Biznes vs Kultura - konferencja w ramach Festiwalu Docs Against Gravity| 11 maja godz. 11.00

Podziel się:

18194057_1710663018948054_3328308822812119253_n.jpgBIZNES VS KULTURA czyli jak połączyć piękne z pożytecznym?

11 maja br. Wyższa Szkoła Bankowa przy współpracy z organizatorami festiwalu Docs Against Gravity po raz kolejny zorganizowała spotkanie dot. współpracy kultury i biznesu. Wydarzenie to poprzedziło oficjalne otwarcie festiwalu i doprowadziło do podpisania Bydgoskiej Deklaracji Współpracy Kultury i Biznesu przez zainteresowanych uczestników.

Pierwsza część spotkania została poświęcona przestawieniu polskiej historii sukcesu współpracy biznesu i kultury, który udało się osiągnąć marce Allegro. Znane Legendy Polskie to projekt, który dzięki swojemu niekonwencjonalnemu podejściu zyskał przychylność wielu osób, zwłaszcza w obszarze social media. Jego punktem rozpoznawczym było odejście do tradycyjnie stosowanych narzędzi, takich jak product placement i skoncentrowanie się na emocjach. Szczegóły pracy nad produkcją, najważniejsze bariery i ryzyka opowiedziały przedstawicielki firmy w osobach Pań Anny Iller i Ingi Kruk. Część tę zakończyła prezentacja filmu pt. „Jaga”. Prezentacja była doskonałym odniesieniem do rozmowy o możliwościach współpracy biznesu z kulturą.

Głównym celem drugiej części spotkania była debata. Głosem wprowadzającym była prezentacja Pana Jana Pomiernego z firmy Platige Image, który odpowiada za rozwój zespołu Fish Ladder oraz projekty z obszaru nauki, edukacji i przedsiębiorczości. W debacie wzięły udział osoby reprezentujące Fundację Farbiarnia, Bydgoskie Centrum Sztuki, Obywatelskie Forum Kultury, firmy Moderator Inwestycje, sklepy Piotr i Paweł, instytucję Miejskie Centrum Kultury, a także lokalne media tj. Radio PiK. Przedmiotem rozmowy było wypracowanie potencjalnych obszarów współpracy biznesu i kultury. Głównymi punktami spornymi była kwestia motywacji zaangażowania strony biznesowej, wskazanie innych niż sponsoringowe obszary współpracy, dialog pomiędzy wskazanymi stronami, a także stworzenie potencjalnych modeli biznesowych.

Spotkanie zakończyło podpisanie przez uczestników spotkania Bydgoskiej Deklaracji Współpracy. Uczelnia planuje kontynuację działań w tym obszarze, aby aktywizować, w szczególności środowiska biznesu do aktywnego współdziałania  z instytucjami kultury w Bydgoszczy.

 

 

28-04-2017