Opis kierunku

Studia niestacjonarne w salach wykładowych.

 

W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami osobiście. W przypadku decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, zajęcia dydaktyczne będą prowadzone zdalnie.

Studia podyplomowe, tradycyjne

 "Zanim zrobimy samochód, stwórzmy człowieka” słowa Eiji Toyoda* już od kilku dekad najtrafniej podsumowują, co jest prawdziwą istotą przewagi konkurencyjnej na rynku. Nie można skutecznie stawać się innowacyjnym bez stawiania na ludzi i ich unikalne kompetencje w organizacji.
*prezes TOYOTY, który stanął na czele zmian kulturowych i organizacyjnych w okresie walki tego koncernu o przetrwanie na rynku. Dzięki niemu i jego zespołowi TOYOTA stała się światowym liderem wydajności, którym pozostaje do dziś.

LEAN SIX SIGMA MANAGER to wartość każdej organizacji stawiającej na innowacje i samodoskonalenie.

 

Rola LEAN SIX SIGMA MANAGERA (LSSM) w firmach, które chcą być zwinne, konkurencyjne i zyskowne jest w obecnych czasach kluczowa. LSSM to połączenie kompetencji takich jak: integracja ludzi i procesów w celu efektywnej transformacji organizacji, analityka finansowa i procesowa zwiększająca trafność podejmowanych decyzji o znaczeniu strategicznym, zwinne zarządzanie przedsięwzięciami (Lean, Agile/Scrum) służące osiągania celu zespołowo i produktywnie bez konieczności przyspieszenia pracy, m.in: warsztaty Kaizen, Kanban, Scrum teams. 

To, że warto łączyć zmianę kulturową (Lean/Agile) z solidną analityką (Six Sigma, finanse), udowodnili studenci poprzednich edycji studiów realizując przełomowe projekty LEAN SIX SIGMA GREEN BELT, które zaangażowały ich współpracowników i zarządzających w proces korzystnych zmian. 

studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

Celem studiów jest przekazanie wiedzy i doświadczeń menedżerskich z zakresu zarządzania zmianą kulturową w organizacji oraz optymalizacją procesów biznesowych. Stale zmieniający się rynek oraz nasilająca się konkurencja sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z praktycznymi umiejętnościami w zakresie Lean Management. Kompleksowy program dydaktyczny studiów to połączenie kompetencji przywódczych z narzędziami analizy danych i wdrażania zmian, które mają sens z punktu widzenia klientów, pracowników i samego przedsiębiorstwa - bardzo często samego zarządu firmy. 

Lean Six Sigma Manager

Co zyskujesz?

 • Poznasz pracę LEAN SIX SIGMA MANAGERA od strony praktycznej dzięki przykładom projektów, które zrealizowali i realizują 

 • Dowiesz się, jak połączyć LEAN MANAGEMENT z SIX SIGMA tak, by przeprowadzać skuteczne zmiany ze wsparciem zarządu i zaangażowaniem swoich współpracowników 

 • Weźmiesz udział w praktycznych zajęciach na terenie naszych firm partnerskich, które dbają o własną kulturę ciągłego doskonalenia 

 • Zobaczysz jak wyglądają działania optymalizacyjne w różnych środowiskach (produkcja i usługi) 

 • Poznasz szefów ciekawych firm i będziesz miał/a okazję wymiany doświadczeń 

 • Dowiesz się jak przeprowadzić swoich współpracowników przez proces zmian i jak przekonać ich do tego, by im się chciało chcieć 

 • Poznasz ciekawych ludzi na studiach, z którymi będziesz wartościowo spędzać czas 

 • Po pozytywnym ukończeniu studiów każdy uczestnik otrzyma certyfikat LEAN SIX SIGMA YELLOW BELT firmowany przez firmę LEAN PARTNER 

 • Dla chętnych możliwe zdobycie dodatkowego Certyfikatu LEAN SIX SIGMA GREEN BELT. Program certyfikacji LEAN SIX SIGMA GREEN BELT objęty jest asystą wykładowców 

Dla kogo?

Studia te w szczególności powinny zainteresować osoby, które na co dzień mają bliski kontakt z procesami zmian, wdrażaniami nowych rozwiązań. Są liderami zmian lub chciałaby zdobyć umiejętność bycia aktywnym członkiem zespołu ds. optymalizacji procesów.

Praktyczny charakter studiów

 • Jako student będziesz brał udział min. w grach symulacyjnych LEAN SIX SIGMA w celu praktycznego zrozumienia fundamentów tej metodyki optymalizacji procesów 

 • Ćwiczenia realizowane są w metodzie projektowej i zespołowej, by umożliwić wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami zajęć 

 • Część zajęć realizowanych jest na terenie firm partnerskich, co daje możliwość obserwacji programów Lean Six Sigma 

 • Dzięki wizytom referencyjnym będziesz miał/a możliwość wymiany doświadczeń z osobami, które są odpowiedzialne za działania usprawniające 

 • Program studiów jest zgodny z cyklem Kolba tj. zakłada nie tylko wykład teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy 

 • Wykładowcami są aktywni zawodowo szefowie ds. optymalizacji procesów w firmach produkcyjnych i usługowych – LEAN SIX SIGMA Managerowie, wykłady uzupełnią spotkania z wyższą kadrą zarządzającą stosującą i wspierającą LEAN SIX SIGMA. Ich wykłady, ćwiczenia realizowane są w oparciu o przygotowane casy study. 

Partner programu

Partnerem programu jest firma doradcza LEAN PARTNER, której założyciele i członkowie wierzą, że od poziomu efektywności przedsiębiorstw uzależniona jest jakość życia naszego społeczeństwa. Zawodowo zespół LEAN PARTNER aktywnie pomaga polskim przedsiębiorstwom wdrażać kulturę ciągłego doskonalenia, optymalizować procesy produkcyjne i usługowe. W ten sposób wspiera pracowników i firmy w budowaniu realnej przewagi na konkurencyjnym rynku. Mając za sobą doświadczenia we wdrażaniu kultury Lean Six Sigma Management, LEAN PARTNER przekazuje praktyczną wiedzę o tym, jak pracować mądrzej oraz jak zespołowo tworzyć efektywne rozwiązania. 

Strona Partnera Programu 

Najczęściej zadawane pytania: 

 • Czy te studia to sama matematyka i statystyka? 
  Nie, to nie sama matematyka i statystyka. Program studiów zawiera przydatne elementy matematyki i statystyki, dzięki którym łatwiej i szybciej podejmiesz właściwe decyzje przed i w trakcie realizacji projektów usprawniających. Poza tym pokażemy w jaki sposób używać "słupków" w procesie komunikacji tak, by każdy z uczestników projektów rozumiał cel zadań i swoją rolę w projekcie. 
 • Czy program studiów to sama produkcja? 
  Nie, program zawiera elementy produkcji i administracji, czyli jest kompleksowy; pozwoli lepiej zrozumieć interakcję pomiędzy procesami usługowymi, administracyjnymi i produkcyjnymi. 
 • Czy ten pan o japońskim imieniu i nazwisku to ten, który zakładał TOYOTĘ w Polsce? 
  Tak. 
 • Czy i kiedy mam dać znać czy chcę robić green belta? 
  Masz czas do końca pierwszego semestru. Oczywiście możesz się zdecydować od razu – będziesz mieć więcej czasu na realizację projektu. 
 • Czy testy semestralne będą z zadań z matematyki i statystyki? 
  Nie. 
 • Czy certyfikat green belt jest uznawany poza produkcją? 
  Tak. 
 • Czy pokażecie jakieś przykłady z projektów tak, żeby lepiej zrozumieć o co chodzi w LEAN SIX SIGMA? 
  Tak, i to sporo, ponieważ chcemy, żeby uczestnicy zrozumieli poprzez praktykę treści wykładowe – tak się uczy najszybciej. Praktyka! 
 • Na stronie jest napisane, że konsultacje mogą odbywać się w biurze LEAN PARTNER w Katowicach – gdzie to dokładnie jest? 
  https://www.leanpartner.pl/kontakt/ 
  Masz pytania? Doskonale! Na wszystkie Twoje pytania odpowie: 
  • e-mailowo: mariusz.szymocha@leanpartner.pl 
  • telefonicznie: +48 790 442 774 
Mariusz Szymocha

"Gospodarka 4.0 – oparta o automatyzację i innowacje potrzebuje skutecznych liderów zmian. Lean Six Sigma Manager to program dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje w zarządzaniu zespołami, posługującymi się danymi i faktami oraz doskonale (zwinnie) ze sobą współpracującymi.

Transformacja organizacji oraz sposobu pracy wymaga kompetencji twardych i miękkich. Technologię można kupić – atmosferę współpracy i organizację pracy już nie."

 

 

 

Mariusz Szymocha

Założyciel i członek zarządu LEAN PARTNER, wykładowca WSB

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
lean-partner

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 15 sierpnia
czesne już od
315 zł
290 zł
miesięcznie

Zapisując się do 15 sierpnia, zyskujesz 700 zł: 

 • 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz więcej. Twoja zniżka wyniesie 900 zł: 

 • 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Lean Six Sigma Manager

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Mariusz Szymocha
Marek Wójcik
Przemysław Zwoliński
Krzysztof Woźniak
Magdalena Wierzbicka
Piotr Staroń
Arkadiusz Mysiak
Mariusz Nowak
Jakub Pijowczyk
Dariusz Ratajczak
Mariusz Szymocha

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT, specjalizacja branża przemysłowa, usługowa. Doświadczenie w latach w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia - ponad 10 lat.

 

Marek Wójcik

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT, specjalizacja branża usługowa, logistyczna. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Przemysław Zwoliński

Prezes doskonale znający się na metodyce LEAN MANAGEMENT, wspierający inicjatywy KAIZEN, związany z APERAM. 

Krzysztof Woźniak

LEAN SIX SIGMA GREEN BELT, specjalizacja branża usługowa, analityk danych, posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Magdalena Wierzbicka

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT, specjalizacja branża przemysłowa, automotive. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Piotr Staroń

szef produkcji, pasjonat kultury ciągłego doskonalenia, praktyk KAIZEN, zwiazany z BOMBARDIER

Arkadiusz Mysiak

Nasz absolwent!
LEAN SIX SIGMA GREEN BELT, specjalizacja branża usługowa. 

Doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia - ponad 5 lat
 

Mariusz Nowak

Nasz absolwent!
Dyrektor szpitala. LEAN SIX SIGMA GREEN BELT, specjalizacja branża usługowa,medycyna. 
Doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia - ponad 15 lat
 

Jakub Pijowczyk

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT, specjalizacja branża spożywcza, przemysłowa, automotive. Doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia - ponad 10 lat
 

Dariusz Ratajczak

LEAN MANAGER, specjalizacja branża spożywcza, przemysłowa. Doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia - ponad 10 lat.
 

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów podyplomowych w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja.sp@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 84 70 +32 349 84 78 +48 602 279 894
Infolinia: 32 630 62 44

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 08:00-16:00
 • cz: 08:00-17:00
 • pt: 08:00-16:00
 • so: 08:00-14:00
Pobierz stronę do PDF