Ważny komunikat

Prolib - nowy system biblioteczny

W związku z przejściem Biblioteki na nowy system, następuje zmiana w logowaniu na swoje konto biblioteczne. Prosimy o zapoznanie się z instrukcją.    KATALOG


Od 18 lipca do 31 sierpnia 2020 Biblioteka WSB w Chorzowie pracuje w trybie wakacyjnym. Istnieje możliwość zamówienia większej liczby książek do odbioru w Bibliotece lub bezkontaktowo na portierni po wcześniejszych uzgodnieniach (wolny dostęp do półek zawieszony do odwołania):
 

Wypożyczenia 
1.    Zamów potrzebne książki drogą mailową, wyszukując je uprzednio w katalogu bibliotecznym (zwróć uwagę na informacje o ich dostępności). Wiadomość mailową zawierającą Twoje imię i nazwisko, numer albumu oraz dane bibliograficzne książek wyślij na adres: biblioteka@chorzow.wsb.pl  
2.    Napisz nam, gdzie i kiedy chcesz odebrać książki – wybierz dogodny dzień i godzinę. Masz do wyboru dwie opcje odbioru:
- w Bibliotece w godzinach otwarcia: wtorek-piątek godz. 9:00-14:00 - przygotujemy dla Ciebie zamówienie do odbioru w Bibliotece – przez dedykowane okienko, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa;
- bezkontaktowo przy Portierni: codziennie godz. 7:00-21:00 – zamówienie będzie przygotowane w zamkniętej kopercie, stąd ograniczenie maksymalnie do 5 egzemplarzy.
4.    Możesz odebrać książki po otrzymaniu wiadomości z potwierdzeniem. Jeśli chcesz odebrać książki w weekend, pamiętaj o złożeniu zamówienia najpóźniej w piątek do godz. 12:00!
5.    Nie musisz odbierać książek osobiście, może to zrobić ktoś w Twoim imieniu.
6.    Podczas odbioru książek obowiązkowo załóż maseczkę lub chustę zasłaniającą usta i nos.
 
 Zwroty
 1.    Książki możesz oddać bezkontaktowo na Portierni w godzinach od 7:00 do 21:00 lub osobiście po wcześniejszym umówieniu w godzinach pracy Biblioteki (wtorek-piątek 9:00-14:00).
2.    Ze względu na konieczność poddania książek kwarantannie, jeśli oddasz książki na Portierni, zostaną one zwrócone z Twojego konta po upływie 2-3 dni.
3.    Książki zwrócone bezpośrednio w Bibliotece zostaną zdjęte z konta od razu, ale można to zrobić wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu zwrotu z Bibliotekarzem. To bardzo ważne, ponieważ w ciągu jednego dyżuru możemy obsłużyć tylko określoną liczbę osób.
4.    Nie musisz zwracać książek osobiście, może to zrobić ktoś w Twoim imieniu.
5.    Podczas zwrotu książek obowiązkowo załóż maseczkę lub chustę zasłaniającą usta i nos.
6.    Zwrotów możesz dokonać również listownie, wysyłając książki pocztą (przesyłka rejestrowana) lub kurierem na adres Uczelni (ul. Sportowa 29, 41-506 Chorzów z dopiskiem: Biblioteka).
 

Masz pytanie? Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do dyspozycji pod adresem mailowym: biblioteka@chorzow.wsb.plnumerem telefonu: 32 3498 471 oraz poprzez Messenger 

Aktualności

Zostań w domu - Biblioteka online

Aby wspomóc system kształcenia online pracownicy Biblioteki przygotowały dla Was gotowe do pobrania przewodniki po zasobach elektronicznych. Znajdziesz je TUTAJ.


E-booki w służbie nauki

Przyszli inżynierowie mogą skorzystać z dodatkowej oferty bazy ScienceDirect wydawnictwa Elsevier i ponad 250 podręczników online do bezpłatnego pobrania. Sprawdź listę podręczników i skorzystaj z nich bezpośrednio w bazie. Dostęp do 31 sierpnia 2020 roku. 

 

Kilka słów o naszej Bibliotece

 • Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie mieści się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Sportowej 29. 
 • To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór, liczne czasopisma i wiele pozycji naukowych. Pomogą one w napisaniu pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej, zdaniu egzaminu i pogłębieniu wiedzy w interesującej dziedzinie.

Jesteśmy przyjazną Biblioteką:

 • Pomoc -  Pracownicy Biblioteki chętnie służą pomocą przy poszukiwaniu literatury oraz sporządzaniu bibliografii, potrzebnej przy pisaniu prac dyplomowych, inżynierskich i magisterskich.
 • Zakupy książek na życzenie - Na życzenie czytelników Biblioteka dokonuje zakupu potrzebnych pozycji książkowych. Jeżeli potrzebujesz książki, której nie ma zbiorach Biblioteki, a jest dostępna na rynku księgarskim, zgłoś się do nas!
 • Łatwy dostęp - Biblioteka otwarta jest 6 dni w tygodniu, także w weekendy. Jest to bardzo wygodne zarówno dla studentów systemu stacjonarnego jak i niestacjonarnego oraz słuchaczy studiów podyplomowych, studiów MBA.
40 000

Tyle książek liczy księgozbiór Biblioteki WSB w Chorzowie

40 000
Książek
60

Tytułów czasopism w wersji papierowej znajdziesz w naszych zasobach.

60
Czasopism
18

Specjalistycznych baz danych z ebookami oraz innymi elektronicznymi materiałami jest dostępnych bezpłatnie dla naszych studentów.

18
Baz danych
10

Komputerów podłączonych do Internetu dostępnych w czytelni, w tym 4 z możliwością użycia drukarki.

10
Stanowisk komputerowych
 • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów wyłącznie na miejscu – w czytelni.
 • Ty, będąc studentem WSB, możesz wypożyczać książki z biblioteki, korzystać ze zbiorów elektronicznych lub pracować w czytelni bez ograniczeń. Jednorazowo możesz wypożyczyć aż 15 książek na miesiąc. Legitymacja studencka to także karta biblioteczna, dzięki temu obsługa jest znacznie szybsza. Książki wypożyczamy na 4 tygodnie, ale w razie potrzeby termin ten możemy przedłużyć. Chcąc poznać dokładne zasady przejdź do REGULAMINU.

Pracujemy w oparciu o system komputerowy KOHA, który umożliwia czytelnikom:

 • przeglądanie zasobów biblioteki z pełną informacją o książce, jej położeniu i dostępności danego egzemplarza;
 • rezerwację wypożyczonych egzemplarzy;
 • kontrolę własnego konta bibliotecznego - samodzielne prolongaty i zamówienia.

  Jeśli chcesz skorzystać z systemu zaloguj się do ekstranetu i przejdź do zakładki katalog biblioteczny.
finanse-rachunkowosc