4 czerwca w WSB w Szczecinie odbyła się II Konferencja Lean Management - rozwiązania niezbędne w czasach rynku pracownika. Konferencja nawiązywała swoją tematyką do samej koncepcji Lean jak i do wykorzystywania jej rozwiązań na obecnym rynku pracy.  

 

Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się, iż istnieją narzędzia, dzięki którym można usprawnić działania rekrutacyjne, zapewnić wzrost efektywności i produktywności, a także zautomatyzować procesy biznesowe.  Wydarzenie podsumował Krzysztof Kowalski, wykładowca WSB w Szczecinie i prowadzący Konferencję:

Konferencja Lean spełniła swoje założenia. Jej zadaniem było wskazanie oferty wartości jaką daje strategia i narzędzia Len Management na obecnym - trudnym dla pracodawców, rynku pracownika. Przedstawiono praktyczne rozwiązania, które można wykorzystać w obszarze zarządzania produkcją, w serwisie turbin wiatrowych, w sektorze energii wiatrowej, w branży usługowej, przemyśle medycznym i elektrycznym”.

 

Prelegenci - na co dzień praktycy i zwolennicy koncepcji Lean Management, przedstawili jak korzystają z tej metodyki zarządzania w różnych sferach pracy zawodowej. Poglądy specjalistów firm z różnych branż naszego regionu sprawiły, że każdy słuchacz mógł wyciągnąć informacje najbardziej dla niego interesujące. Nie zabrakło wystąpień praktyków - wykładowców organizatora, Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Profesor Stanisław Flejterski, ekonomista, mówił o Lean Banking. Absolwenci studiów podyplomowych WSB przedstawili swój projekt dotyczący metodyki SMED-przezbrojenie linii testowej płyt głównych. Konferencja zakończyła się dyskusją.

 

"Na koniec odbył się panel dyskusyjny gdzie praktycy i zwolennicy koncepcji zarządzania Lean Management omówili jak bardzo jej strategia i narzędzia pomagają przy rozwiązywaniu obecnego problemu trudno dostępnego pracownika. Wiedza i informacje zostały przekazane zarówno osobom zainteresowanym tematyką Lean, ale również wskazano praktyczne rozwiązania dla osób z szeroko rozumianego środowiska biznesowego. Celem konferencji jest również wydanie zeszytu naukowego, który będzie zbiorem prezentacji prelegentów.”- dodaje Kowalski.

 

Wszystko wskazuje na to, że  w przyszłym roku zostanie zorganizowana trzecia edycja wydarzenia, do udziału w której już teraz zapraszamy.

 

Partnerami tegorocznej edycji wydarzenia byli:

RADIOMETER Sp. z o.o. , Vestas, Klub Lean Management, Północna Izba Gospodarcza, KK Wind Solutions, LSJ HR Group - Doradztwo personalne i szkolenia, ROHLIG SUUS Logistics SA, Cargotec Poland Sp. z o.o. 

Czytaj więcej