Aktualności

Przerwa Świąteczna w Bibliotece

 

W dniach od 23.12.2019 do 3.01.2020 Biblioteka będzie nieczynna.

Prosimy pamiętać o przedłużeniu terminu zwrotu wypożyczonych książek. Zwrotów można dokonywać przez cały okres świąteczny za pośrednictwem wrzutni bibliotecznej.

 

Życzymy spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Kilka słów o naszej Bibliotece

 • Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie mieści się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Sportowej 29. 
 • To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór, liczne czasopisma i wiele pozycji naukowych. Pomogą one w napisaniu pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej, zdaniu egzaminu i pogłębieniu wiedzy w interesującej dziedzinie.

Jesteśmy przyjazną Biblioteką:

 • Pomoc -  Pracownicy Biblioteki chętnie służą pomocą przy poszukiwaniu literatury oraz sporządzaniu bibliografii, potrzebnej przy pisaniu prac dyplomowych, inżynierskich i magisterskich.
 • Zakupy książek na życzenie - Na życzenie czytelników Biblioteka dokonuje zakupu potrzebnych pozycji książkowych. Jeżeli potrzebujesz książki, której nie ma zbiorach Biblioteki, a jest dostępna na rynku księgarskim, zgłoś się do nas!
 • Łatwy dostęp - Biblioteka otwarta jest 6 dni w tygodniu, także w weekendy. Jest to bardzo wygodne zarówno dla studentów systemu stacjonarnego jak i niestacjonarnego oraz słuchaczy studiów podyplomowych, studiów MBA.
biblioteka
40 000

Tyle książek liczy księgozbiór Biblioteki WSB w Chorzowie

40 000
Książek
60

Tytułów czasopism w wersji papierowej znajdziesz w naszych zasobach.

60
Czasopism
18

Specjalistycznych baz danych z ebookami oraz innymi elektronicznymi materiałami jest dostępnych bezpłatnie dla naszych studentów.

18
Baz danych
10

Komputerów podłączonych do Internetu dostępnych w czytelni, w tym 4 z możliwością użycia drukarki.

10
Stanowisk komputerowych
 • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów wyłącznie na miejscu – w czytelni.
 • Ty, będąc studentem WSB, możesz wypożyczać książki z biblioteki, korzystać ze zbiorów elektronicznych lub pracować w czytelni bez ograniczeń. Jednorazowo możesz wypożyczyć aż 15 książek na miesiąc. Legitymacja studencka to także karta biblioteczna, dzięki temu obsługa jest znacznie szybsza. Książki wypożyczamy na 4 tygodnie, ale w razie potrzeby termin ten możemy przedłużyć. Chcąc poznać dokładne zasady przejdź do REGULAMINU.

Pracujemy w oparciu o system komputerowy KOHA, który umożliwia czytelnikom:

 • przeglądanie zasobów biblioteki z pełną informacją o książce, jej położeniu i dostępności danego egzemplarza;
 • rezerwację wypożyczonych egzemplarzy;
 • kontrolę własnego konta bibliotecznego - samodzielne prolongaty i zamówienia.

  Jeśli chcesz skorzystać z systemu zaloguj się do ekstranetu i przejdź do zakładki katalog biblioteczny.
finanse-rachunkowosc