Aktualności

Zostań w domu - Biblioteka online

Aby wspomóc system kształcenia online pracownicy Biblioteki przygotowały dla Was gotowe do pobrania przewodniki po zasobach elektronicznych. Znajdziesz je TUTAJ.


E-booki w służbie nauki

Wydawnictwo Naukowe PWN chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libra udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN będący wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.

Bazę IBUK znajdziesz w katalogu bibliotecznym w swoim Extranecie. Szczegółowa instrukcja dostępu do wszystkich baz tutaj.

 

Ponadto, aby ułatwić Wam zdalną pracę Cambridge University Press udostępniło ponad 700 podręczników online całkowicie za darmo! Możecie z nich korzystać do końca maja 2020 roku. Gdzie? TUTAJ


Komunikat

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności WSB informujemy, że Biblioteka jest nieczynna do odwołania.
•    Zachęcamy do dokonywania samodzielnych prolongat terminu zwrotu książek poprzez konto biblioteczne w Extranecie;
•    Nie są naliczane kary za przetrzymanie wypożyczonych książek, których termin zwrotu przypada w okresie 12 marca - 13 kwietnia;
•    Ważność rezerwacji złożonych przed 12 marca oraz gotowych do odbioru jest wydłużona do 30 kwietnia;
•    Wszyscy Użytkownicy mają możliwość zdalnego dostępu do kolekcji książek i czasopism elektronicznych będących w subskrypcji WSB, dostępnych ze strony Biblioteki WSB (zakładka „Zasoby”), a także poprzez konto biblioteczne w Extranecie (odnośnik „Bazy danych”).
Powyższe decyzje mogą ulec zmianie, o wszystkich rozporządzeniach będziemy niezwłocznie informować - prosimy o śledzenie dalszych komunikatów na stronie internetowej.
Kontakt z pracownikami: biblioteka@chorzow.wsb.pl oraz pod numerem telefonu: 32 3498 471.

 

Kilka słów o naszej Bibliotece

 • Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie mieści się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Sportowej 29. 
 • To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór, liczne czasopisma i wiele pozycji naukowych. Pomogą one w napisaniu pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej, zdaniu egzaminu i pogłębieniu wiedzy w interesującej dziedzinie.

Jesteśmy przyjazną Biblioteką:

 • Pomoc -  Pracownicy Biblioteki chętnie służą pomocą przy poszukiwaniu literatury oraz sporządzaniu bibliografii, potrzebnej przy pisaniu prac dyplomowych, inżynierskich i magisterskich.
 • Zakupy książek na życzenie - Na życzenie czytelników Biblioteka dokonuje zakupu potrzebnych pozycji książkowych. Jeżeli potrzebujesz książki, której nie ma zbiorach Biblioteki, a jest dostępna na rynku księgarskim, zgłoś się do nas!
 • Łatwy dostęp - Biblioteka otwarta jest 6 dni w tygodniu, także w weekendy. Jest to bardzo wygodne zarówno dla studentów systemu stacjonarnego jak i niestacjonarnego oraz słuchaczy studiów podyplomowych, studiów MBA.
40 000

Tyle książek liczy księgozbiór Biblioteki WSB w Chorzowie

40 000
Książek
60

Tytułów czasopism w wersji papierowej znajdziesz w naszych zasobach.

60
Czasopism
18

Specjalistycznych baz danych z ebookami oraz innymi elektronicznymi materiałami jest dostępnych bezpłatnie dla naszych studentów.

18
Baz danych
10

Komputerów podłączonych do Internetu dostępnych w czytelni, w tym 4 z możliwością użycia drukarki.

10
Stanowisk komputerowych
 • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów wyłącznie na miejscu – w czytelni.
 • Ty, będąc studentem WSB, możesz wypożyczać książki z biblioteki, korzystać ze zbiorów elektronicznych lub pracować w czytelni bez ograniczeń. Jednorazowo możesz wypożyczyć aż 15 książek na miesiąc. Legitymacja studencka to także karta biblioteczna, dzięki temu obsługa jest znacznie szybsza. Książki wypożyczamy na 4 tygodnie, ale w razie potrzeby termin ten możemy przedłużyć. Chcąc poznać dokładne zasady przejdź do REGULAMINU.

Pracujemy w oparciu o system komputerowy KOHA, który umożliwia czytelnikom:

 • przeglądanie zasobów biblioteki z pełną informacją o książce, jej położeniu i dostępności danego egzemplarza;
 • rezerwację wypożyczonych egzemplarzy;
 • kontrolę własnego konta bibliotecznego - samodzielne prolongaty i zamówienia.

  Jeśli chcesz skorzystać z systemu zaloguj się do ekstranetu i przejdź do zakładki katalog biblioteczny.
finanse-rachunkowosc