Od 2021 roku Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie znajduje się w nowej lokalizacji. Budynek jest nowoczesny i komfortowy, dzięki czemu studenci WSB zyskali dostęp do edukacji na najwyższym poziomie.
 
Wraz z jego uruchomieniem rozpoczął się nowy rozdział w historii naszej uczelni. Po blisko 13 latach przenieśliśmy się z poprzedniej siedziby uczelni przy al. Wojska Polskiego. 

nowa siedziba

W nowej siedzibie przygotowana została baza laboratoryjna dla przedmiotów kierunkowych służących nabywaniu nowych kompetencji. W budynku znajduje się 9 laboratoryjnych sal komputerowych w tym laboratorium grafiki komputerowej, laboratorium inżynierskie oraz sala kreatywna.  

sala kreatywna

Nowy budynek, dzięki swojej innowacyjności wpisuje się w strategię technologizacji dydaktyki. Każda sala jest wyposażona w monitor interaktywny lub projektor multimedialny. W budynku znajduje się nowoczesna sala hybrydowa i trzy sale streamingowe. W całym obiekcie jest dostęp do Wi-Fi.

laptopy

Sala hybrydowa oraz sale streamingowe wyposażone są w ekrany interaktywne, głośniki, mikrofony sufitowe, kamery oraz pętle indukcyjne dla osób z dysfunkcją słuchu. Budynek gwarantuje studentom większy komfort studiowania.

 

Uczelnia zapewnia specjalistyczną infrastrukturę potrzebną i niezbędną do realizacji przedmiotów specjalnościowych. Budynek jest wyposażony w windę oraz podjazd ułatwiające przemieszczanie się osobom z niepełnosprawnościami.

biblioteka

Nowy budynek w liczbach

1120

Taką ilość studentów pomieści 27 sal dydaktycznych, które znajdują się w budynku.

1120
osób
9

Ilość sal komputerowych, które pomieszczą około 215 studentów.

9
sal komputerowych
294

Ilość miejsc siedzących w auli, która daje możliwość podziału na dwie osobne sale dydaktyczne.

294
miejsc siedzących w auli
9

Ilość laboratoryjnych sal komputerowych, w których skład wchodzą laboratoria inżynierskie i laboratorium grafiki komputerowej.

9
sal laboratoryjnych

Na parterze znajdują się biura administracyjne (Biuro Rekrutacji, Dziekanat, Biuro Karier i Praktyk, Dział Studiów Podyplomowych). Na pierwszym piętrze mieszczą się biblioteka oraz bufet

dziekanat

Na uczelni powstały także wygodne i funkcjonalne Strefy Studenta, gdzie  można odpocząć, przygotować się do zajęć, lub po prostu spędzić czas z kolegami i koleżankami z roku.

strefa

Lokalizacja

Nowy budynek WSB w Szczecinie jest umiejscowiony w centrum Szczecina. Doskonała lokalizacja daje możliwość dojazdu na uczelnię samochodem oraz komunikacją miejską. W okolicy znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, jak i również centrum przesiadkowe, dzięki czemu do WSB będzie można dojechać z każdej części miasta. Uczelnię dzieli od Dworca PKP odległość ok. 750 m, a na dworzec PKS można dotrzeć w 10 minut pieszo. W okolicy znajdują się również obiekty bazy noclegowej. Bliskość Bulwarów Szczecińskich i Wałów Chrobrego daje możliwość spędzenia wolnego czasu w otoczeniu największych atrakcji naszego miasta.