób, które lubią podróżnicze wyzwania. To koło stworzone dla ludzi kreatywnych z głową pełną pomysłów. Student on Tour zajmuje się także organizacją konferencji o tematyce turystycznej i bierze w nich aktywny udział, organizuje wykłady i opowiada o swoich przebytych podróżach, a także pisze artykuły, które umieszczane są w gazetce uczelnianej Żebyś Wiedział.

Fotograficzne Koło Naukowe TRYB MANUALNY

Fotograficzne Koło Naukowe Tryb Manualny zrzesza studentów wszystkich kierunków Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Głównym celem działalności Koła jest zapoznanie studentów z podstawową oraz zaawansowaną obsługą aparatu cyfrowego. Koło organizuje warsztaty dla członków, na których wykonujemy zajęcia praktyczne tj. malowanie światłem, portret w świetle zastanym, fotografię studyjną i produktową oraz plenery. Działalność Koła ma przede wszystkim stworzyć przestrzeń dla samodzielnej aktywności badawczo-artystycznej studentów przez połączenie refleksji teoretycznej z działaniami praktycznymi, dla których nie ma miejsca w strukturze zajęć akademickich.

Koło Naukowe MOBILEE

Celem naszego koła naukowego jest pogłębianie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i umiejętności członków z zakresu technologii różnych języków programowania obiektowego. Nasze koło jest otwarte dla wszystkich chętnych chcących dowiedzieć się czegoś o programowaniu, a także dla tych, którzy szukają pomocy związanej z tym tematem.

Koło Naukowe ANIMOTION

Interesujesz się animacją komputerową? Ciekawi Cię jak powstają filmy animowane? Kreatywność to coś czego Ci nie brakuje? Dołącz do nas! Koło naukowe AniMotion pozwoli Ci poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, jeśli jesteś zainteresowany, daj znać.

Prawnicze Koło Studentów SAPERE AUDE

Marzysz o karierze prawniczej? W Prawniczym Kole Studentów Sapere Aude możesz rozwijać swoje zainteresowania i nauczyć się praktycznie wykorzystywać wiedzę zdobytą podczas zajęć. Naszą pasję do nauk prawnych propagujemy organizując konferencje, wykłady otwarte oraz inne wydarzenia o charakterze naukowym. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się, jakie zawody wykonują prawnicy i z czym się muszą zmierzyć, jak funkcjonują kancelarię oraz poznać grono aktywnych studentów - dołącz do nas!

Chór IGNIS CANTORES

Chór Ignis Cantores Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu to nowy zespół na chóralnej mapie Poznania. Tworzą go studenci i absolwenci rozmaitych kierunków z wszystkich poznańskich uczelni. Łączy nas płomień pasji do muzyki! Stwórz z nami muzyczną rodzinę!

ESN WSB Poznań

Cenisz sobie rozwój osobisty i poznawanie ciekawych ludzi- zostań zawodowym przyjacielem! ESN WSB Poznań jest częścią największej organizacji studenckiej w Europie. Nasz cel to wspieranie i promowanie mobilności w ramach międzynarodowych programów wymiany studenckiej.

Logistyczne Koło Naukowe

Do głównych zadań członków koła należy przede wszystkim pogłębianie wiedzy z zakresu logistyki przedsiębiorstw. Członkowie koła uczestniczą w spotkaniach naukowych, szkoleniach, konferencjach, konkursach, nawiązują kontakty i korzystają z doświadczeń praktyki gospodarczej, a także współpracują z innymi kołami naukowymi. Zapraszamy do działania w kole wszystkich studentów kierunku Logistyka na WSB w Poznaniu.

Koło Naukowe MANAGEMENT

Management to koło skupiające studentów WSB w Poznaniu studiujących w języku angielskim. Celem koła jest umożliwienie studentom adaptacji w środowisku akademickim Poznania. Ponadto koło udziela pomocy we wszelkich sprawach dotyczących studenckiego życia. Dodatkowo przybliża polskim studentom kultury krajów, z których pochodzą studenci anglojęzyczni. 

Koło studentów ukraińskich WITH US IN WSB

Koło skupia studentów z Ukrainy studiujących na WSB w Poznaniu.  Zajmuje się organizacją tzw. „Tygodnia integracyjnego”. W trakcie roku akademickiego stara się pomagać rozwiązywać wszelkie problemy dotyczące funkcjonowania studentów na uczelni, a także w Polsce. Koło na bieżąco współpracuje z honorowym konsulatem Ukrainy oraz organizuje kursy języka polskiego. W swoich działaniach stara się integrować społeczność ukraińską.

Psychologiczne Koło Naukowe PSYCHOSFERA

Naszym celem jest poszerzanie wiedzy oraz umiejętności z obszaru psychologii w biznesie. Organizujemy warsztaty, wykłady, a także badania naukowe. Razem z nami odkrywaj tajniki psychologii!

Studenckie Koło Nauk Penalnych „Crimen et Poena”

Studenckie Koło Nauk Penalnych „Crimen et Poena” zrzesza pasjonatów prawa karnego, kryminalistyki, kryminologii, psychologii i medycyny sądowej. Stawiamy na jakość, łącząc teorię z praktyką. Do działań Koła należy m.in.: organizacja spotkań dyskusyjnych, wykładów otwartych oraz wyjazdów studyjnych do miejsc i instytucji ściśle powiązanych z przedmiotem naszych zainteresowań. Organizujemy także spotkania z przedstawicielami prawniczego świata oraz warsztaty z zakresu nauk penalnych, wyróżniające się wysokim walorem edukacyjnym. Podejmujemy również działania w zakresie wolontariatu.

Klub Debat Oksfordzkich

Glany czy szpilki? Czarny czy biały? - dyskutuj razem z nami! Koło naukowe Klub Debat Oksfordzkich to miejsce żywej dyskusji. Skupia ono studentów, którzy interesują się prawem, historią i polityką, a przede wszystkim tych, którzy mają dużo do powiedzenia. Dyskutujemy na tematy związane z wieloma dziedzinami, od abstrakcyjnych, prostych do tych najbardziej skomplikowanych. Zapraszamy do zaangażowania się w działalność koła wszystkich, którzy chcą poznać format Debaty Oksfordzkiej i tworzyć go razem z nami!