Aktualności

Od 1 października Biblioteka wydłuża godziny otwarcia. Nadal realizujemy wyłącznie zamówienia złożone przez swoje konto biblioteczne, bez możliwości wolnego dostępu do półek. Zachęcamy do korzystania z odbioru zamówień w całodobowych Książkomatach.

Zwroty książek możliwe są w Bibliotece w godzinach otwarcia lub całodobowo poprzez wrzutnię biblioteczną na pierwszym piętrze. 

Czytelnia pozostaje nieczynna do odwołania.

Zapraszamy!

Biblioteka online

Aby wspomóc system kształcenia online pracownicy Biblioteki przygotowały dla Was gotowe do pobrania przewodniki po zasobach elektronicznych. Znajdziesz je TUTAJ.


Polecamy również ogólnodostępną bazę wiedzy o otwartych zasobach dla nauki (open access) będącą prawdziwą kopalnią źródeł elektronicznych publikowanych na zasadach wolnego dostępu. Dokumenty te można swobodnie czytać, kopiować czy drukować.

Kilka słów o naszej Bibliotece

 • Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie mieści się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Sportowej 29. 
 • To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór, liczne czasopisma i wiele pozycji naukowych. Pomogą one w napisaniu pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej, zdaniu egzaminu i pogłębieniu wiedzy w interesującej dziedzinie.

Jesteśmy przyjazną Biblioteką:

 • Pomoc -  Pracownicy Biblioteki chętnie służą pomocą przy poszukiwaniu literatury oraz sporządzaniu bibliografii, potrzebnej przy pisaniu prac dyplomowych, inżynierskich i magisterskich.
 • Zakupy książek na życzenie - Na życzenie czytelników Biblioteka dokonuje zakupu potrzebnych pozycji książkowych. Jeżeli potrzebujesz książki, której nie ma zbiorach Biblioteki, a jest dostępna na rynku księgarskim, zgłoś się do nas!
 • Łatwy dostęp - Biblioteka otwarta jest 6 dni w tygodniu, także w weekendy. Jest to bardzo wygodne zarówno dla studentów systemu stacjonarnego jak i niestacjonarnego oraz uczestników studiów podyplomowych, studiów MBA.
42 000

Tyle książek liczy księgozbiór Biblioteki WSB w Chorzowie

42 000
Książek
60

Tytułów czasopism w wersji papierowej znajdziesz w naszych zasobach.

60
Czasopism
20

Specjalistycznych baz danych z ebookami oraz innymi elektronicznymi materiałami jest dostępnych bezpłatnie dla naszych studentów.

20
Baz danych
10

Komputerów podłączonych do Internetu dostępnych w czytelni, w tym 4 z możliwością użycia drukarki.

10
Stanowisk komputerowych
 • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów wyłącznie na miejscu – w czytelni.
 • Ty, będąc studentem WSB, możesz wypożyczać książki z biblioteki, korzystać ze zbiorów elektronicznych lub pracować w czytelni bez ograniczeń. Jednorazowo możesz wypożyczyć aż 15 książek na miesiąc. Legitymacja studencka to także karta biblioteczna, dzięki temu obsługa jest znacznie szybsza. Książki wypożyczamy na 4 tygodnie, ale w razie potrzeby termin ten możemy przedłużyć. Chcąc poznać dokładne zasady przejdź do REGULAMINU.

Pracujemy w oparciu o system komputerowy Prolib, który umożliwia czytelnikom:

 • przeglądanie zasobów biblioteki z pełną informacją o książce, jej położeniu i dostępności danego egzemplarza;
 • rezerwację wypożyczonych egzemplarzy;
 • kontrolę własnego konta bibliotecznego - samodzielne prolongaty i zamówienia.

  Jeśli chcesz skorzystać z systemu zaloguj się do ekstranetu i przejdź do zakładki katalog biblioteczny.

Zamówione książki możesz odebrać całodobowo w dwóch Książkomatach umiejscowionych na parterze Uczelni. Jak to zrobić? Sprawdź instrukcję.

Książkomat