Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku wraz z partnerami – 
Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Fundacją Interizon,
mają zaszczyt zaprosić do udziału w II Forum Akademicko – Gospodarczym:

 

Bezpieczeństwo w sieci – wyzwania i zagrożenia


Podczas Forum przybliżymy Państwu tematykę powiązaną z zagrożeniami wynikającymi z aktywności w cyberprzestrzeni, z jej wewnętrznymi i zewnętrznymi aspektami, z którymi możecie mieć Państwo do czynienia w praktyce biznesowej. Pokażemy jak dezinformacja może mieć wpływ na naszą działalność i podpowiemy na co zwrócić uwagę przy planowaniu działań w sieci. Przedstawimy przykłady i projekty z cyberbezpieczeństwa oraz możliwości współpracy z uczelnią w tym zakresie. Omówimy także możliwości finansowania takich projektów ze środków unijnych i źródeł zewnętrznych. Współpraca przedsiębiorstw z sektorem nauki pozwala na nawiązanie nowych kontaktów, realizację wspólnych projektów, co przełożyć się może na pozyskanie dla firmy nowych partnerów biznesowych, odbiorców technologii a także zdobycie nowych rynków zbytu. Dlatego tak ważne jest dla nas zaproszenie do dyskusji przedstawicieli biznesu, którzy podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa w sieci.

Termin: 25 listopada 2022 r., godz. 10:00 - 14:15
Miejsce: Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, al. Grunwaldzka 238A, 80-266 Gdańsk, Aula A200

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Zapisz się


Program II Forum Akademicko – Gospodarczego: Bezpieczeństwo w sieci – wyzwania i zagrożenia:

 • 9:45 - 10:00 – Rejestracja, kawa powitalna
 • 10:00 - 10:20 – Otwarcie forum: 
  dr hab. Jan Wiśniewski, prof. WSB –  Rektor WSB w Gdańsku
  Jarosław Parzuchowski –  Prezes Zarządu Fundacji Interizon
  Reprezentant Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
 • 10:20 - 10:30 - Współpraca uczelni z biznesem z obu perspektyw | prof. dr hab. Antoni Wiliński, wykładowca, WSB Gdańsk
 • 10:30 - 10:50 – Osoba czy obiekt – ryzyka stosowania AI w procesach oceny i podejmowania decyzji dotyczących człowieka | Monika Gierada – Sołtysek współwłaściciel Kancelarii Inspektorów Ochrony Danych Gierada Sołtysek Strzelecki 
 • 10:50 - 11:10 – Dezinformacja i jej zasięg przy zastosowaniu nowych mediów | dr Klaudia Skelnik Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji, WSB Gdańsk
 • 11:10 - 11:30 – Cyberterroryzm – analiza zjawiska | dr Ernest Lichocki, wykładowca, WSB
 • 11:30 - 11:50 – Cybersecurity – przewodnik po piekle | Marcin Młyński, CEO Fundacja CODE:ME
 • 11:50 - 12:10 – Przerwa kawowa
 • 12:10 - 12:30 – Bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję | Klaudia Maciejewska, Kierownik Currenda Lab Currenda Sp. z o.o.
 • 12:30 - 12:50 – Security-By-Design | dr Marek Zmuda, System Security Architect Intel Technology Poland
 • 12:50 - 13:10 – Laboratorium cyberbezpieczeństwa – case studies | Grzegorz Piotrowski, Dariusz Kłos, Specjaliści ds. Cyberbezpieczeństwa, zaprojektowali i wdrożyli laboratorium Cyber w WSB Gdańsk, eksperci, wykładowcy WSB Gdańsk
 • 13:10 - 13:30 – Środki na realizację projektów innowacyjnych i B+R z zakresu cyberbezpieczeństwa | Karol Bober – Prezes Zarządu Grantera sp. z o.o.
 • 13:30 - 14:00 – Panel dyskusyjny – rozmowa moderowana z przedstawicielami uczelni i biznesu, udział wezmą:

  prof. dr hab. inż. Cezary Orłowski, CAS IBM,

  Jarosław Parzuchowski – Prezes Fundacji Interizon,

  Andrzej Rapicki – Prezes Zarządu WAELLER sp. z o.o. sp.k.,

  Jacek Skrzynecki - Z-ca Dyrektora ds. Informatyzacji Urzędu, Departament Cyfryzacji, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego,

  Panel poprowadzi: Sławomir Nichczyński, współautor i prowadzący audycję „Pomorze, Nauka, Świat” w Radiu Gdańsk.

 • 14:00 - 14:15 – Podsumowanie
 • 14:15 – Poczęstunek i networking

Prelegenci

Dr inż. Marek Żmuda 

System Security Architect, INTEL Corporation. W ciągu ostatnich 15 lat zaangażowany w projekty z zakresu systemów wbudowanych, komunikacji bezprzewodowej, mikroelektroniki oraz bezpieczeństwa. Doświadczenie z powyższych dziedzin pozwalają mu spojrzeć na system jako całość i znajdować ciekawe podatności na styku różnych dziedzin.

 

Marcin Młyński

CEO @ Fundacja CODE:ME / Hackerspace Trójmiasto. Entuzjasta nowych technologii. Organizator szkoleń, wydarzeń IT oraz hackathonów.  Founder & CEO CODE:ME, jednej z największych polskich szkół programowania oraz założyciel Hackerspace Trójmiasto tworzącego największą technologiczną społeczności w północnej Polsce.  Uczestnik PFR School of Pioneers, realizowanego we współpracy z University of Cambridge, międzynarodowego programu dedykowanego przedsiębiorcom i wizjonerom w obszarze nowych technologii.
 

Dr Klaudia Skelnik 

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Doświadczenie zawodowe zdobyła głównie pełniąc wieloletnią służbę cywilną w Policji przede wszystkim w pionie ochrony informacji niejawnych głównie zajmując stanowiska związane z bezpieczeństwem informacji. Aktywnie uczestniczyła w projektach wdrożenia systemu KSI w Policji oraz obiegu elektronicznego dokumentów jawnych ESOD/SIDAS w województwie pomorskim. V-ce Prezes Pomorskiego Biura Inspektorów Ochrony Danych spółki, której misją jest tworzenie sprawnego systemu bezpieczeństwa informacji w biznesie, sektorze usług publicznych oraz administracji. Zajmuje się problematyką inicjowaniem i wsparciem wdrożeń bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych, obiegu dokumentów w instytucjach publicznych i podmiotach prywatnych. 

 

Klaudia Maciejewska 

Prawniczka, doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego z programu Ministra Edukacji i Nauki ,,Doktorat wdrożeniowy”, inspektor ochrony danych, stały mediator sądowy, kierowniczka Centrum badawczo – rozwojowego Currenda Lab w Currenda Sp. z o.o.; nominowana przez Perspektywy Women in Tech do Top 100 kobiet zajmujących się sztuczną inteligencją; autorka publikacji z zakresu prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych, etycznej sztucznej inteligencji, sądowego postępowania egzekucyjnego.

 

Grzegorz Piotrowski

Zaczynał przygodę z technicznym bezpieczeństwem IT w latach 90. Od tamtej pory realizował projekty z zakresu IT/bezpieczeństwa dla przeszło 100 podmiotów. Budował zespoły i wspierał struktury bezpieczeństwa w kilku organizacjach, pracował na stanowiskach decydenckich w międzynarodowych korporacjach w kraju i za granicą. Swoje zainteresowania zawodowe skupia wokół ofensywnych technik bezpieczeństwa, inżynierii społecznej, OSINT czy reagowaniu na incydenty oraz zarządzania kryzysowego. Pasjonat dzielenia się wiedzą, który przeszkolił stacjonarnie dla klientów korporacyjnych tysiące kursantów, w zakresie rozwiązań serwerowych i ich bezpieczeństwa. 

 

kmdr por. rez. dr inż. Ernest Lichocki

Adiunkt Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, doktor nauk wojskowych w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem. Doktorant Akademii Obrony Narodowej. Posiada podyplomowe wykształcenie wyższe w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego. Absolwent Akademii Marynarki Wojennej. Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobył głównie pełniąc przez wiele lat szereg stanowisk służbowych związanych z bezpieczeństwem teleinformacyjnym i teleinformatycznym w strukturach MON. Posiada uprawnienia związane z bezpieczeństwem teleinformatycznym, w tym z ochroną informacji niejawnych. Ukończył w kraju i zagranicą ponad 20 kursów specjalistycznych związanych z bezpieczeństwem systemów łączności, systemów wspomagania dowodzenia i systemów teleinformatycznych. Autor kilkunastu projektów wdrożonych do resortu MON i MSWiA. Autor i współautor ponad 40 publikacji związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym i bezpieczeństwem Infrastruktury Krytycznej Państwa. Promotor ponad 50 prac magisterskich i licencjackich.

 

Dariusz Kłos 

Pracuje od ponad 20 lat w biznesie z różnymi technologiami jako konsultant, architekt i lider zespołu z zakresu, architektury i bezpieczeństwa rozwiązań IT. Konsultant w obszarze bezpieczeństwa, który łączy dwa światy, biznesu oraz technologii w celu poprawy bezpieczeństwa organizacji. Popularyzuje nowe technologie i promuje nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa w branży teleinformatycznej. Aktywnie dzieli się swoją wiedzą w ramach społeczności profesjonalistów IT oraz na prowadzonych szkoleniach, wykładach, konferencjach i warsztatach w sektorze publicznym i prywatnym w kraju i za granicą.

 

Monika Gierada-Sołtysek

Ekspert ds. ochrony danych osobowych. Od 2011 roku prowadzi działalność gospodarczą doradzając firmom w zakresie praktyki stosowania prawa ochrony danych osobowych i pełniąc funkcję najpierw Administratora Bezpieczeństwa Informacji a od 2018 roku Inspektora Ochrony Danych. Ma za sobą około 250 wdrożeń w przedsiębiorstwach różnej wielkości i branży. Audytor wiodący ISO 27001, specjalista ISO 22301 i ISO 9001 z doświadczeniem wdrożenia standardu PCI DSS. Pasjonat tematu ochrony wolności obywatelskich w technologiach opartych o algorytmy sztucznej inteligencji, w szczególności DML. Absolwentka Studiów Podyplomowych na Politechnice Gdańskiej, na kierunku „Sztuczna inteligencja i automatyzacja procesów biznesowych”. Nagrodzona przez ogólnopolskie Stowarzyszenie Praktyków Ochrony Danych tytułem: „IOD 2021”. Aktualnie zaangażowana w projekt zespołowy: inspektorzy.com.

 

Karol Bober

Prezes firmy konsultingowej Grantera. Ekspert w dziedzinie dotacji unijnych, z 20 letnim doświadczeniem w pozyskiwaniu i rozliczaniu grantów. Specjalizuje się w projektach high-tech i B+R. Doradzał m.in. takim podmiotom jak Grupa Lotos, Bibus Menos, Gdańskie Młyny, Sunreef Yachts, Blirt czy Wirtualna Polska. Absolwent studiów "Zarządzanie przedsiębiorstwem według standardów MBA" w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył kurs "Lider Innowacji Executive" prowadzony przez prof. Mario Raicha. Członek Rady Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP 2) oraz Komitetu Monitorującego z ramienia Konfederacji Lewiatan.
 


W razie pytań, kwestii, wątpliwości, zapraszamy do kontaktu:

Katarzyna Moszczyńska
kmoszczynska@wsb.gda.pl
+48 538 513 351

Partnerzy
Patronat medialny
Czytaj więcej