dr Katarzyna Mizera

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, absolwentka studiów Executive MBA. Dziekan Uniwersytetu WSB Merito Opole, Członek Zarządu Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Praktyk zarządzania strategicznego, kreowania i zarządzania ofertą oraz procesem dydaktycznym, z doświadczeniem w marketingu i public relations. Naukowo zajmuje się odpowiedzialnością biznesu (CSR, ESG), zwłaszcza w kontekście budowania strategii CSR, jej efektywności, a także odpowiedzialnej konsumpcji, tworzenia wartości ekonomiczno-społecznej, zrównoważonego rozwoju oraz integracji CSR-u z marketingiem.

Dr Agnieszka Gawlik
dr Agnieszka Gawlik

Menedżer Kierunku Zarządzanie. Prodziekan ds. dydaktyki i jakości kształcenia. Posiada doświadczenie praktyczne jako ekspert, audytor i konsultant: specjalizuje się w planowaniu przedsięwzięć gospodarczych, analizie i ocenie ich rentowności, finansowych aspektach działalności przedsiębiorstw a także wykorzystaniu w praktyce gospodarczej metod oceny standingu finansowego przedsiębiorstwa. Entuzjastka wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu organizacjami (RPA, AI) i optymalizacji procesów.

 

W pracach badawczych i wdrożeniowych łączy metody i techniki zarządzania przedsiębiorstwem ze specjalistyczną wiedzą z zakresu ekonomii i finansów. Prowadzi również badania nad ekonomicznymi aspektami funkcjonowania sektora publicznego i efektywnością rynków (m.in. rynku ochrony zdrowia, rynku turystycznego). W pracy dydaktycznej chętnie wykorzystuje aktywne formy dydaktyczne, takie jak: gry i symulacje biznesowe. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu nauk o zarządzaniu oraz ekonomii i finansów; autorka podręcznika „Sporządzanie planów, analiz i sprawozdań”.

dr hab. Daniel Puciato, prof UWSB Merito
dr hab. Daniel Puciato, prof. Uniwersytetu WSB Merito

Menedżer kierunku studiów turystyka i rekreacja oraz profesor Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu i Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. Członek zarządu ds. handlowych w Polskim Holdingu Hotelowym, gdzie odpowiada za: marketing, sprzedaż i zrównoważony rozwój. Biegły sądowy w obszarach ustanowienia: kultura fizyczna i zarządzanie w turystyce i sporcie, ekspert branżowy i finansowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz RPO WD 2021-2027, ekspert w programach rządowych PROO, NOWEFIO i Senior+. Były Prezes Zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska i Członek Rady Ekspertów ds. Turystyki przy Ministerstwie Sportu i Turystyki. W obszarze jego zainteresowań badawczych znajdują się m.in.: rozwój biologiczny, aktywność fizyczna, zarządzanie strategiczne, mikroekonomia, zrównoważony rozwój, ekonomika turystyki, hotelarstwo. Posiada trzy stopnie doktorskie: ekonomii uzyskany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, nauk o zarządzaniu i jakości uzyskany na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz nauk o kulturze fizycznej uzyskany w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie uzyskał również habilitację. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra wychowania fizycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuły magistra ekonomii i magistra zarządzania oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie uzyskał specjalizację w zakresie odnowy biologicznej. Posiada certyfikaty: auditora wewnętrznego systemów zarządzania jakością, pełnomocnika zintegrowanego systemu zarządzania zgodnego z wymaganiami norm ISO 14001 i ISO 50001 oraz zarządzania projektami według metodyki PRINCE2® 6th ed. Foundation i Practitioner. Autor 205 publikacji naukowych w tym 11 książek i 30 artykułów z tzw. listy filadelfijskiej. Publikuje na łamach najważniejszych na świecie czasopism z obszaru turystyki, w tym hotelarstwa, m. in. w Tourism Management, International Journal of Contemporary Hospitality Management oraz Tourism Economics. Wykonawca w grancie naukowym finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki. Przewodniczący Rady Programowo-Naukowej czasopisma „Turystyka – zarządzanie, administracja, prawo”, członek komitetów naukowych czasopism: „European Journal of Tourism, Hospitality and Recreation”, „Proceedings of Business and Economic Studies” oraz „Mathews Journal of Sports Medicine”. Promotor około 1200 ukończonych prac magisterskich i licencjackich. Prywatnie miłośnik sportu i kultury fizycznej, w młodości był koszykarzem w młodzieżowych zespołach Górnika Wałbrzych oraz czterokrotnie ukończył górskie marszobiegi na 100 km. Entuzjasta górskich wędrówek i turystyki krajowej.

zdjecie
dr Anna Karwacka

Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o komunikacji społecznej i mediach, absolwentka filologii romańskiej i filologii angielskiej.
Adiunkt w Uniwersytecie WSB Merito Opole. Ekspert ds. mediów, marketingu i komunikacji z 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu działami PR, marketingu i sprzedaży w międzynarodowym środowisku biznesowym. 
Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach: Dyplomacja kulturalna, Marketing międzynarodowy, Zarzadzanie oświatą i przedsiębiorczość.
Autorka kilku publikacji z zakresu public relations, marketingu politycznego oraz reklamy.
Główne zainteresowania naukowe: marketing polityczny, digital marketing, nowoczesne formy reklamy, public relations, rzecznictwo prasowe, marketing terytorialny, smart city. Biegle włada j.angielskim, francuskim i włoskim.

Kierownik merytoryczny kierunków: Nowoczesne rzecznictwo prasowe z elementami neurokomunikacji oraz Menedżer Samorządu Terytorialnego – zarządzanie procesami Smart City i Green City.
 

 

dr Anna Szeliga-Duchnowska

Doktor nauk o zarządzaniu, doradca, trener biznesu, wdrożeniowiec; posiada doświadczenie zawodowe w pracy w administracji publicznej w tym w sądownictwie; ma na swoim koncie skutecznie przeprowadzone wdrożenia kilku znormalizowanych systemów  zarządzania; prowadzi warsztaty, a także doradztwo w zakresie problematyki Human Resources, w tym przeciwdziałania patologiom organizacyjnym takim jak: mobbing, molestowanie itp. Zainteresowania naukowe i eksperckie: zarządzanie personelem w administracji publicznej, patologie organizacyjne i dysfunkcje w zarządzaniu personelem, jakość w przedsiębiorstwach usługowych komunikacja interpersonalna, procesy restrukturyzacyjne, stosunki pracy – relacje pracodawca pracownik, motywowanie ludzi w organizacji. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito, kierownik Zespołu Dydaktycznego Kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie WSB Merito Opole.

dr Beniamin Noga

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu IHI w Zittau (Niemcy). Autor ponad 20 publikacji naukowych o tematyce MŚP, pieniądzu i zarządzaniu w sporcie. Współautor podręcznika Makroekonomia oraz książki Edukacja ekonomiczna polskiego społeczeństwa. Praktyk zarządzania, członek zarządów, dyrektor finansowy wielu MŚP. Interesuje się sportem, lingwistyką i etnografią.

dr Krzysztof Kuźniak

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Absolwent studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz studiów managerskich dla wyższej kadry zarządzającej koncernu SANOMA na Uniwersytecie Aalto w Helsinkach (Program JUMP). Jest pracownikiem naukowym w stopniu adiunkta Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Posiada wieloletnie doświadczenia managerskie w takich przedsiębiorstwach jak VULCAN sp. z o.o., ADe Line SA, TETA SA (obecnie Unit4), Mostostal Wrocław SA, Capricorn sp z o.o. oraz jako członek rad nadzorczych w EnergiaPRO KE SA (obecnie grupa TAURON SA) oraz JTBS sp. z o.o. Jest współwłaścicielem spółki informatycznej. Ponadto brał udział w wielu projektach biznesowych oraz badawczych. Autor publikacji naukowych z zakresu zarządzania i marketingu.

dr Justyna Kuświk prodziekan ds. studenckich
dr Justyna Kuświk

Prodziekan ds. studenckich w Uniwersytecie WSB Merito Opole.

Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, psychoterapeuta oraz trener. Zainteresowania badawcze: psychologia polityki, w szczególności funkcjonowanie polityków w sytuacji stresu zawodowego, psychologia społeczna oraz psychologia zarządzania przede wszystkim w zakresie zarządzania stresem oraz kształtowania umiejętności miękkich pracowników. Autorka i realizatorka licznych szkoleń w zakresie rozwoju osobistego, zawodowego oraz kompetencji wychowawczych. Posiada wieloletnie doświadczenie jako terapeuta i diagnosta. Prywatnie miłośniczka gry w brydża.

dr Bogdan Tomaszek

Doktor nauk technicznych, doradca KSU PARP w zakresie innowacji, egzamin państwowy dla kandydatów i członków Rad Nadzorczych  spółek Skarby Państwa, 32 lata pracy w instytucie naukowo-badawczym na różnych stanowiskach w tym 8 lat pełnił funkcję sekretarza naukowego w  instytucie, senator RP z Województwa Opolskiego w latach 1997 do 2001 prowadził 16 ustaw w Senacie,  Wojewoda Opolski w latach 2005 do 2007, prezes Opolskiego Parku Naukowo-Technologicznego sp. z o.o. w Opolu w latach 2008 do 2013, doradca prezydenta miasta Kędzierzyn-Koźle ds. rozwoju gminy w latach 2011 do 2014. członek rad społecznych m. in. CBOS, SP ZOZ, Radia Opole, Rady Głównej Jednostek Badawczo Rozwojowych. Obecnie członek Rady Nadzorczej Kofama Koźle S.A. i przewodniczący Rady Nadzorczej firmy  Grupy Azoty ZAK S.A. Zainteresowania naukowe:  zarządzanie przedsiębiorstwem, procesy restrukturyzacji jednostek badawczo-rozwojowych, instytucje wsparcia biznesu, budowa sieci współpracy firm w regionie, rozwój innowacji w mikro i małych przedsiębiorstwach w tym spin off, spin out, startup, funkcjonowanie samorządu terytorialnego, marketing polityczny, sytuacja gospodarcza i polityczna w kraju,  rewitalizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej.

dr Rafał Parvi
dr Rafał Parvi

Doktor ekonomii, asystent na Wydziale Rachunkowości w Polskim Banku Inwestycyjnym SA w Opolu, starszy asystent na wydziale kredytów i podmiotów gospodarczych w Polskim Banku Inwestycyjnym SA w Opolu, menedżer ds. Finansów i Zarządzania w Axxel Sp. z o.o. w Opolu, biegły Sądu Okręgowego w Opolu oraz Sądu Okręgowego we Wrocławiu w zakresie: ekonomii, finansów, bankowości i rachunkowości. Jako ekspert w dziedzinie finansów posiada rozległą wiedzę na temat finansowania przedsiębiorstw, zarządzanie finansami w przedsiębiorstwach oraz ich racjonalnego wykorzystania w celu zapewnienia i poprawy  płynności finansowej przedsiębiorstw. Obszary zainteresowań naukowych: finanse, zarządzanie finansami, finanse przedsiębiorstw, zarządzanie przedsiębiorstwem, analiza finansowa, analiza ekonomiczna, ekonomia eksperymentalna, zarządzanie finansami publicznymi, matematyka finansowa, polityka finansowa, rynki finansowe.

Stephen Branighan

Irlandczyk, ukończył studia biznesowe w The Open University Business School w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii, a następnie zdobył tytuł magistra edukacji. Posiada certyfikat nauczania CELTA z Uniwersytetu Cambridge a także 12-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów biznesowych w obszarach takich jak np.: zespoły wielokulturowe, komunikacja interpersonalna. Posiada także 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu w biznesie zdobyte w Irlandii oraz koordynacji 20-osobowego międzynarodowego zespołu w Polsce. 

Alicja Żak-Łykus
mgr Alicja Żak-Łykus

Menedżer kierunku psychologia na Uniwersytecie WSB Merito Opole. Psycholog, terapeuta pracujący w nurcie TSR, certyfikowany trener biznesu, akredytowany coach, wykładowca. Pracuje indywidualnie i grupowo ze swoimi Klientami. Przedsiębiorca, współwłaścicielka firmy szkoleniowo doradczej Responsa, która wspiera firmy w rozwijaniu kompetencji pracowników, diagnozowaniu i porządkowaniu procesów zachodzących w firmach. Specjalizuje się w obszarze rozwoju osobistego, wspiera klientów w osiąganiu celów biznesowych i indywidualnych. Korzysta z różnych narzędzi i metod pracy dopasowanych do realizowanych celów. Doświadczenie zdobyła ponadto prowadząc punkt pomocy psychospołecznej i coachingu kariery oraz jako wiceprezes ICF Polska. Od wielu lat związana ze środowiskiem akademickim, jest wykładowcą na kierunku psychologia, na studiach podyplomowych.

Robert Czekaj
mgr Robert Czekaj

Menedżer kierunku Prawo w biznesie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwent Studiów Doktoranckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prawnik z długoletnim doświadczeniem w zakresie prawa gospodarczego i audytu w sektorze publicznym i prywatnym. Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Prezes Fundacji Polski Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej w Opolu.

Specjalista z zakresu prawa turystycznego, prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa zamówień publicznych w fundacji Polski Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju.

Prawnik w Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Budowlanych i Producentów Materiałów Budowlanych przy Związku Rzemiosła Polskiego z siedzibą w Warszawie. Zajmuje się sprawami związanymi z interpretacjami przepisów z zakresu prawa budowlanego, prawa zamówień publicznych.

Usprawniał procesy gospodarcze, pełnił funkcję likwidatora.

Laureat Plebiscytu w kategorii „Najlepszy wykładowca studiów podyplomowych Administracja - prawo, zarządzanie i administracja w roku akademickim 2021/2022” w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu (obecnie Uniwersytecie WSB Merito Opole).

Autor publikacji naukowych oraz uczestnik konferencji naukowych.

W pracy naukowej zajmuje się m.in. problematyką dotyczącą roszczeń w odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej. Specjalizuje się także w problematyce prawa turystycznego.

Damian Kaźmierczak
Damian Kaźmierczak

Kierownik zespołu dydaktycznego kierunku finanse i rachunkowość. Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach i Uniwersytetu WSB Merito Opole oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego, matematyki, przedsiębiorczości i muzyki. Nauczyciel mianowany, który w dydaktyce chętnie wykorzystuje metody aktywizujące studentów i cyfrowe narzędzia pracy doskonalone podczas licznych szkoleń i kursów. Certyfikowany Trener Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS. Współpracownik i konsultant biura rachunkowego w Kędzierzynie-Koźlu. Organizator koncertów charytatywnych zaangażowany w wolontariat na rzecz dzieci i młodzieży, wokalista i instruktor grup muzycznych. Obszary zainteresowań: praktyczne wykorzystanie metod ilościowych w finansach i zarządzaniu przedsiębiorstwem, rachunkowość finansowa i zarządcza oraz analiza ekonomiczno-finansowa.

Agnieszka Dornfeld-Kmak
dr Agnieszka Dornfeld-Kmak

Doktor nauk o zarządzaniu, doktor nauk humanistycznych. Praktyk w zakresie audytu wewnętrznego (Urząd Kontroli Skarbowej, 10. Brygada Logistyczna w Opolu, jednostki samorządu terytorialnego), posiadający uprawnienia audytora wewnętrznego-złożony z wynikiem pozytywnym egzamin na audytora wewnętrznego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Ministra Finansów. Współautorka książek „Zarządzanie ryzykiem procesów – identyfikacja”, „Kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych” oraz innych publikacji z zakresu zarządzania, kontroli zarządczej oraz audytu wewnętrznego. Zainteresowania badawcze: strategia zarządzania ryzykiem, budżet zadaniowy, kontrola zarządcza, audyt wewnętrzny, zarządzanie bezpieczeństwem.