dr hab. Daniel Puciato, prof UWSB Merito
dr hab. Daniel Puciato, prof. Uniwersytetu WSB Merito

Menedżer kierunku studiów turystyka i rekreacja oraz profesor Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu i Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. Członek zarządu ds. handlowych w Polskim Holdingu Hotelowym, gdzie odpowiada za: marketing, sprzedaż i zrównoważony rozwój. Biegły sądowy w obszarach ustanowienia: kultura fizyczna i zarządzanie w turystyce i sporcie, ekspert branżowy i finansowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz RPO WD 2021-2027, ekspert w programach rządowych PROO, NOWEFIO i Senior+. Były Prezes Zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska i Członek Rady Ekspertów ds. Turystyki przy Ministerstwie Sportu i Turystyki. W obszarze jego zainteresowań badawczych znajdują się m.in.: rozwój biologiczny, aktywność fizyczna, zarządzanie strategiczne, mikroekonomia, zrównoważony rozwój, ekonomika turystyki, hotelarstwo. Posiada trzy stopnie doktorskie: ekonomii uzyskany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, nauk o zarządzaniu i jakości uzyskany na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz nauk o kulturze fizycznej uzyskany w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie uzyskał również habilitację. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra wychowania fizycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuły magistra ekonomii i magistra zarządzania oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie uzyskał specjalizację w zakresie odnowy biologicznej. Posiada certyfikaty: auditora wewnętrznego systemów zarządzania jakością, pełnomocnika zintegrowanego systemu zarządzania zgodnego z wymaganiami norm ISO 14001 i ISO 50001 oraz zarządzania projektami według metodyki PRINCE2® 6th ed. Foundation i Practitioner. Autor 205 publikacji naukowych w tym 11 książek i 30 artykułów z tzw. listy filadelfijskiej. Publikuje na łamach najważniejszych na świecie czasopism z obszaru turystyki, w tym hotelarstwa, m. in. w Tourism Management, International Journal of Contemporary Hospitality Management oraz Tourism Economics. Wykonawca w grancie naukowym finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki. Przewodniczący Rady Programowo-Naukowej czasopisma „Turystyka – zarządzanie, administracja, prawo”, członek komitetów naukowych czasopism: „European Journal of Tourism, Hospitality and Recreation”, „Proceedings of Business and Economic Studies” oraz „Mathews Journal of Sports Medicine”. Promotor około 1200 ukończonych prac magisterskich i licencjackich. Prywatnie miłośnik sportu i kultury fizycznej, w młodości był koszykarzem w młodzieżowych zespołach Górnika Wałbrzych oraz czterokrotnie ukończył górskie marszobiegi na 100 km. Entuzjasta górskich wędrówek i turystyki krajowej.

dr Bogdan Tomaszek

Doktor nauk technicznych, doradca KSU PARP w zakresie innowacji, egzamin państwowy dla kandydatów i członków Rad Nadzorczych  spółek Skarby Państwa, 32 lata pracy w instytucie naukowo-badawczym na różnych stanowiskach w tym 8 lat pełnił funkcję sekretarza naukowego w  instytucie, senator RP z Województwa Opolskiego w latach 1997 do 2001 prowadził 16 ustaw w Senacie,  Wojewoda Opolski w latach 2005 do 2007, prezes Opolskiego Parku Naukowo-Technologicznego sp. z o.o. w Opolu w latach 2008 do 2013, doradca prezydenta miasta Kędzierzyn-Koźle ds. rozwoju gminy w latach 2011 do 2014. członek rad społecznych m. in. CBOS, SP ZOZ, Radia Opole, Rady Głównej Jednostek Badawczo Rozwojowych. Obecnie członek Rady Nadzorczej Kofama Koźle S.A. i przewodniczący Rady Nadzorczej firmy  Grupy Azoty ZAK S.A. Zainteresowania naukowe:  zarządzanie przedsiębiorstwem, procesy restrukturyzacji jednostek badawczo-rozwojowych, instytucje wsparcia biznesu, budowa sieci współpracy firm w regionie, rozwój innowacji w mikro i małych przedsiębiorstwach w tym spin off, spin out, startup, funkcjonowanie samorządu terytorialnego, marketing polityczny, sytuacja gospodarcza i polityczna w kraju,  rewitalizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Grzegorz Rippel

Założyciel firmy szkoleniowo-doradczej  ILLUSTRO Szkolenia Doradztwo, trener biznesu- konsultant, HRBP, doradca zawodowy, wykładowca akademicki. Posiada 20 letnie doświadczenie w obszarze HR, od 2012 roku związany z Uczelniami WSB Merito (wcześniej Wyższą Szkołą Bankową) jako wykładowca. Certyfikowany doradca m.in. ExtendedDISC, FSA. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu, Polskiego Stowarzyszenia HRBP i Rady Biznesu Uniwersytetu WSB Merito Opole.

dr Lech Miklaszewski

Doktor nauk ekonomicznych. Posiada bogate doświadczenie praktyczne, które zdobył jako: członek licznych rad nadzorczych spółek prawa handlowego; dyrektor departamentu inwestycji kapitałowych Bank Zachodniego S.A., dyrektor biura maklerskiego Bank Zachodniego S.A.; prezes zarządu Dolnośląskiego Centrum Faktoringu sp. z o.o., prezes zarządu odpowiedzialny za zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym zatrudniającym 260 osób. Autor i współautor licznych prac zleconych o tematyce związanej z ekonomiką przedsiębiorstwa i procesów produkcyjnych. Obecnie Inspektor Nadzoru odpowiedzialny za weryfikację zgodności działalności domu maklerskiego z przepisami prawa, prowadzący kontrole wewnętrzne, audyt wewnętrzny, kontrolę zgodności działalności z prawem, administrator bezpieczeństwa danych osobowych, utrzymujący w imieniu firmy inwestycyjnej kontakt z KNF, GIODO, GIIF.

prof. zw. dr hab. Marian Noga

Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito Opole, Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Senator IV i V kadencji, od 2004 do 2010 członek Rady Polityki Pieniężnej. Obecnie Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu i wykładowca uczelni, ekspert w Narodowym Centrum Nauki. Komentator ekonomiczny TVN. W pracy naukowej zajmuje się teorią wzrostu gospodarczego, polityką fiskalną i monetarną, ekonomicznymi aspektami ochrony środowiska.

dr Rafał Parvi
dr Rafał Parvi

Doktor ekonomii, asystent na Wydziale Rachunkowości w Polskim Banku Inwestycyjnym SA w Opolu, starszy asystent na wydziale kredytów i podmiotów gospodarczych w Polskim Banku Inwestycyjnym SA w Opolu, menedżer ds. Finansów i Zarządzania w Axxel Sp. z o.o. w Opolu, biegły Sądu Okręgowego w Opolu oraz Sądu Okręgowego we Wrocławiu w zakresie: ekonomii, finansów, bankowości i rachunkowości. Jako ekspert w dziedzinie finansów posiada rozległą wiedzę na temat finansowania przedsiębiorstw, zarządzanie finansami w przedsiębiorstwach oraz ich racjonalnego wykorzystania w celu zapewnienia i poprawy  płynności finansowej przedsiębiorstw. Obszary zainteresowań naukowych: finanse, zarządzanie finansami, finanse przedsiębiorstw, zarządzanie przedsiębiorstwem, analiza finansowa, analiza ekonomiczna, ekonomia eksperymentalna, zarządzanie finansami publicznymi, matematyka finansowa, polityka finansowa, rynki finansowe.