Kilka słów o bibliotece

Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie powstała w 2008 roku i mieści się w siedzibie WSB przy al. Wojska Polskiego 128 (IV piętro).

 

To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór liczący blisko 10 000 książek, 30 prenumerowanych czasopism oraz dostęp do wielu baz danych, zawierających m.in. archiwa kilkudziesięciu tysięcy renomowanych czasopism naukowych z całego świata.

 

Nasze zbiory nieustannie aktualizujemy, śledzimy najnowsze wydawnictwa, kupujemy ciekawe pozycje, organizujemy akcję wymiany książek i z radością przyjmujemy każdy dar.

W bibliotece stawiamy na nowoczesność - jest ona w pełni skomputeryzowana. Całość zbiorów jest opracowana elektronicznie, a czytelnicy mogą korzystać z bogatych e-zbiorów, w tym z baz abstraktowych, czasopism pełnotekstowych czy zasobów  Biblioteki Cyfrowej. 


Pracujemy w oparciu o system komputerowy KOHA, który umożliwia czytelnikom:

przeglądanie zasobów biblioteki z pełną informacją o przeznaczeniu książki, jej aktualnym położeniu i o dostępności danego egzemplarza

rezerwację wypożyczonych egzemplarzy

kontrolę własnego konta zamówień, prolongaty i wypożyczeń.               

Co jeszcze powinineś wiedzieć?

Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów na miejscu – w czytelni.

Udostępniamy książki, czasopisma i podręczniki niezbędne do pracy i nauki.

Czytelnicy mają możliwość sprawdzania stanu konta bibliotecznego online (w tym, m.in.: historii i daty zamawianych pozycji, rezerwacji, prolongat).

Każdy użytkownik może skorzystać z nowoczesnej i wygodnej czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Biblioteka umożliwia studentom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek poprzez system wypożyczania międzybibliotecznego.

Twórz z nami zbiory biblioteki

Nasza biblioteka realizuje, w miarę możliwości, wszystkie uzasadnione propozycje zakupu książek.


Jeśli uznasz, że warto wzbogacić zasoby o dodatkową pozycję książkową, napisz. Propozycję można umieścić po zalogowaniu się do katalogu bibliotecznego. Z prawej strony widnieje zakładka „Moje propozycje”.

 

Zapraszamy do współtworzenia zbiorów.