dr Leszek Bednarski

Studia magisterskie ukończył w 1990 r. na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Nauk Społecznych we Wrocławiu, następnie w 1993 r. ukończył Studium Podyplomowe z Kryminalistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2001 r. uzyskał stopień doktora na podstawie przedstawionej rozprawy „Dowód z oględzin w przypadkach śmierci gwałtownej”, nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2002 roku adiunkt na Uniwersytecie Opolskim. Zainteresowania naukowe dr Leszka Bednarskiego koncentrują się na badaniach, jakości podejmowanych czynności na miejscach zdarzeń w przypadkach śmierci gwałtownej, a także wykorzystaniem tego materiału przez Prokuratora w postępowaniu przygotowawczym oraz Sądu w wyrokowaniu. Problematyka ta ma istotne znaczenie dla efektywności procesu wykrywczego, w szczególności czasu jego trwania, ponoszonych kosztów finansowych oraz kosztów społecznych (cierpień ludzkich) z powodu nie wykrycia faktycznego sprawcy lub jego uniewinnienia. Uczestniczy w konferencjach naukowych, na których głosi referaty związane z problematyką swoich zainteresowań i badań naukowych. Przez 27 lat byl funkcjonariuszem policji w Brzegu, a służbę zakończył na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu.

mgr Marek Dyjasz

Inspektor policji w stanie spoczynku, służbę zakończył w 2012 r. po 30 latach służby w pionie kryminalnym. W latach 1999-2004 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej Policji a następnie do 2007 r. Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu. W 2010 r. został powołany na stanowisko Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zwalczaniu przestępczości kryminalnej, w tym przeciwko życiu i zdrowiu, przeciwko mieniu oraz przestępczości gospodarczej i korupcyjnej.  

 

W trakcie swojej służby kierował wieloma zespołami operacyjno-śledczymi powołanymi do wykrycia sprawców najpoważniejszych przestępstw, w tym zabójstwa w 2001 r. 4 osób w Filii Kredyt Banku w Warszawie oraz zabójstwa w 1998 r. w Warszawie Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały. 


Swoje doświadczenie wykorzystuje współpracując  z Instytutem Rachunkowości i Podatków oraz ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce w ramach szkoleń dedykowanych audytorom i kontrolerom wewnętrznym  w zakresie nadużyć i oszustw oraz analizy śledczej.  Jest ekspertem Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępczości gospodarczej i korupcyjnej oraz członkiem ACFE Polska.

mgr inż. Marek Kocorek

Młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku. Przez 26 lat pełnił służbę w laboratorium kryminalistycznym. Jako biegły wykonał ponad 2000 opinii kryminalistycznych z zakresu mechanoskopii (ślady narzędzi) i traseologii (ślady obuwia). Brał udział w oględzinach miejsc poważnych zdarzeń, eksperymentach procesowych, sekcjach zwłok, pobieraniach materiału porównawczego do badań, rozprawach sądowych w charakterze biegłego. W latach 2006-2016 Zastępca Naczelnika następnie Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. 

 

Pełnił funkcję kierownika jakości w procesie zdobywania i utrzymania akredytacji Laboratorium wg normy ISO 17025. Członek zespołu Archiwum X (dot. tzw. trudnych spraw). Nauczyciel prowadzący dla kandydatów na biegłych. Autor publikacji w branżowych periodykach Problemy kryminalistyczne oraz Biuletyn informacyjny.

mgr Marek Brożek

Oficer i negocjator policyjny w stanie spoczynku, mediator sądowy. 
Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Uczestniczył w organizacji systemu negocjacji i interwencji kryzysowych w opolskim Garnizonie Policji. Ukończył cykl szkoleń prowadzonych przez policyjnych negocjatorów z Wielkiej Brytanii w ramach TWinning Project PL 2004/IB/JH-03 Inter – agency Co-operation the Fight Against Organised Crime oraz przez specjalistów z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji w Warszawie. W czasie trzydziestoletniej służby w Policji wielokrotnie realizował w praktyce umiejętności negocjacji kryzysowych. Po zakończeniu służby w charakterze negocjatora uzyskał uprawnienia do prowadzenia mediacji sądowych. 
 

mgr Anna Rojek

Psycholog - ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe z psychologii sądowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Przez 22 lata pełniła służbę w Policji jako psycholog policyjny. Brała udział w realizowaniu zadań policyjnych wymagających wiedzy psychologicznej. W ramach tych zadań m.in. sporządzała analizy psychologiczne spraw oraz profile psychologiczne nieznanych sprawców zabójstw. Uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach doskonalących z zakresu profilowania psychologicznego. Prowadziła także szkolenia z zakresu wykorzystania psychologii w realizacji czynności służbowych dla policjantów i pracowników Policji oraz pracowników innych instytucji.   

Tomasz Zięba

Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Opolu z zakresu klasycznych i technicznych badań dokumentów. Oficer Policji w stanie spoczynku. Wieloletni kryminalistyk praktyk, fotograf. W ostatnich latach związany z Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Ukończył kursy specjalistyczne – Techników Kryminalistycznych i Kierowników Grup Oględzinowych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Ekspertów Kryminalistyki w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Posiada świadectwa i certyfikaty z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie – z zakresu identyfikacji wykonawców rękopisów i technicznych metod fałszowania dokumentów oraz z zakresu analizy plam krwawych. Uczestnik szeregu oględzin zdarzeń kryminalnych na terenie Garnizonu Opolskiego, w tym zaginięć i zabójstw.