bożenna
dr Bożenna Piątkowska

Menedżer kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne
Podinspektor w stanie spoczynku. W Policji 25 lat – służba w wydziałach Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku: do walki z przestępczością gospodarczą i w kontroli. Udział w szkoleniach, seminariach krajowych i zagranicznych na temat: prania pieniędzy, przestępstw związanych z kartami płatniczymi, oszustw ekonomicznych i fałszerstw. 
Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Zainteresowania badawcze – przestępczość gospodarcza, ze szczególnym uwzględnieniem przestępstw paliwowych, profilowanie sprawców zabójstw, zagadnienia związane z taktyką i techniką kryminalistyczną.
 

Klaudia Skelnik
dr Klaudia Skelnik

Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji

opiekun merytoryczny kierunku Analityk Bezpieczeństwa Informacji (studia podyplomowe)

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, absolwentka studiów MBA zarządzanie bezpieczeństwem, mgr politologii w specjalizacji ustrojowo-samorządowej, posiadająca podyplomowe wykształcenie wyższe w zakresie prawa Unii Europejskiej, Edukacji dla bezpieczeństwa, Bezpieczeństwa i Higiena Pracy oraz szereg kursów i szkoleń z zakresu ratownictwa i bezpieczeństwa, bezpieczeństwa informacji, zarządzania oraz specjalistycznych administracyjnych i systemowych wydawanych w służbach policyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobyła głównie pełniąc wieloletnią służbę cywilną w Policji przede wszystkim w pionie ochrony informacji niejawnych głównie zajmując stanowiska związane z bezpieczeństwem informacji, pełniąc najpierw funkcje nieetatowego Kierownika Kancelarii Tajnej, Koordynatora Zespołu Prezydialnego, Zastępcy Pełnomocnika Ochrony Informacji Niejawnych, Administratora Bezpieczeństwa Informacji, Administratora Systemu KSI, ESOD i SIDAS, Administratora Bezpieczeństwa Teleinformatycznego systemów niejawnych. Aktywnie uczestniczyła w projektach wdrożenia systemu KSI w Policji oraz obiegu elektronicznego dokumentów jawnych ESOD/SIDAS w województwie pomorskim.


V-ce Prezes Pomorskiego Biura Inspektorów Ochrony Danych spółki, której misją jest tworzenie sprawnego systemu bezpieczeństwa informacji w biznesie, sektorze usług publicznych oraz administracji.

 

Zajmuje się problematyką inicjowaniem i wsparciem wdrożeń bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych, obiegu dokumentów w instytucjach publicznych i podmiotach prywatnych. Kierowała wieloma projektami wdrożeń systemów bezpieczeństwa zgodnych z normami ISO 9001 27001, 27032 i 45001.

 

Miłosz Gac
dr hab. Miłosz Gac, prof. UWSB Merito

Jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni - kierunek bezpieczeństwo narodowe.  W 2011 roku ukończył studia podyplomowe na tej samej uczelni, ze specjalnością zarządzanie kryzysowe. Od 2012 roku prowadzi zajęcia dla studentów pierwszego i drugiego stopnia na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku i Gdyni. Pracę doktorską obronił w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich, uzyskując tytułu doktora nauk społecznych w zakresie nauki o bezpieczeństwie. W 2023 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie. Specjalizuje się w badaniach dotyczących kształtowania bezpieczeństwa polityczno – militarnego w basenie Morza Bałtyckiego w XX i XXI wieku. Jest autorem monografii oraz artykułów naukowych w tym zakresie.

prof. nadzw. dr hab. Marek Stefański

Młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku, w latach 1984–1992 studiował i pracował we Włoszech i w Niemczech. W roku 1992 obronił pracę doktorską w ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Natomiast w roku 2013 uzyskał stopień doktora habilitowanego na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. W latach 1994 – 2009 pracował w Szkole Policji w Słupsku.  W latach 1999-2001w Zespole Prasowym Komendy Głównej Policji. W roku 1996 ukończył studia oficerskie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz wiele specjalistycznych kursów w ramach resortu MSW oraz Europejskiej Akademii Policyjnej. Jest autorem książek:

  • Sytuacyjne i podmiotowe uwarunkowania podejmowania interwencji policyjnej. Działania i skuteczność służb patrolowo-interwencyjnych - Słupsk 2003.
  • Uspołecznienie policji jako proces kształtowania poczucia bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. Kierunki rozwoju służb prewencyjnych policji w Polsce - Szczytno 2007.
  • Prewencyjno-edukacyjne działania policji w systemie bezpieczeństwa publicznego, Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej w Słupsku, Słupsk 2012 oraz bardzo wielu innych prac naukowych.
Karwan
dr inż. Henryk Karwan

Komandor rezerwy. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej, którą ukończył jako magister inżynier nawigacji w 1981 roku, a następnie trafił do służby na trałowcach Marynarki Wojennej. W 1999 roku ukończył magisterskie studia techniczne w Sankt Petersburgu. Od 2005 do 2016 roku w Dowództwie Marynarki Wojennej zajmował się ocenami zagrożeń militarnych i niemilitarnych oraz systemami kierowania i dowodzenia MW i SZ RP. Ponadto planował i organizował współdziałanie i koordynację realizacji zadań organów administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego z MW, wynikających z zadań dotyczących obrony państwa w stanie klęski żywiołowej, stanie wyjątkowym i wojny. Pracę doktorską obronił w 2002 roku w Akademii Marynarki Wojennej w specjalności użycie morskiej techniki wojskowej. Jest współautorem kilku opracowań zwartych nt. zarządzania kryzysowego, kierowania i dowodzenia MW i SZ RP, a także wielu obowiązujących w SZ RP Norm Obronnych i Podręczników Normalizacji Obronnej oraz Prac Analityczno-Badawczych. Opublikował wiele artykułów z zakresu bezpieczeństwa żeglugi, bezpieczeństwa morskiego, bezpieczeństwa portów morskich i z zagadnień współczesnego terroryzmu. Specjalizuje się w badaniach dotyczących kształtowania się bezpieczeństwa politycznego i wojskowego państwa i UE. 

gen. Krzysztof Gajewski

Polski policjant, generalny inspektor Policji, były komendant wojewódzki Policji w Bydgoszczy i były komendant wojewódzki Policji w Gdańsku, od 2012 do 2015 zastępca komendanta głównego Policji, w 2015 komendant główny Policji.
Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską w Szczytnie. Tytuł zawodowy magistra uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Odbył nadto szkolenia i kursy, m.in. we Francji (1991, prawo i zwalczanie przestępczości) i Stanach Zjednoczonych (2009).
W latach 1983–1990 służył w III komendzie Milicji Obywatelskiej w Gdańsku, pełniąc w 1990 funkcję kierownika sekcji operacyjno-dochodzeniowej do walki z przestępstwami kryminalnymi. Od 1990 do 1994 związany był z komendą rejonową Policji Gdańsk-Południe, będąc m.in. zastępcą komendanta i komendantem (1993–1994) tej jednostki. W 1994 został zastępcą komendanta komendy rejonowej Policji w Gdańsku, natomiast w 1999 jej komendantem. Od 2006 do 2011 był komendantem wojewódzkim Policji w Bydgoszczy, natomiast w latach 2011–2012 sprawował tożsamą funkcję w Gdańsku. W styczniu 2012 został powołany na stanowisko zastępcy komendanta głównego Policji, a w lutym 2015 został komendantem głównym Policji.

Krzysztof Zgłobicki

Nadinspektor w stanie spoczynku. W trakcie 36 letniej służby pełnił wiele funkcji kierowniczych. m.in. Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego KMP w Gdańsku w latach 1994 - 1999, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku w latach 1999 - 2006, Komendant Miejski Policji w Słupsku w latach 2006 - 2011, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku w latach 2011 - 2013, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy w latach 2013 - 2016. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem "Za Długoletnią Służbę" oraz Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant". Wyróżniony przez Marszałka Województwa Pomorskiego statuetką Gryfa Pomorskiego "Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa dla województwa pomorskiego". Inicjator wielu przedsięwzięć z zakresu prewencji kryminalnej, m.in. cyklicznych badań opinii społecznej "poczucia bezpieczeństwa i oceny pracy Policji w percepcji mieszkańców Słupska". W 2015 roku odbyła się piąta edycja tych badań.