Opis panelu

Osiągnięcia wielu firm rodzinnych w tworzeniu nowych produktów, innowacyjnych rozwiązań biznesowych, czy w budowaniu relacji z otoczeniem lokalnym są wręcz legendarne. Chociaż źródła tych sukcesów są różne, to z reguły wiążą się z charyzmą właścicieli, pomysłowością i zaangażowaniem ich rodziny i pracowników, otwartością na nowe wyzwania.

 

W czasie panelu chcemy odwołać się do takich oryginalnych i często spektakularnych sukcesów firm rodzinnych, umiejętności radzenia sobie z problemami, zdolnościami i rozwiązaniami, które mogą zainspirować innych. Nie chodzi przy tym o pokazywanie rozwiązań, które można skopiować, tylko takich, które będą impulsem do zmian, udoskonalania czy sięgania po nowe rozwiązania.

 

Tematyka panelu nawiązuje do hasła Kongresu - Własność zobowiązuje. Odwołamy się więc do zobowiązań za młode pokolenie, za pracowników i społeczność lokalną oraz region, w którym działa przedsiębiorstwo.

Inspirujące mogą być nowe, oryginalne modele sukcesji, sposoby integrowania rodziny, radzenia sobie w życiu po wyjściu z firmy czy docierania do klientów. Ciekawe przykłady firm, osobowość ich właścicieli oraz opowiadane z pasję historie rodzinne i biznesowe będą źródłem nowej wiedzy dla wielu uczestników Kongresu.

 

Partner panelu

 

Partnerem panelu dyskusyjnego Inspiracje. Czego możemy się nauczyć od najlepszych firm rodzinnych jest firma Kaczmarski Group Sp. z o.o., Sp. k

 

Poznaj uczestników panelu

 

Wprowadzenie: Małgorzata Zdzienicka 

Moderator: Dariusz Duma, Dyrektor Wykonawczy FBN Family Business Network Poland

Uczestnicy:

Partner panelu - Kongres Firm Rodzinnych