Studia II stopnia online to odpowiedź na potrzeby osób, które chcą uzyskać tytuł magistra, ale nie mają możliwości przyjeżdżania na uczelnię w wyznaczonych terminach. Studia w trybie online umożliwiają łączenie nauki z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Samodzielnie decydujesz kiedy i gdzie się uczyć. Potrzebujesz jedynie komputera lub tabletu z dostępem do internetu, całą resztę znajdziesz na platformie do nauki.

Studia w trybie online to inna forma studiów niestacjonarnych. Po zakończeniu nauki otrzymujesz dyplom ukończenia studiów wyższych II stopnia, tak jak studenci uczący się trybem niestacjonarnym.  Wszystkie wykłady dostępne są na internetowej platformie Moodle przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Znajdziesz tam również materiały niezbędne do zajęć i interaktywny podręcznik. Z wykładowcami możesz się skontaktować mailowo lub przyjechać w wyznaczonym dniu na konsultacje na uczelni. 

Nauka na studiach II stopnia w trybie online trwa 2 lata, czyli tyle samo ile studia realizowane w tradycyjnym trybie. I tak jak na zwykłych studiach, na koniec każdego semestru musisz zdać egzaminy końcowe, z których otrzymasz ocenę.

Nauka na studiach online

Jak wygląda nauka na studiach online?

 1. Po zalogowaniu na platformę internetową Moodle otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów powiązanych z Twoim kierunkiem. Możesz z nich korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
 2. Zajęcia są w formie interaktywnych wykładów z każdego przedmiotu obowiązującego na danym kierunku (zobacz przykładowe wykłady: zapisz się na wersję demo).
 3. W trakcie wykładów, dokładnie tak jak na tradycyjnych studiach, masz do wykonania ćwiczenia, które mają ułatwić zrozumienie i zapamiętanie materiału, przedstawionego przez wykładowcę.
 4. Na koniec wykładu musisz rozwiązać test podsumowujący ile udało Ci się zapamiętać - bez obaw, możesz podejść do niego kilka razy!

5. Niektóre zajęcia wymagają pracy grupowej: przedyskutowania lub przygotowania wspólnego projektu przez studentów z Twojej grupy. Do tego celu zostało przygotowane forum dyskusyjne, za pomocą którego masz kontakt z innymi studentami.

 

6. Do dyspozycji masz również interaktywny podręcznik zawierający materiały z zajęć. Jeśli wygodniej Ci korzystać z papierowej wersji, w każdej chwili możesz go wydrukować. 

 

7. Każdy przedmiot kończy się kolokwium. A na ocenę końcową składa się punktacja z szeregu aktywności wykonywanych w trakcie trwania kursu łącznie z kolokwium. Kolokwium i egzamin semestralny odbywają się jednego dnia w siedzibie uczelni.

 

8. Jeśli potrzebujesz skonsultować się z wykładowcą, możesz to zrobić przez forum dyskusyjne, kontakt mailowy lub przyjechać w wyznaczonym terminie na konsultacje na uczelni.

 

9. Po zakończeniu studiów otrzymujesz dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się tradycyjnym trybem.

Studia II stopnia online

W formule online w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie możesz studiować na kierunku:

Dla kogo?

Studia II stopnia online są idealnym rozwiązaniem dla osób, które ukończyły studia I stopnia, chcą kontynuować naukę na studiach magisterskich, ale ich tryb życia nie pozwala na uczestniczenie w zajęciach w standardowym trybie:

 • często podróżują prywatnie lub służbowo
 • prowadzą nieregularny tryb życia, wykluczający regularne dojazdy na zajęcia
 • są rodzicami małych dzieci lub wymagających stałej opieki.

Co zyskujesz?

 • realizujesz ten sam program, co na studiach w trybie tradycyjnym
 • samodzielnie planujesz kiedy i gdzie się uczysz - w zależności od swoich możliwości
 • studiujesz tam, gdzie Ci wygodnie - podczas wyjazdu służbowego, w domu czy w kawiarni
 • wszystkie materiały i wykłady są dostępne od razu po zalogowaniu do platformy Moodle
 • nie tracisz czasu na dojazdy na uczelnię.

Sprawdź wersję próbną

Jeśli nie jesteś pewien czy studia online są dla Ciebie, wypełnij formularz, a na podany w nim adres e-mail otrzymasz dane do logowania do wersji próbnej zajęć.