Kto tworzy Uniwersytet

Uniwersytet WSB Merito tworzą przede wszystkim pracujący tu i uczący się ludzie. Ich energia i zaangażowanie sprawiają, że każdy może się tu rozwijać, w zależności od swoich potrzeb. Bez względu na to czy jesteś studentem, pracownikiem administracyjnym czy wykładowcą, pozytywna atmosfera i partnerskie podejście pozwoli Ci rozwinąć skrzydła. Chyba nikt nie może wyobrazić sobie rozpoczęcia i zakończenia roku na uczelni wyższej bez czerwonego płaszcza, uśmiechu i przemowy Rektora.

Władze uniwersytetu

Rektor, Dziekan, Wicekanclerz i Prodziekani. Na co dzień zajęci i zabiegani, często spotykani w przelocie na korytarzach. Niezmiennie uśmiechnięci i pomocni. To oni dbają o to, by szkoła funkcjonowała prawidłowo, brała udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miała świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uniwersytetu. Bez nich nie odbyłaby się żadna ważna uroczystość. 

Wykładowcy

Są partnerami, doradcami i mentorami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się autorytetami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też zdecydowani i wymagający. Wiedzą, że nie chodzi o to, by “kosić” na egzaminie, lecz o to by studenci naprawdę rozumieli co robią, czego się uczą i w jaki sposób wykorzystają swoją wiedzę w życiu i pracy. Zawsze z dystansem do siebie i otwartym umysłem - często to oni uczą się najnowszych trendów i nowoczesnych rozwiązań od swoich studentów.

prof. Stanisław Flejterski

Studiowanie na Uniwersytecie WSB Merito, na studiach I i II stopnia oraz podyplomowych z MBA włącznie, odznacza się wieloma atutami i przewagami. Należy do nich zwłaszcza łączenie nowoczesnej wiedzy akademickiej  z praktyką. Z perspektywy  ekonomisty-finansisty, mającego skalę porównawczą oraz wieloletnie doświadczenie dydaktyczne i menedżerskie, zwłaszcza w sektorze finansowym, oceniam że decyzja o podjęciu studiów właśnie na naszej uczelni jest w pełni racjonalna. Zapraszam!

Stanisław Flejterski

prof.dr hab.

Absolwenci

 

Nasi absolwenci to tysiące osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie, w naszej uczelni przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych działalności i przedsiębiorstw. Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często - zostają naszymi wykładowcami, mając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni. 

Jestem osobą ambitną, dlatego dążę do spełniania każdego celu, który sobie postawię. Najlepiej ze studiów na WSB (obecnie Uniwersytecie WSB Merito) wspominam ludzi, wspólną naukę i zabawę. Dwa lata studiów to dwa lata intensywnych zmian i przede wszystkim zrozumienie tego, czym chcę się zajmować. Realizuję swoje marzenie i prowadzę własną firmę. Moja praca to moja pasja, którą pragnę pielęgnować i rozwijać każdego dnia. Moim hobby jest również podróżowanie. Uwielbiam poznawać nowe miejsca. Mój kolejny cel to wyjazd do Meksyku, który uważam za bardzo intrygujący kraj. Uważam, że warto mieć marzenie i stawiać sobie nowe cele,

Katarzyna Starachowska

absolwentka WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)

Studenci

To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Dzięki nim na korytarzach jest wesoło, głośno i kolorowo. Zarażają świeżą energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.

Wybrałam studia niestacjonarne, dzięki czemu mam możliwość podjęcia pracy w pełnym wymiarze godzin. Myślę, że wbrew powszechnej opinii absolwenci studiów niestacjonarnych mają przewagę nad tymi, którzy przez kilka lat zajmowali się jedynie nauką. Obok wiedzy zyskują bowiem doświadczenie zawodowe i potwierdzenie umiejętności efektywnego zarządzania czasem. Dlaczego wybrałam WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)? Przekonały mnie ciekawa oferta kierunków oraz fakt, że uczelnia współpracuje ze światem biznesu i umożliwia odbycie praktyk w firmach partnerskich. Wykładowcy to praktycy, więc obok książkowej teorii przekazują nam wiedzę wynikającą z własnego doświadczenia zawodowego. Wierzę, że po ukończeniu WSB (obecnie Uniwersytetu WSB Merito) będę dobrze przygotowana do pracy zawodowej.

Justyna Iwanowska

studentka WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)

Pracownicy

Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w biurze karier, dziekanacie, bufecie, szatni czy bibliotece. Dbają o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole, po prostu dział się  gdzieś w tle. Dzięki nim uczelnia bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie, a w toaletach nie gaśnie światło. Dzięki nim też studenci mają gdzie przechowywać swoje rzeczy, a między zajęciami mogą zjeść ciepły posiłek. 

Dlaczego warto być studentem Uniwersytetu WSB Merito?

Zajęcia i wykłady, to przygoda. Uczymy się od wykładowców, ekspertów, gości specjalnych, którzy odwiedzają nas na zajęciach, oraz od siebie nawzajem. Książki pomagają uporządkować wiedzę, ale nic nie zastąpi rozmowy i wymiany doświadczeń.
Na zajęciach pracujemy warsztatowo. Spieramy się i przekrzykujemy, rysujemy, kolorujemy, piszemy. Używamy małych kolorowych kartek i wielkich białych kart. Żaden pomysł i uwaga nie zostają bez komentarza naszych wykładowców, w końcu nie ma złych dróg, jeżeli prowadzą one do zdobycia wiedzy i doświadczenia.
Studia to dla nas idealny czas by znaleźć przyjaciół i nawiązać relacje. Wspólnie spędzamy czas na uczelni, uczymy się i dzielimy doświadczeniami z pracy. Często mamy pasje, które nas łączą i które realizujemy w kołach naukowych. Razem spędzamy także czas wolny. Dyskutujemy o najnowszych filmach i serialach, chodzimy na imprezy, koncerty i ciekawe wydarzenia.
Nasi wykładowcy, to specjaliści i bardzo im ufamy. Pomagają i wspierają w obszarach dla nas trudnych i skomplikowanych. Cierpliwie tłumaczą teorię i z radością dzielą się doświadczeniami z własnej praktyki. Są prezesami, właścicielami film, pracownikami banków, księgowymi, marketingowcami i psychologami. Uczą nas tego, czego nauczyły ich lata praktyki zawodowej, wspierając tym samym nasze własne zmagania w pierwszej pracy.
Pierwsza praca to duże przeżycie. Dla wielu z nas to czas nowych wyzwań - studia, nieznane miasto i ludzie, poszukiwanie pracy i pierwsze kroki stawiane w karierze zawodowej. Bardzo cenimy sobie wsparcie na jakie możemy liczyć ze strony uczelni. Biuro Karier jest zawsze otwarte na nasze potrzeby i problemy. Dzięki otwartemu i elastycznemu podejściu wykładowców bez problemu możemy łączyć studia z pracą - oni naprawdę nas rozumieją.
Oprócz uczelni i pracy bardzo ważne jest dla nas życie prywatne. Chcemy spędzać czas z najbliższymi, którzy czasami mieszkają bardzo daleko. Spotkania rodzinne, wyjazdy, podróże, hobby i realizacja nawet najdziwniejszych pasji, to coś co nas tworzy i czym, jako studenci, możemy się dzielić. Cieszymy się, że studia nie dominują naszego życia, a stają się po prostu jedną z jego ważnych części.