Ważny komunikat

1. Prolib - nowy system biblioteczny

W związku z przejściem Biblioteki na nowy system, następuje zmiana w logowaniu na swoje konto biblioteczne.

Prosimy o zapoznanie się z INSTRUKCJĄ

 

  KATALOG


2. Zamawianie książek bezpośrednio przez swoje konto biblioteczne (z powodu COVID-19 wolny dostęp do półek zawieszony do odwołania).

Jak to zrobić? Zapoznaj się z zasadami zamówień z odbiorem w Bibliotece oraz aneksem dotyczącym aktualnej sytuacji epidemicznej.

 


3. Bezpieczne urządzenia bezkontaktowe:
 
Książkomaty
- działające na zasadzie paczkomatów, umożliwiają całodobowy odbiór zamówionych w Bibliotece książek. 

Jak z nich korzystać? Upewnij się, że Twoja legitymacja jest aktywna w Bibliotece i zapoznaj z zasadami.

 
Wrzutnia automatyczna
- możesz samodzielnie zwrócić książki ze swojego konta. Całodobowo!

Za jej pomocą zwrócisz tylko książki wypożyczone po 10.10.2020. Co jeszcze należy wiedzieć? Zerknij tutaj.

 

Zbiorcza instrukcja zasad korzystania z Biblioteki do pobrania tutaj.


Masz pytanie? Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do dyspozycji pod adresem mailowym: biblioteka@chorzow.wsb.plnumerem telefonu: 32 3498 471 oraz poprzez Messenger 

Aktualności

Zostań w domu - Biblioteka online

Aby wspomóc system kształcenia online pracownicy Biblioteki przygotowały dla Was gotowe do pobrania przewodniki po zasobach elektronicznych. Znajdziesz je TUTAJ.


Polecamy również ogólnodostępną bazę wiedzy o otwartych zasobach dla nauki (open access) będącą prawdziwą kopalnią źródeł elektronicznych publikowanych na zasadach wolnego dostępu. Dokumenty te można swobodnie czytać, kopiować czy drukować.

Kilka słów o naszej Bibliotece

 • Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie mieści się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Sportowej 29. 
 • To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór, liczne czasopisma i wiele pozycji naukowych. Pomogą one w napisaniu pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej, zdaniu egzaminu i pogłębieniu wiedzy w interesującej dziedzinie.

Jesteśmy przyjazną Biblioteką:

 • Pomoc -  Pracownicy Biblioteki chętnie służą pomocą przy poszukiwaniu literatury oraz sporządzaniu bibliografii, potrzebnej przy pisaniu prac dyplomowych, inżynierskich i magisterskich.
 • Zakupy książek na życzenie - Na życzenie czytelników Biblioteka dokonuje zakupu potrzebnych pozycji książkowych. Jeżeli potrzebujesz książki, której nie ma zbiorach Biblioteki, a jest dostępna na rynku księgarskim, zgłoś się do nas!
 • Łatwy dostęp - Biblioteka otwarta jest 6 dni w tygodniu, także w weekendy. Jest to bardzo wygodne zarówno dla studentów systemu stacjonarnego jak i niestacjonarnego oraz uczestników studiów podyplomowych, studiów MBA.
42 000

Tyle książek liczy księgozbiór Biblioteki WSB w Chorzowie

42 000
Książek
60

Tytułów czasopism w wersji papierowej znajdziesz w naszych zasobach.

60
Czasopism
20

Specjalistycznych baz danych z ebookami oraz innymi elektronicznymi materiałami jest dostępnych bezpłatnie dla naszych studentów.

20
Baz danych
10

Komputerów podłączonych do Internetu dostępnych w czytelni, w tym 4 z możliwością użycia drukarki.

10
Stanowisk komputerowych
 • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów wyłącznie na miejscu – w czytelni.
 • Ty, będąc studentem WSB, możesz wypożyczać książki z biblioteki, korzystać ze zbiorów elektronicznych lub pracować w czytelni bez ograniczeń. Jednorazowo możesz wypożyczyć aż 15 książek na miesiąc. Legitymacja studencka to także karta biblioteczna, dzięki temu obsługa jest znacznie szybsza. Książki wypożyczamy na 4 tygodnie, ale w razie potrzeby termin ten możemy przedłużyć. Chcąc poznać dokładne zasady przejdź do REGULAMINU.

Pracujemy w oparciu o system komputerowy Prolib, który umożliwia czytelnikom:

 • przeglądanie zasobów biblioteki z pełną informacją o książce, jej położeniu i dostępności danego egzemplarza;
 • rezerwację wypożyczonych egzemplarzy;
 • kontrolę własnego konta bibliotecznego - samodzielne prolongaty i zamówienia.

  Jeśli chcesz skorzystać z systemu zaloguj się do ekstranetu i przejdź do zakładki katalog biblioteczny.