Informatyka w WSB w Szczecinie widnieje na liście kierunków inżynierskich studiów I stopnia od 2018 roku. Wiemy jak ważne jest nawiązywanie umów z partnerami, którzy umożliwią naszym studentom odbywanie wizyt studyjnych w siedzibie ich firmy oraz zaproponują podjęcie stażu jak i ciekawej praktyki. 

 

Partner kierunku Informatyka oraz jej anglojęzycznej ścieżki - Fundacja IT, została powołana aby pomagać firmom oraz instytucjom w osiąganiu najbardziej ambitnych celów edukacyjnych.

 

Fundacja działa od 2005 roku na rzecz budowania nowoczesnego i wykształconego społeczeństwa informacyjnego, poprzez działalność edukacyjną, informacyjną oraz integracyjną. Fundacja jest zaangażowana w największe i najbardziej ekscytujące programy edukacyjne na świecie. Jej priorytetami są : zwiększanie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw oraz zwiększanie atrakcyjności zawodowej obywateli polskich na europejskim rynku pracy poprzez działalność edukacyjną. Fundacja IT kładzie szczególny nacisk na technologie informacyjne, w tym szeroko rozumiane innowacyjne kształcenie kadr.

 

WSB to dobra uczelnia kształcąca ludzi, którzy wiedzą czego chcą w życiu, którzy mają wizję, a takich chcielibyśmy wspierać. My też mamy wizję – widzimy region zachodniopomorski jako zagłębie najlepszych programistów i specjalistów IT w Polsce.  A młodych i ambitnych można szukać tylko na prężnych i ambitnych uczelniach, takich jak WSB. My - jako Fundacja, także nie stoimy w miejscu, rozwijajmy się, a to oznacza, że stale szukamy trenerów i szkoleniowców IT, i będziemy ich szukać wśród absolwentów Uczelni" – mówi na temat współpracy z WSB w Szczecinie Maciej Wichary, Wiceprezes Zarządu Fundacji IT.

Również nie bez znaczenia dla naszych przyszłych działań jest kontakt z wykładowcami – ekspertami w dziedzinach technicznych, co oczywiste, ale także związanych z biznesem a nawet tych humanistycznych, związanych z człowiekiem i jego osobistym rozwojem” –  dodaje Wichary.


Wdrożenie proponowanych przez  Fundację IT rozwiązań umożliwi naszym studentom, pracownikom i kursantom kształtowanie i rozwijanie podstawowych kompetencji cyfrowych, uwzględniając bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni i wynikających z tego tytułu zagrożeń, oraz ułatwi rozwijanie kompetencji cyfrowych poprzez naukę programowania.


Śledząc obecne trendy zdajemy sobie sprawę z tego jak atrakcyjne dla przyszłych kandydatów są kierunki Inżynierskie, po ukończeniu których student wyjdzie nie tylko ze sporą dawką eksperckiej i specjalistycznej wiedzy, ale również zyska unikalne praktyczne doświadczenie i dyplom Inżyniera.

 

Branża IT w Szczecinie już teraz stanowi jeden z ważniejszych sektorów rynku pracy w naszym regionie,  a w czasach gdzie pojęcia cyfryzacji i digitalizacji nie są nam obce, a technologia IT ma ogromne znaczenie możemy mieć pewność, że rynek pracy będzie wciąż otwarty na firmy IT. Można być pewnym, że specjaliści, którzy ukończą Informatykę mogą liczyć na pewną pracę, ponadprzeciętne zarobki, i realne szanse na rozwój dzięki międzynarodowym firmom, które również w naszym mieście mają swoje siedziby.

 

Czytaj więcej