Czego nauczysz się, wybierając tę specjalność?

Zdobędziesz umiejętności badania zjawisk patologii społecznej i analizy przyczyn zachowań antyspołecznych, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć psychologiczne aspekty przestępczości.

Nauczysz się wydawania opinii eksperckich w sprawach karnych i cywilnych, oceniając motywacje oraz poczytalność sprawców. Poznasz techniki profilowania i analizy zachowań przestępczych w celu identyfikacji sprawców przestępstw.

Poznasz techniki oceny wiarygodności zeznań świadków oraz umiejętności wyjaśniania problemów psychologicznych pojawiających się w trakcie rozpraw kryminalnych i cywilnych. Zdobędziesz wiedzę dotyczącą psychologicznych aspektów pracy z osobami skazanymi oraz resocjalizacji. 

zdjęcie

Praca dla Ciebie

Po specjalizacji z Psychologii sądowej możesz podjąć pracę między innymi w placówkach sądowych, zakładach karnych i poprawczych, kuratorskiej służbie sądowej, aresztach śledczych a także młodzieżowych ośrodkach socjoterapii czy ośrodkach interwencji kryzysowej.

 

Psycholog sądowy: będziesz mógł pracować jako ekspert sądowy, uczestnicząc w procesach sądowych i udzielając opinii dotyczących psychologicznych aspektów spraw karnych.

 

Doradztwo prawnicze: zdobędziesz umiejętności, które umożliwią Ci udzielanie porad psychologicznych w kontekście prawnym, wspierając klientów i prawników.

 

Praca w zakładzie penitencjarnym: jeśli zdecydujesz się na pracę w zakładzie penitencjarnym, będziesz zajmować się oceną zasadności zwolnień warunkowych, rehabilitacją oraz diagnozą i organizacją reżimu więziennego.

 

Praca badawcza: specjalizacja otworzy przed Tobą możliwość pracy naukowej i prowadzenia badań z zakresu psychologii sądowej.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Psychologia sądowa wiąże się z dużą odpowiedzialnością etyczną, dlatego ważne jest, abyś poznał i stosował odpowiednie standardy etyczne.

 

Interdyscyplinarny charakter pracy: psychologia sądowa często wymaga współpracy z innymi specjalistami, jak prawnicy, policyjni detektywi czy pracownicy systemu penitencjarnego, co stanowi istotny element pracy w tej dziedzinie.

automatyzacja
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studia I stopnia

W dniach 01.05.-05.05.2024 dział będzie nieczynny.

Budynek RR, parter
ul. Ratajczaka 1-3
61-891 Poznań

E-mail: rekrutacja-1stopien@poznan.merito.pl
Tel.: 61 655 33 00 600 851 082

Godziny otwarcia:
  • pn-wt: 09:00 - 16:00
  • śr: 10:00 - 15:00
  • cz-pt: 09:00 - 16:00
  • so: 10:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF