"Drogowskazy do sukcesu w każdej branży. 7 przykazań skutecznego działania". Taki tytuł miał wykład Marcina Prokopa, znanego dziennikarza i laureata nagrody Wiktor, w kategorii Osobowość Medialna.

 

Spotkanie online odbyło się 22 października i wzięło w nim udział prawie 250 osób. W czasie wykładu, dziennikarz nawiązał m.in. do panującej pandemii, mechanizmów zmieniającego się świata oraz do tego, jaki wpływ na nasze życie mają zachodzące w nim zmiany.

"Ten czas jest bardzo ciekawy z wielu względów [...] bo jeśli spojrzy się na niego z pewnej perspektywy, to oprócz zagrożeń, które za sobą niesie, przynosi też rozmaite szanse [...]".

 

Pan Marcin Prokop podkreślił, że zarówno dla nowych uczestników rynku pracy, jak i dla obecnych  przedsiębiorców, wśród kluczowych umiejętności przyszłości, będzie umiejętność "zarządzania rosnącą sumą niepewności". A ta jest związana z adaptowaniem się do zmian.

 

Wystąpienie było wzbogacone historiami z osobistych doświadczeń dziennikarza. Opowiedział m.in. o tym, jak trafił na stanowisko dyrektora generalnego wydawnictwa Machina Press, oraz jak został prezenterem telewizyjnym. Wiele decyzji w swoim życiu podejmował szybko i bez dłuższego zastanowienia, otwarcie mówiąc "tak!" napotkanej szansie. Dziennikarz opowiedział o tym, że zbyt długie zwlekanie, może sprawić, że stracimy wyjątkowe okazje, które przynosi życie.

 

W podsumowaniu Pan Marcin Prokop, powiedział, że bardzo ważne jest to, co się robi w danej chwili, i czy wykonywana praca przynosi satysfakcję "tu i teraz". Drogą do szczęścia, powinna być sama droga, a nie chęć osiągnięcia celu.

 

Przez ostatnie 30 minut spotkania, pojawiały się odpowiedzi na najciekawsze pytania, które uczestnicy mogli zadać, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Odpowiadając na nie, dziennikarz opowiedział kilka anegdot ze swojego życia.

 

W zeszłym roku nasza uczelnia gościła Panią Dorotę Wellman, a dwa lata temu swój wykład VIP wygłosił Pan Szymon Hołownia. Zachęcamy do śledzenia naszej strony Internetowej jak i fanpage'a, gdzie umieszczamy informacje o eventach i wydarzeniach na naszej uczelni!

Czytaj więcej